Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan főzzek jól a páromnak...

Hogyan főzzek jól a páromnak ha bizonyos ételektől(elég sok hústól undorodok)?

Figyelt kérdés

Nem vagyok vega, eszek húst, de nagyon megválogatom, hogy milyet és milyen módon készítem el. Undorodok a darálthústól (attól is, amit előttem darálnak, mindenféle marhától, a szaftos húsoktól, raguktól. De ez is nagyon összetett. Pl a pöri, bakonyi, bolognai, csikós tokány-ilyenektől undorodok és ha meglátom őket, vagy megérzem a szagát, öklendezek. Eközben egy sajtószos csirkemellel,


A főtt hústól is undorodok, a büdös halaktól és a zsírosabb husiktól.

Amit képes vagyok megenni és látványra elviselni: csirke szárny, comb, mell-ezek vagy natúran grillen ill fűszerezve, vagy rántva, sajtszószban kockázva.

Sertés: karaj, rántva, vagy roston, sertéscomb tarhonyás husiban. A szalonnát valamiért szeretem.

Hal: tengeri, fehérhúsú hal (tilápia, alaszkai) , ezeket vagy rántva, vagy párolva, vagy grillen.

Marha: NEM ESZEK MARHÁT.


Eddig nagyon egyszerű volt a képlet, egyedül éltem, magamra főztem, főként a fent említett kajákat, meg húsmentes cuccokat, sok főzit, ilyesmit. Most viszont összeköltöztem a párommal. Pasi mivoltából elég nagy húsimádó. Tudom, hogy szereti az általam gusztustalannak titulált dolgokat is. Főzni nem tud. De nem neheztelek rá, mert nem is örülnék ha gyakran pöriszag terjengene a házban, mellesleg másban, házimunkában, egyebekben besegít.

A legnagyobb elllenségeim a “piros szaftban lévő husik, főtt husik, darált húsból készült kaják. -A miértjét nem tudom, kamaszkorom óta ERŐS HÁNYINGEREM van ezektől.


24/L


2022. jún. 12. 21:44
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk van hasonló, de étel allergia miatt, a kisfiam amit nem ehet azt itthon mellőzzük, mert két felé nem főzök. Mi ebédet rendelünk ott vanntej, tojás. Évek óta így megy, nincs belőle probléma
2022. jún. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
38%
Ha szereted, akkor megerőlteted magad, lebeszéled magad az öklendezésről, meg lehet azt szokni, lévén ez nem egy természetes undor. Én egyetlen ételtől, a tökfőzeléktől undorodom így, de azt is megfőzöm a szeretteimnek. Békát is rántottam, persze eszembe nem jutott volna megenni.
2022. jún. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 A kérdező kommentje:

22-es a szexuális dolgokat félretéve (mert arról nem mondok semmi infót) igazad lehet. A fogorvoshoz járás is egy nehéz téma számomra, mert ott is állandóak öklendezek a szag és ízélmények miatt. Pont ezért rettegek a dokitól és a rendelőjétől. 🤣


Igazából szereti a párom ezeket az ételeket, de én szeretnék kedveskedni neki, vagy ha esetleg rá is venné magát a főzésre, jó lenne undorodás nélkül kimenni a konyhába. Amíg anyumékkal éltem és ilyesmiket főzött, sokszor képes voltam ki se menni a szobából, vagy parfümmel telefújni a lakást, aztán nagy szellőztetést csapni.

2022. jún. 12. 23:11
 24/62 anonim ***** válasza:
74%
Mármint munkaidoben esszük azt amit itthon nem
2022. jún. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 A kérdező kommentje:

24, én meg imádom a tökfőzit. :)

Pont azon vagyok, hogy megerőltessem magam, csak még nem tudom miképp.

2022. jún. 12. 23:13
 26/62 A kérdező kommentje:
23,26 köszi az ötletet. Lehet, hogy munkaidőben rendeltetek vele ilyeneket. Ha annyira kívánja majd.
2022. jún. 12. 23:14
 27/62 anonim ***** válasza:
13%
Ja, pont erre van a népeknek pénze.Rendelni a kaját.
2022. jún. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 A kérdező kommentje:

Havi 1-2 alkalomba még nem hal bele senki. Vagyis, mi vagyunk abban a szerencsés helyzetben, hogy NÉHA megengedhetjük.

Gyakrabban nem kell, mert mindketten szeretjük azt IS, amit én főzök.

Mondjuk a kérdésemből talán nem jól kivehető, de étel alternatívák, pl tofu husi helyett, meg ilyenek is érdekelnének. Egy paprikás tofu (csirke helyett), szerintem nem lenne gusztustalan a számomra. Egyéb ötletek?

2022. jún. 12. 23:19
 29/62 anonim ***** válasza:
32%
Nézz vega recepteket
2022. jún. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
12%

Ha a tofu nem zavar pörköltben, akkor innentől ez csak hiszti, bocs.

A milánói meg a bolognai is dettó ugyanaz kb.

Ha a karajt megeszed, csináld karajból a pörköltet, azt is fel lehet kockázni. Ha a csirkemell oké szottyosan (lásd sajtszósz), akkor csinálj paprikáscsirkét sok tejföllel.

Azért ez nem olyan bonyolult. Kompromisszumot is lehet kötni. Én imádom a gombát, párom kimegy a világból. Akkor eszek gombásat, ha ő nincs itthon. Hányingere van a hal szagától, azt alapból nem eszek, nem főzök itthon, cserébe évente kétszer elviseli a karácsonyi halvacsorát anyámnál és a balatoni hekket.

2022. jún. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!