Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan főzzek jól a páromnak...

Hogyan főzzek jól a páromnak ha bizonyos ételektől(elég sok hústól undorodok)?

Figyelt kérdés

Nem vagyok vega, eszek húst, de nagyon megválogatom, hogy milyet és milyen módon készítem el. Undorodok a darálthústól (attól is, amit előttem darálnak, mindenféle marhától, a szaftos húsoktól, raguktól. De ez is nagyon összetett. Pl a pöri, bakonyi, bolognai, csikós tokány-ilyenektől undorodok és ha meglátom őket, vagy megérzem a szagát, öklendezek. Eközben egy sajtószos csirkemellel,


A főtt hústól is undorodok, a büdös halaktól és a zsírosabb husiktól.

Amit képes vagyok megenni és látványra elviselni: csirke szárny, comb, mell-ezek vagy natúran grillen ill fűszerezve, vagy rántva, sajtszószban kockázva.

Sertés: karaj, rántva, vagy roston, sertéscomb tarhonyás husiban. A szalonnát valamiért szeretem.

Hal: tengeri, fehérhúsú hal (tilápia, alaszkai) , ezeket vagy rántva, vagy párolva, vagy grillen.

Marha: NEM ESZEK MARHÁT.


Eddig nagyon egyszerű volt a képlet, egyedül éltem, magamra főztem, főként a fent említett kajákat, meg húsmentes cuccokat, sok főzit, ilyesmit. Most viszont összeköltöztem a párommal. Pasi mivoltából elég nagy húsimádó. Tudom, hogy szereti az általam gusztustalannak titulált dolgokat is. Főzni nem tud. De nem neheztelek rá, mert nem is örülnék ha gyakran pöriszag terjengene a házban, mellesleg másban, házimunkában, egyebekben besegít.

A legnagyobb elllenségeim a “piros szaftban lévő husik, főtt husik, darált húsból készült kaják. -A miértjét nem tudom, kamaszkorom óta ERŐS HÁNYINGEREM van ezektől.


24/L


2022. jún. 12. 21:44
1 2 3 4 5 6 7
 61/62 Sunshinedoll ***** válasza:
73%

Nem kell erőltetni. Főzd azt, amit tudsz főzni, azokat, amiket nem szeretsz, azt pedig főzze meg a párod magának.

Én vegetáriánusként pl. sose főztem húst a páromnak, akivel együtt éltem, minden mást megfőztem. Ha húst akart enni, akkor megoldotta magának.

2022. jún. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/62 anonim ***** válasza:
67%

Menj el pszichologushoz, ez nem normalis.😀 ha az se segit, vallaszon: te vagy a porkolt?

Ha ezen kivul jol megvagytok, hulyeseg lenne emiatt szakitani, attol h valakinek van egy kis difije meg megerdemli a szerelmet.

De azert probalj meg a vegere jarni.

Azert meg kulon dicseret hogy fozol ra, nem onerzeteskedsz mint itt sok no hogy "van ket keze csinalja maga!!!" Az ilyen noket szeretik a csavok😉

Ha elhagy azert mert nem csinalsz neki porkoltet, nagy esellyel olyat fog kifogni aki semmit nem foz meg neki 😂

2022. jún. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!