Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van itt aki megvilágosodott?

Van itt aki megvilágosodott?

Figyelt kérdés
Össze tudnád foglalni a lényeget, mit jelent megvilágosodottnak lenni?

2021. máj. 30. 20:08
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
 151/220 A kérdező kommentje:
Szerinted milyen kapcsolatban áll az ego és a tiszta tudomás?
2021. jún. 2. 21:52
 152/220 anonim ***** válasza:

145. Az érzés maga a standard. A gyermekben is ott van mind. Bár igaz náluk X évig a pozitív a domináns.

Gondolom a "szerezni és szeretve lenni" miatt

Vagyis pontosan azt tükrözi amit kap az atyai és az anyai szeretetet. + A familya.

Majd kijjebb tekintve a megkeseredett világ tükre tárul a szemük elé. Ez lehet az a hamis rossz amiről beszélsz.


De ez nekem olyan mint a folyó. A meder az ember S a víz az áradó, folyton folyvást folyó áramló érzelem.

Egy sem marad örökké, hisz nem tó. Lehetsz boldog, szomorú stb.

Ahol elvesz az rossz de másutt lerekja épít.

A gond a gátakkal van, ami miatt felgyülemlik a víz az érzés S mikor a gát nem bírja tovább hömpölyögve pusztít el mindent ami az útjába kerül.

Szerintem te ezeke a gátaka utaltál...

Ahogy egy atyai/anyai pofonnal, vagy intelem, a helyes mederbe terelheti a gyereket.

Úgy a túláradó szeretet is lehet káros.


Azt lehet ugyan azt mondjuk (van rá esély) csak K másképp.


Én az egót sem választom el a tiszta tudattól. Minek?

Az ego az én tudat, az aminek azonosítod magad.

Pl én xy vagyok ők a szüleim, itt élek. Ilyen típus vagyok, ebben hiszek ez a célom. Vagyis ez vagyok én. S ha én ráébredek arra hogy az egyszeri és megismételhetetlen darabja vagyok, aki belőle ered S belé is tér vissza. Akkor az ön azonosságom az Egóm már ekképp azonosítja magát.

De megvilágosodottnak nem tartanám emiatt magam. Hisz még semmit sem tudok.

2021. jún. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/220 anonim ***** válasza:
14%

A kérdés egyvalamire volt jó, hogy lássuk, a sok magát spirituálisnak valló igazából egy bohócként viselkedik.


Én nem vallom magam annak, bár elég sokat olvastam róla, és gyakoroltam a tanításait. Mindazonáltal más utakat járok. De egy biztos, ti nem értetek belőle sok mindent, csak felmondjátok azt, amit olvastatok.

2021. jún. 3. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/220 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy milyen finom vagy. Ahelyett hogy lebolodoztál volna mindenkit, adsz némi esélyt hogy vannak akik csak megjatszák....


De egyet kihagytál hogy itt nincs olyan aki megvilágosodott volna.

2021. jún. 3. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/220 anonim ***** válasza:
100%
145. A kérdés egyvalamire volt jó, hogy meg tudd írni mindenki bohóc, csak te nem vagy az. Nem vagy megvilágosodott, de burkoltan arra utalsz hogy senki nem ért semmit, de te már félig-meddig megvilágosodtál és jóval feljebb vagy itt minenkinél, de ezt nyíltan nem vállalod, mert így könnyedén tudsz ítélkezni mások felett egy semleges pozícióból. xD
2021. jún. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/220 anonim ***** válasza:
53%
154.
2021. jún. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/220 anonim ***** válasza:

direkt írtad el?

mondjuk nem baj "ő is csámcsogott"


(nem kizárt h a 92 válaszóló válaszából nem ez az egyetlen hozzászólása, végtére is mennyire kellene mazochistának lenni, hogy végig olvassa az egészet? az akkor mégy csak 153 hozzászólást, lehet foolos vagyok de ez derék)

2021. jún. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/220 anonim ***** válasza:
53%

"magát spirituálisnak valló igazából egy bohócként viselkedik"

Kikérem magamnak Egoista vagyok!

2021. jún. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 159/220 anonim ***** válasza:
100%
153-nak szántam :-) A lényeg, nincs különbség aközött aki játsza a hatalmas megvilágosodott mestert Ill. aki burkoltan, spirituálisan fejlettebnek tartja önmagát másoknál és úgy osztja az észt "én nem vagyok megvilágosodott" mantrát használva. Ez egy fokozatos fejlődés, olyan mint a nyelvtanulás. Minél többet tud az ember, annál jobban látja a hiányosságait. A nemtudás tudása + önismeret elég hasznos eszközök ezen az úton. Egyébként, a kérdező sok jó dolgot írt, de még neki is van hova fejlődni. Természetesen, ez rám is vonatkozik. Ez egy ilyen játék :-)
2021. jún. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 160/220 A kérdező kommentje:
Lassan a lényegre kell térnem :)
2021. jún. 3. 09:58
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!