Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van itt aki megvilágosodott?

Van itt aki megvilágosodott?

Figyelt kérdés
Össze tudnád foglalni a lényeget, mit jelent megvilágosodottnak lenni?

2021. máj. 30. 20:08
 161/220 A kérdező kommentje:
Ne felejtsem a #152, ott lesz mire reagálni..a többi is jó csak próbáljunk témánál maradni
2021. jún. 3. 10:02
 162/220 anonim ***** válasza:
64%

155/161


Mindenki megvilágosodott már, sokszor. Csak visszaesik a kis gondolataiba, stb. Mivel igazából egy pszichoterápia kéne az embereknek, nem pedig buddhizmus, ami a mai világban életképtelen.

2021. jún. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/220 anonim ***** válasza:
51%
Jah, és nyíltan vállalom, hogy ítélkezem. Azt, hogy spirituális lennék bármennyire is pedig kikérem magamnak, eszembe sincs ilyenképp azonosítani magam. Megvilágosodottként sem, félig megvilágosodottként sem. Mondjuk a saját tanításaitok szerint sem szabad ilyeneket mondogatni, na de sebaj, vesszek meg, hogy nem azé mondom. Én cigizek, én kávézok, és bizony kritizálok másokat. Én ilyen vagyok, és nem fogom abbahagyni azért, mert pár ezer éve Buddha azt hitte, hogy az a megoldás mindenre.
2021. jún. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 164/220 anonim ***** válasza:
100%
136. Milyen "saját tanításaitok" ? Komoly képzavar van a fejedben :-) Az kritizál másokat, akinek zéró önismerete van. Tudod, 2 fajta ember létezik van aki már tudja hogy defektes, és van aki még nem. Csak ennyi a különbség az elfogadó, befogadó és a folyamatosan kritizáló, kötekedő hatalmas egóval rendelkező emberek között. Felőlem, ott osztod az észt ahol akarod. xD További jó szórakozást!
2021. jún. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 165/220 anonim ***** válasza:
163 :-)
2021. jún. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 166/220 anonim ***** válasza:

164


"Az kritizál másokat, akinek zéró önismerete van." Köszönjük Doktor, mikor jöjjek legközelebb terápiára?

"Tudod, 2 fajta ember létezik van aki már tudja hogy defektes, és van aki még nem. " Coelhoi magaslatok ezek

"Csak ennyi a különbség az elfogadó, befogadó és a folyamatosan kritizáló, kötekedő hatalmas egóval rendelkező emberek között." Ezt pusztán ego nélkül írtad, ugyebár


A szórakozás megvan, köszi! :3

2021. jún. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 167/220 anonim ***** válasza:
166. Ha terápiára jönnél hozzám, ennél sokkal méllyebbre mennénk. :-)
2021. jún. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 168/220 anonim ***** válasza:
100%
Sok embernek szerintem ez az oldal a terápia. 🙄
2021. jún. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 169/220 anonim ***** válasza:

167


Amint bemutatod a megfelelő jogosítványaid, még beszélhetünk is róla.

2021. jún. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 170/220 anonim ***** válasza:
88%

168. Szerintem, nagyon bedurvult a gyakori. Önismereti és kommunikációs tréningnek kiváló terep. Sok ember trollkodni, levezetni a belső feszültséget jár ide, nekik ez a legnagyobb örömömük. Ha viszont értelmes emberekkel hoz össze a sors, az kifejezetten nagy öröm számomra.


Megvilágosodásra visszatérve, még nem találkoztam teljesen megvilágosodott emberrel. A buddhista 3.(Anágámin) vagy 4.(Arahant) szint vagy ahhoz hasonló szinten levő embbere gondolok. Azért írtam buddhista rendszert hogy legyen valamilyen viszonyítási alap. De tőlem lehet bármilyen vallású vagy vallás nélküli. (Azért a sátánistákat kihagynám ha lehet). Szívesen találkoznék ilyen emberrel.

2021. jún. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!