Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van itt aki megvilágosodott?

Van itt aki megvilágosodott?

Figyelt kérdés
Össze tudnád foglalni a lényeget, mit jelent megvilágosodottnak lenni?

2021. máj. 30. 20:08
 191/220 anonim ***** válasza:
100%

👍 👍 👍


mivel neked nem lehet osztani így így adom

1 azért mert visszaolvastad és belátásra jutottál.

1 mert végre értem, miről beszélsz

1 mert #181


" ...elég hogy meglássuk tehát belátjuk, minden amit megfigyelhetünk az már nem lehetünk, tehát amikor magunkat keressük, akármit is találunk az már nem lehetünk"


Pl emiatt is mondom, hogy nincs olyan aki megvilágosodott volna...mindig van jobb, több minden nap "más ember" kel fel, 1 egy nappal bölcsebb, tapasztaltabb...

Ha ma kiljelentem, hogy célba értem, akkor azt a holnap cáfolja meg.


A megvilágosodás amiről beszélünk az még mindig csak a kéz, ami irányt mutat...

[link]

2021. jún. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 192/220 A kérdező kommentje:

#191 Köszönöm a kommented:) Mikor ráébredsz mi vagy és hogy nem vagy elvágva magadtól :)(attól a bizonyos végső látótól) hanem közvetlenül tapasztalod. Itt jön az hogy kevés a nyelvünk a kifejezésre, mert valójában az nem tapasztalat, nem is érzékelés, de így azt mondanám érzékeled a jelenlétét, a tudomás jelenlétét, és erre nem nehéz rájönni, a logika is önmagadra mutat. Biztosan léteznek mindenféle fénylények meg ki tudja mi minden amiről a halálközeli élményekben is beszámolnak, de ők is ego úgymond, csak épp más tulajdonságokkal :) A külső világ, a belső világ, a gondolat, az érzelem, stb., ezt nevezzük egonak, ami nem jelent valami rosszat, hanem a tapasztalat velejárója, és tisztán elkülöníthető önmagunktól, abban a pillanatban mikor ezt belátod, nincs az a tapasztalat ami uralkodhatna feletted, és nem jár erőlködéssel, egy döntésbe kerül mindössze :) de az ego dönt, te mindig csak megfigyelsz, viszont ahhoz h az ego ilyen hatalommal rendelkezhessen, előbb meg kell neki mondani h ilyen hatalma van :) mert nem tudja xd ez az amikor az ego megtanítja az egót.


Mindenre kifogok térni amit megfigyeltem, de már lehet h most is nagyon előreszaladtam, úgy gondoltam kivárom a kételkedőket, h lassan de biztosan haladjunk, sokkal jobb ember lettem mióta tudatos vagyok, biztos vagyok benne h a tudatosság egy jobb világot szül :)

2021. jún. 13. 22:43
 193/220 anonim ***** válasza:
74%

Nem olvastam el minden kommentet, csak a legutolsót, amit a kérdező írt, meg egy vallásosak, nem vallásosak (ateisták, keresztények) megkérdezése erről, vagy vmi ilyesmi volt. Úgyhogy lehet nem is arról írtatok, amiről én fogok.

Szóval az ego, az ami valójában meggátolja, hogy szintet lépjenek az emberek. Direkt ezt hangsúlyozzák pl. az oktatásban/oktatással is. Ha benne ragadsz az anyagias világban, vagyis nem tudod elengedni a földi dolgokat (embereket is), akkor ez az ego miatt van.

A másik, hogy még mindig sokan leragadnak a vallás témánál. Nincsenek vallások, hit van, van egy Teremtőnk, amit bárhogy nevezhetünk. Ez egy olyan erő, amit elképzelni sem tudunk, hogy mekkora, vagy honnan jött. Én hiszem ezt, és tudom, hogy létezik egy sokkal hatalmasabb valami, ami elrendelte, hogy bizonyos dolgoknak meg kell történnie, ugyanakkor adott választási lehetőséget mindenkinek.

Ez nem megvilágosodás úgy gondolom, egyszerűen próbálom elengedni ezt a világot, amit már előttünk kreálltak, aminek célja, meggátolni azt, hogy magasabb tudatszintre lépjünk, elfogadjuk, és meglássuk, tapasztaljuk, hogy van egy teremtőnk.

2021. jún. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 194/220 A kérdező kommentje:
193 Tiszteletben tartom a hited, de semmiben sem értünk egyet.
2021. jún. 14. 11:33
 195/220 A kérdező kommentje:
Ego nélkül nincs tapasztalat. Az én hitem: A tudatnak nincs szüksége semmekkora erőre, nincs ilyen korlátozó tulajdonsága, nincs mérete sem, sokak úgy írják le végtelen, szerintem tértelen, milyen hely kell a tudomásnak? Ne ess abba a hibába hogy valami magadon kívűlállót kezdesz keresni, mert sosem találod meg, amit találsz az a tapasztalat lesz vagy másképp ego.
2021. jún. 14. 11:40
 196/220 A kérdező kommentje:
Látod #191 ezért szeretnék lassan haladni, ha megértetted ahogy mondod, azt is tudod hol hibázik #193, #193 ne értsd félre csak mi már itt túlvagyunk néhány dolgon..
2021. jún. 14. 11:51
 197/220 anonim ***** válasza:
Igazából nem erő (nem tettem idézőjelbe, így megtévesztő). Ez, ahogy írod végtelen és tértelem. Mindig volt és mindig lesz. Ez nem kívülálló dolog, ez bennünk van, mindenkiben benne van. Csak lekorlátoznak bennünket mások (emberek). Ennek nincs korlátozó tulajdonsága, nem írtam ilyet, mivel mindenki azt tesz, amit akar (van választási lehetőség).
2021. jún. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 198/220 A kérdező kommentje:

Rendben :) Igazából ez a lekorlátozódás a tapasztalat ára.

Tudom h a nyelv téveszt meg igazából, és biztos hogy jól érted, de egy kis helyesbítést engedj meg :)

Úgy írod: "Ez nem kívülálló dolog, ez bennünk van, mindenkiben benne van"


Igazából nem benned van, hanem maga az vagy,(ezt próbáltuk kicsit visszább világossá tenni, itt nincs szükség hitre) és benned van az ego/tapasztalat, amivel tévesen azonosítod magad (pl. test, belső világ, gondolat)

2021. jún. 14. 14:45
 199/220 A kérdező kommentje:
Nem könnyű ezt megemészteni..tudom, a világ annyira más látszatot kelt, de ne nekem higyj, hanem a saját józan eszed és logika itt most a legjobb barátod. Csak elmélkedj ezen amikor csak van kedved, mert amikor ezt teszed, az egod szépen lassan átnevelődik, és a világ kivirul, higyj nekem :)
2021. jún. 14. 14:59
 200/220 anonim ***** válasza:
61%

vége elértük a 200-at :)

én nem hiszek a szintekben, mindenki másban jobb, másban vannak a gyengeségei és az erősségei. Ha valaki a gyengeségén lovagol. Mondva, hogy "ebben Én jobb vagyok" akkor az is ego, úgy mint ha az erősségeit lovagolja meg az ember " Én túlvagyok az egómon, de ezt ti még nem érthetitek" is egó

2021. jún. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!