Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért kapok ilyen könnyen...

Miért kapok ilyen könnyen undort bizonyos ételektől?

Figyelt kérdés

Ha van benne egy rágós darab, akkor elmegy az étvágyam és nem tudom folytatni. Vagy ha a halban szálka van. Vagy ha porcra harapok.


Ma hurka volt ebédre és 3 falat után valami zsíros cafat került a szàmba. Majdnem elhánytam magam tőle, képtelen vagyok ilyenkor tovább enni.

Miért vált ez ki belőlem ekkora undort?


2021. nov. 21. 13:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem anorexia lehet

És is ugyanúgy vagyok ezzel..

2022. febr. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ennek önmagában semmi köze az anorexiához. Az anorexia egy testképzavar. Ez nem. Én is hasonlóan vagyok ezekkel, rosszul leszek tőlük, öklendezek, de soha nem volt különösebb problémám a testemmel vagy az étkezéssel bármilyen más téren.

Ez a cikk arról ír, hogy ez valószínűleg csak egy túlérzékenység, hiszen az állag "normál esetben" is hozzájárul az ízérzékeléshez és az evés élményéhez. Ha pedig olyat találunk, ami nem tetszik, az befolyásolja az élményt.

[link]

Lehet valamilyen nyelési zavar is a háttérben, de rám ez például biztosan nem vonatkozik.

Itt viszont a kommentelők megállapodtak abban, hogy elég sokakat érint ez a jelenség, úgyhogy annyira biztosan nem szokatlan:

[link]

2022. febr. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!