Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van itt aki megvilágosodott?

Van itt aki megvilágosodott?

Figyelt kérdés
Össze tudnád foglalni a lényeget, mit jelent megvilágosodottnak lenni?

2021. máj. 30. 20:08
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/220 A kérdező kommentje:
Ott a hiba, legalábbis én előtte úgy képzeltem, hogy az öntudatunk a belső világunk jellemzője. Az igazság viszont hogy a belső világunk az öntudatunk tapasztalata, erre tapasztalatilag is meg logikailag is rá lehetne jönni, de valahogy úgy nem ment, nekem legalábbis
2021. máj. 31. 15:53
 42/220 A kérdező kommentje:
A tévhit akkor kezdődik mikor az ember összemossa a dolgokat, meg összekeveri, érdekes gyerekkorban pontosan tudjuk mi van, egy bizonyos korig, mert ennek az emléke is eszembe juttott
2021. máj. 31. 15:55
 43/220 anonim ***** válasza:
100%
Nekem LSD-től volt egy olyan érzésem hogy széthullok, eltűnök, megszűnök létezni - mert minden "kapaszkodó" belül/kívül elolvadt, szétfolyt. Aztán amikor feladtam a harcot hogy nekem márpedig életben kell maradni, akkor megszűntem. Ezt követően pedig egy hihetetlen belső üresség, lelki nyugalom, egyensúly állt be. Aztán persze megint össze állt az énem stb. Mégis ez a tapasztalás annyira megérintett hogy sok-sok éven át intenzíven gyakoroltam tök egyedül zen meditációt. Ma már nem emlékeszem pontosan milyen volt. Csak az hogy az egy egység volt, és hogy nem volt benne semmi félelmetes. Lehet hogy ha valaki nagyon sokat meditál akkor úgy is el lehet azt érni, vagy akár mást. Lehet csak rossz volt a módszerem, vagy kevés volt a gyakorlás. Majd talán kiderül :)
2021. máj. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/220 anonim ***** válasza:
100%
Gond ott van ha az ember túlgondolja ezt a történetet ill. ha az egóval azonosul.
2021. máj. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/220 A kérdező kommentje:
Szerintem a gyereket a szülők viszik félre, amikor azt mondják ne fantáziálj. A gyerekkori emlékem az hogy valami figyel bennem, de nem reagál, mindig azt vártam hogy velem fog örülni, vagy velem sírni, ez tűnt fel hogy milyen közömbösen figyel. Éreztem hogy az én vagyok, csak az bizonytalanított el hogy sosem reagál ahogy kéne neki ha az én lennék. Amit akkor nem értettem az az, hogy akkor már az addigra kialakult egòm, tehát a valamilyenségem ami elvár valami reakciót. Mikor a "földre születünk" úgymond eluralkodik rajtunk egy csomó emberi/állati ösztön, na de akkor még különválasztottam a tudatot meg az újonnan megjelent belső világot, amit az új idegen környezet formálgat
2021. máj. 31. 16:03
 46/220 A kérdező kommentje:
Szép lassan ezek összemosódnak
2021. máj. 31. 16:05
 47/220 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Lényegében nem kéne semmi sem csinálnunk, és akkor beállna a valódibb természetünk. Csakhogy ezt nem tudjuk megcsinálni, mert azt szoktuk meg hogy folyton csinálunk valamit - kivetítjük magunkat.
2021. máj. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/220 A kérdező kommentje:

Na ez volt tapasztalati felismerés.

A logika sem diktál mást. Hogy tud létezni egy tudott, a tudó nélkül? Már ahogy a szó érezteti a "tudott" vagyis a tapasztalat, előfeltételez egy tudót, anélkül értelmét veszti, nincs léte

2021. máj. 31. 16:07
 49/220 A kérdező kommentje:
#47: Az elmét/egot/belső világot szerintem sem lehet megszüntetni a halál előtt tartósan, de megtanítani meglehet. Ebben az a durva hogy az ego tanítja az egot xd de ilyen ez xd
2021. máj. 31. 16:09
 50/220 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te kevered szezont a fazonnal. További jó megvilágosodást :-)
2021. máj. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!