Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan főzzek jól a páromnak...

Hogyan főzzek jól a páromnak ha bizonyos ételektől(elég sok hústól undorodok)?

Figyelt kérdés

Nem vagyok vega, eszek húst, de nagyon megválogatom, hogy milyet és milyen módon készítem el. Undorodok a darálthústól (attól is, amit előttem darálnak, mindenféle marhától, a szaftos húsoktól, raguktól. De ez is nagyon összetett. Pl a pöri, bakonyi, bolognai, csikós tokány-ilyenektől undorodok és ha meglátom őket, vagy megérzem a szagát, öklendezek. Eközben egy sajtószos csirkemellel,


A főtt hústól is undorodok, a büdös halaktól és a zsírosabb husiktól.

Amit képes vagyok megenni és látványra elviselni: csirke szárny, comb, mell-ezek vagy natúran grillen ill fűszerezve, vagy rántva, sajtszószban kockázva.

Sertés: karaj, rántva, vagy roston, sertéscomb tarhonyás husiban. A szalonnát valamiért szeretem.

Hal: tengeri, fehérhúsú hal (tilápia, alaszkai) , ezeket vagy rántva, vagy párolva, vagy grillen.

Marha: NEM ESZEK MARHÁT.


Eddig nagyon egyszerű volt a képlet, egyedül éltem, magamra főztem, főként a fent említett kajákat, meg húsmentes cuccokat, sok főzit, ilyesmit. Most viszont összeköltöztem a párommal. Pasi mivoltából elég nagy húsimádó. Tudom, hogy szereti az általam gusztustalannak titulált dolgokat is. Főzni nem tud. De nem neheztelek rá, mert nem is örülnék ha gyakran pöriszag terjengene a házban, mellesleg másban, házimunkában, egyebekben besegít.

A legnagyobb elllenségeim a “piros szaftban lévő husik, főtt husik, darált húsból készült kaják. -A miértjét nem tudom, kamaszkorom óta ERŐS HÁNYINGEREM van ezektől.


24/L


2022. jún. 12. 21:44
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 A kérdező kommentje:
Bolognai vs Milánói nagyon nem ugyanaz. Míg a bolognai darált husis és ha ráharapok egy mócsingra, rosszul leszek és amúgyis gusztustalannak tartom a husi ízét ott, addig a gombával és a sonkával semmi bajom. Tofu vs csirke ugyanez. Vannak ételek, ahol ízlik a hús, van ahol nem. Kb ennyi.
2022. jún. 13. 00:11
 32/62 anonim ***** válasza:
27%
Bolognai húst miatt nem jó vagy hús nélkül sem ennéd meg ? Ha hús miatt akkor csináld hús nélkül .
2022. jún. 13. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
32%
Te írtad, hogy a csirkemellet megeszed...
2022. jún. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
78%
Eszik majd a munkahelyi menzán ilyen ételeket.
2022. jún. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
91%

Jesszus mennyi primitív ember.. Gondolom, aki azt ajánlja, hogy váljon el meg szakítson, az ennél kisebb problémákat se képes kezelni.

Kérdező : a pszichológus valóban nem mindenre megoldás, de, ha aggasztónak érzed a helyzetet, érdemes adni neki egy esélyt. De nekem az a tapasztalatom, hogy az ember ízlése változik az évek során, lehet nálad ez drasztikusabb módon zajlott le.

Ami a főzést illeti igenis lehet kompromisszumot kötni és szerintem simán le lehet ezt kommunikálni a pároddal is. A főzés nem ördögtől való és ez egyáltalán nem nem függő, ahogy a takarítás se pl.. Szóval, ha neked szinte fizikai fájdalmat okoz egy jó kis pörkölt elkészítése, akkor bízd rá. Ha van szagelszívó, az valamelyest megoldás lehet a szagra, vagy egy alapos szellőztetés, a maradékot meg be lehet tenni dobozba is és akkor nem találkozol vele.

Arra gondoltam még, hogy lehet az a fajta pörkölt nem ízlik neked, amit más készít el, szóval ha a saját ízlésed szerint főznéd meg, te fűszereznéd stb lehet az jobban esne.

Ha vevő vagy a Vega, vegan dolgokra, akkor nagyon tudom ajánlani a különböző vegan témájú fb csoportokat. /Ezt ettem ma, vegán/

2022. jún. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
68%
Én rosszabb vagyok, mint te! 1-2 dolog van amit megcsinálok, pl ilyen üveges cuccok amihez csak tészta vagy csmell kell, de a többit nem! A munkahelyén tud enni, ha meg valamit itthon akar ott a konyha, nincs bezárva, van 2 keze... Gondolom a párod sem egy ágyban fekvő beteg hogy ne tudná megcsinálni, nem tudom miért neked kéne
2022. jún. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
0%
Ez tényleg egy nehéz kérdés, mer én is kapásból azt javasolnám hogy szoktasd át a saját ízlésedre. Viszont a férjed helyében én is nehezen mondanék le a gyermekkorom ízeiről. Igen, elvileg a szagelszívó is megoldás lehetne, csakhogy a párja nem tud főzni, és nem is biztos hogy megtudna tanulni, mert vagyunk egyforma képességekkel megáldva. Másodszor a kérdező anyagi helyzetét sem ismerjük, tehát hogy tellene egy jobbfajta szagelszívóra.
2022. jún. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg valamilyen fóbia - nem csak félelmet jelent klasszikus értelemben, hanem egy-egy helyzettel szembeni problémát, a te esetedben bizonyos ételek szaga-látványa okozza a gondot -, ezért mindenképpen szaember segítségét kellene kérni. Ugyanis ez csak egyre rosszabb lesz idövel, egyre több minden kerül majd a nem elviselhetö kategóriába és a te életedet is erösen be fogja korlátozni.


Másrészt ha a párodat nem zavarja, hogy csak azokat az ételeket kapja otthon, ami neked is megfelelö, akkor ne eröltesd magadra, hogy olyanokkal kisérletezel, ami belöled undort vált ki, ezzel ugyanis csak erösödik a fóbia.

A párod meg tudja oldani, ha nagyon rákiván valamire, ami neked nem OK, hogy valahol máshol eszik ilyeneket, emiatt nem kell stresszelni magad.

2022. jún. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
53%
Husi,főzi… te tuti 24 vagy?
2022. jún. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
79%
40. Nekem is fura hogy egyes szavakat képtelenek teljes terjedelemben kiírni. De sajnos ez van.
2022. jún. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!