Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan főzzek jól a páromnak...

Hogyan főzzek jól a páromnak ha bizonyos ételektől(elég sok hústól undorodok)?

Figyelt kérdés

Nem vagyok vega, eszek húst, de nagyon megválogatom, hogy milyet és milyen módon készítem el. Undorodok a darálthústól (attól is, amit előttem darálnak, mindenféle marhától, a szaftos húsoktól, raguktól. De ez is nagyon összetett. Pl a pöri, bakonyi, bolognai, csikós tokány-ilyenektől undorodok és ha meglátom őket, vagy megérzem a szagát, öklendezek. Eközben egy sajtószos csirkemellel,


A főtt hústól is undorodok, a büdös halaktól és a zsírosabb husiktól.

Amit képes vagyok megenni és látványra elviselni: csirke szárny, comb, mell-ezek vagy natúran grillen ill fűszerezve, vagy rántva, sajtszószban kockázva.

Sertés: karaj, rántva, vagy roston, sertéscomb tarhonyás husiban. A szalonnát valamiért szeretem.

Hal: tengeri, fehérhúsú hal (tilápia, alaszkai) , ezeket vagy rántva, vagy párolva, vagy grillen.

Marha: NEM ESZEK MARHÁT.


Eddig nagyon egyszerű volt a képlet, egyedül éltem, magamra főztem, főként a fent említett kajákat, meg húsmentes cuccokat, sok főzit, ilyesmit. Most viszont összeköltöztem a párommal. Pasi mivoltából elég nagy húsimádó. Tudom, hogy szereti az általam gusztustalannak titulált dolgokat is. Főzni nem tud. De nem neheztelek rá, mert nem is örülnék ha gyakran pöriszag terjengene a házban, mellesleg másban, házimunkában, egyebekben besegít.

A legnagyobb elllenségeim a “piros szaftban lévő husik, főtt husik, darált húsból készült kaják. -A miértjét nem tudom, kamaszkorom óta ERŐS HÁNYINGEREM van ezektől.


24/L


2022. jún. 12. 21:44
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 A kérdező kommentje:
*Eközben a sajtszószos csirkemellel, semmi bajom.
2022. jún. 12. 21:45
 2/62 A kérdező kommentje:
Arra sem foghatom, hogy a piros színnel van bajom, mert a pari levest, pari mártást, paris tésztát és a milánói (sonka+gomba) ragut imádom.
2022. jún. 12. 21:51
 3/62 anonim ***** válasza:
67%
Vele kell megbeszelned ezeket a fóbiáidat.
2022. jún. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
35%
Felnőtt férfi tanuljon meg főzni, vagy egye meg azt amit te csinálsz. Szerintem nem korrekt, hogy ráderőltet valamit amitől undorodsz
2022. jún. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 A kérdező kommentje:

Oké 4-es, de én kb akkor is undorodok, ha a hűtőben találkozok a maradékkal. Szóval ha főzne is ilyeneket, nem akarnám látni.

Igen, elég nehéz velem meglenni. Nem vagyok jó “asszony-alapanyag.”

2022. jún. 12. 22:10
 6/62 anonim ***** válasza:
59%

szerintem meg az nem korrekt hogy neki kell alkalmazkodni a te fóbiáidhoz.

hiszed vagy sem, szakácsok is megfőznek és meg is kóstolnak olyanokat amit nem szeretnek, te pedig egy háziasszony leszel akitől elvárt hogy ne mellőzzön sokmindent a saját dolgai miatt. szóval vagy alkalmazkodsz, vagy ráveszed a pasid hogy csinálja amiket ő szeret ha van hozzá minimális érzéke és affinitása

2022. jún. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
86%

1. Egye azt, amit fözöl.

2. Ha másra van kedve, vagy taulja meg elkészíteni, vagy menjen el étterembe vagy rendeljen.


Megjegyzés: ha ennyire nem birod más ételek látványát, illatát sem elviselni, akkor egyrészt nem sok jövöje van a kapcsolatotoknak, másrészt érdemes lenne neked felkeresni egy pszichológust, aki segít feltárni az írtózásod okát, illetve miért föleg a piros, paprikás ételekkel van problémád, mert emögött valami trauma lehet.

Az egész más lenne, ha semmiféle húst nem tudnál megenni vagy elkészíteni, de úgy, hogy egyes húsételekkel és húsféleségekkel nincs bajod, valami fóbia lehet.

2022. jún. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs, hogy fóbia-e. Mert hát nem félek a kajáktól, hanem undorodok. A szaguktól főleg, innen eredően meg sem tudom őket kóstolni.

Sosem voltam még terhes, de azok alapján, amiket olvasok a terhességi rosszullétről, azzal tudnám hasonlítani. Ha eszek valamit, főként húst és megérzek közben egy fura ízt, majdnem elhányom magam, na meg ezeknek az ételeknek a szagától is. Ahogy összefő a hús, meg tocsog a szaftban...brrr...

2022. jún. 12. 22:17
 9/62 A kérdező kommentje:

7-es ez “bíztató”...akkor nem vagyok képes emberi kapcsolatra...


Különben évek óta együtt vagyunk, de eddig lerendezte az anyukájánál az ilyen ételek fogyasztását, amikor én otthon, a saját szüleimmel voltam. Most, viszont 100kmre költöztünk otthonról, közös háztartásba.

2022. jún. 12. 22:18
 10/62 anonim ***** válasza:
90%
5. És miért nem akarsz ebből a fóbiából kigyógyulni? Pszichológussal beszéltél már?
2022. jún. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!