Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van itt aki megvilágosodott?

Van itt aki megvilágosodott?

Figyelt kérdés
Össze tudnád foglalni a lényeget, mit jelent megvilágosodottnak lenni?

2021. máj. 30. 20:08
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
 141/220 A kérdező kommentje:
Én azt mondtam h éld meg, nem azt h ne éld meg.
2021. jún. 2. 20:20
 142/220 A kérdező kommentje:
Pontosabban h engedd meg..a rosszat is, mert ha hagyod elutasítás nélkül lejátszódni, pár perc alatt eltűnik, és nem is tudod ez hogy történhetett, ez elég misztikusnak tűnik olyankor, eltűnik a nyomás a mellkasodból, mintha felszabadulnál.
2021. jún. 2. 20:27
 143/220 A kérdező kommentje:
Ehhez nagyon bátornak kell lenni elsőre, még halálfélelem is jöhet, vagy nagyon szapora szívdobogás, meg kell bízni abban h nem fog baj történni. Csak gyakorold, esetleg nem muszáj elsőre, mikor már majdnem beszarsz, abbahagyhatod, nekifutsz újra. Az ayahuasca főzetet ha megissza valaki ott nincs visszaút, mint ahogy sokan szeretnék xd Azt ha megittad lejátszódik akkor is ha közben meggondolnád magad, és ha ellenállsz megtudod mit hívnak pokolnak :) de belehalni abba se lehet, csak azt hinni h belehalsz
2021. jún. 2. 20:33
 144/220 anonim ***** válasza:
53%

de hogy új, maga a játékszabály sem egy nagy ördöngösség. Csak jó halandóhoz méltón túlbonyolítjuk. :)


"Az érzelmeket ha megnézzük jobban (nem muszáj felcímkézni) a felhőtlen öröm és halálfélelem között mozognak."


Szóval szimplán csak érzelem, lehet építő-pusztító, jó-rossz. Nevezhetjük szerelemnek vagy gyűlöletnek. amiről beszélsz az nincs különválasztva így bármely irányból megközelíthető. Jóból és rosszból....

Ha a rossz megoldása a megélés vagyis a " feltétel nélkül hagyom eluralkodni, max néhány percig tart." ahelyett hogy elfolytaná. (tetté gondolattá alakítaná)

Vagyis "azzal fojtotta el hogy tett valamit ellene. A helyes az lett volna hogy hagyja az érzést eluralkodni magán, anélkül hogy tesz bármit." "Elfojtani lehet pl. más gondolattal, vagy valamilyen cselekvéssel..."

Ha ez igaz a "rosszra" miért nem igaz a "jóra"?

2021. jún. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/220 A kérdező kommentje:
Mert a jó érzés az alapállapotod, az a standard. A jót nem kell elérni, a rosszat kell helyén kezelni, felismerni h nincs valósága, azáltal h feltétel nélkül megengeded hogy lejátszódjon és eltűnjön.
2021. jún. 2. 20:43
 146/220 A kérdező kommentje:
Az legtöbb ember egész életét több kevesebb elnyomott rossz érzés határozza meg
2021. jún. 2. 20:44
 147/220 anonim ***** válasza:
100%
143. Elsőre, engem nagyon megviselt az aya. Kb.1 évig dolgoztam fel az ott megtapasztalt eseményeket... És utána jött a dominóeffekt ahol minden osszeomlott körülöttem. Teljesen lezúzott a rendszer. Egyetértünk, nagy bátorság kell találkozni és farkasszemet nézni az embernek saját árnyékával, félelmeivel, teljesen eltorzult önképével, és hazugságaival. Tulajdonképpen, ez az a pont amikor elkezd szintet lépni valaki a játékban.
2021. jún. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/220 A kérdező kommentje:

#147 Eddig te vagy az első aki tudja miről beszélek :) már csodálkoztam, h milyen sokáig vagyok egyedül. :)



Esetleg említsd meg azt is mi történik, amikor találkozol magaddal:) Mármint miután átmentél a tortúrán.

2021. jún. 2. 21:23
 149/220 anonim ***** válasza:
100%
148. Ez kb. olyan, mintha az kérnéd hogy írjam le milyen az eper íze egy olyan embernek, aki még soha nem látott, izlelt, szagolt, érintett epret :-)
2021. jún. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/220 A kérdező kommentje:

Én letudom írni milyen :)

Persze a szavak csak szavak. Esetleg akkor mondj valami bíztatót annak aki keres.:)

Nekem ha pár éve valaki ilyenekről beszélt volna, azt hittem volna vagy nagyon unatkozik, vagy meghibbant.

Nem is tudom mit hittem..

A földi létben csúnyán el lehet tévedni, nem tudom milyen világok léteznek még, de remélem többet nem feledkezem meg magamról :)

Én sokszor gondolkoztam azon mi lehet istennek tetsző, ez sok bűntudatot okozott.

2021. jún. 2. 21:43
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!