Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan főzzek jól a páromnak...

Hogyan főzzek jól a páromnak ha bizonyos ételektől(elég sok hústól undorodok)?

Figyelt kérdés

Nem vagyok vega, eszek húst, de nagyon megválogatom, hogy milyet és milyen módon készítem el. Undorodok a darálthústól (attól is, amit előttem darálnak, mindenféle marhától, a szaftos húsoktól, raguktól. De ez is nagyon összetett. Pl a pöri, bakonyi, bolognai, csikós tokány-ilyenektől undorodok és ha meglátom őket, vagy megérzem a szagát, öklendezek. Eközben egy sajtószos csirkemellel,


A főtt hústól is undorodok, a büdös halaktól és a zsírosabb husiktól.

Amit képes vagyok megenni és látványra elviselni: csirke szárny, comb, mell-ezek vagy natúran grillen ill fűszerezve, vagy rántva, sajtszószban kockázva.

Sertés: karaj, rántva, vagy roston, sertéscomb tarhonyás husiban. A szalonnát valamiért szeretem.

Hal: tengeri, fehérhúsú hal (tilápia, alaszkai) , ezeket vagy rántva, vagy párolva, vagy grillen.

Marha: NEM ESZEK MARHÁT.


Eddig nagyon egyszerű volt a képlet, egyedül éltem, magamra főztem, főként a fent említett kajákat, meg húsmentes cuccokat, sok főzit, ilyesmit. Most viszont összeköltöztem a párommal. Pasi mivoltából elég nagy húsimádó. Tudom, hogy szereti az általam gusztustalannak titulált dolgokat is. Főzni nem tud. De nem neheztelek rá, mert nem is örülnék ha gyakran pöriszag terjengene a házban, mellesleg másban, házimunkában, egyebekben besegít.

A legnagyobb elllenségeim a “piros szaftban lévő husik, főtt husik, darált húsból készült kaják. -A miértjét nem tudom, kamaszkorom óta ERŐS HÁNYINGEREM van ezektől.


24/L


2022. jún. 12. 21:44
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
79%
Tehát: nem vagy hajlandó megfőzni az ételeket, azt sem akarod, hogy a hűtőben legyenek, de legyőzni sem vagy hajlandó a fóbiádat. Így nem nagyon lehet veled mit kezdeni, ha csak gyártod a kifogásokat.
2022. jún. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
94%

Figyelj, az oké, hogy főzzön magának (nekem is van 2-3, amitől borzasztóan hányingerem van, és nem vagyok képes elkészíteni), de az nagyon durva, hogy "nem is akarod látni a hűtőben" az adott ételt.


Felejtős, ezt sürgősen kezeltesd, mert nagyon durva, és nem fogják tolerálni.

2022. jún. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 A kérdező kommentje:

A csirkemell érdekes téma. Van, amilyen ízkörnyezetben szeretem, van ahol nem. Kb ennyi.

De aki nem volt ebben benne nem érti.


Kedves 41, de leszeretném győzni és meg is akarom erőltetni magam. Pl ezért kezdenék hasonló alternatívákkal.

2022. jún. 13. 12:15
 44/62 anonim ***** válasza:
71%
De nem vagy hajlandó elmenni pszichológushoz, az se jó neked hogy a párod megfőzi, de arra sem vagy képes, hogy fogod és simán csak csinálod. Ezt elhatározni kell, nem keresni a kifogásokat.
2022. jún. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
81%
100%-ban egyetértek a #44-essel. :)
2022. jún. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
86%

Ilyen mértékű, válogatott fóbia, ami testi tünethez vezet, orvosért kiált. Nem is értem, hogy nem jutott még eszedbe. Főleg a fogorvos résznél kaptam fel a fejem, valami komolyabb, rejtett trauma, ami nem lett feldolgozva, és így próbál felszínre törni. VAGY pedig pszichés zavar áll fenn. Nem tudom, hallottál-e a "szelektív evésről", többek között az autizmus egy spektrumában is előfordulhat, hogy az illető kizárólag zöld ételeket eszik meg, vagy pont ezeket nem. Olyan is lehet, hogy a tányéron nem érhetnek össze az egyes összetevők, keverésről szó sem lehet. A szendvics is csakis alkotóelemeire bontva lesz elfogyasztva.


Gondolkodj el a szakemberen, mert ez csak rosszabb lesz, még nagyon fiatal vagy.

2022. jún. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 A kérdező kommentje:

Utolsó, ilyen nálam nincs. Nem tudatosan válogatok.

Esetleg, ami még eszembe jut: hányásfóbiás vagyok. Talán ez lehet az oka, a fogorvosnál ezért lesz hányingerem. Csak a kajákkal nem tudom összekötni, mert egy zöldséges kajcsi ugyanúgy visszajöhet, mint egy teszem fel paprikás csirke...

2022. jún. 13. 14:52
 48/62 A kérdező kommentje:

+ami a fogdokit illeti, egyszer nagyon csúnyán ordított velem egy fogorvos, mert a torkomra folyt a fúró folyadéka és az megöklendeztetett. Azóta ha már csak közelít a fogdoki, okádnom kell...

De a kajáknál nem ért ilyen “atrocitás.”

2022. jún. 13. 14:56
 49/62 anonim ***** válasza:
75%
husi, főzi, kajcsi, doki... hogy lehet így beszélni?
2022. jún. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 A kérdező kommentje:

A lényeget kiszúrtad.

Mindenki úgy beszél, ahogyan akar. Szerintem aranyosak ezek a kifejezések. Nyilván, egy nyilvános helyen, vagy munkaügyben nem használok hasonlókat, de egy netes fódumon v. otthon megtehetem.

2022. jún. 13. 15:04
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!