Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak ha beleszerettem...

Mit csináljak ha beleszerettem a pszichológusomba? :/

Figyelt kérdés
2014. jan. 1. 22:27
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
Tényleg legyél azzal tisztában, hogy ez nem "valódi" szerelem, hanem áttételes kötődés, de ez fog abban segíteni, hogy a későbbiekben tudj majd kötődni. (Tehát ne az legyen a cél, hogy ez a "szerelem" beteljesedjen, mert az a terápiás protokoll szerint is tilos, hanem az, hogy képes legyél dolgozni az érzéseiddel! Ha így fogod fel, akkor nagyon sokat tudsz profitálni a dologból!)
2014. jan. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, és mi lesz ha nem tudom átkapcsolni az agyam? Mert eddig valahol feldobott ez az érzés, de most már néha fáj, hogy igazából nem is szerethetem.
2014. jan. 2. 14:43
 23/52 anonim ***** válasza:
Hát ezért kell dolgozni ezekkel az érzésekkel, ehhez kell a pszichológusod segítsége. Magadtól nem fogod tudni "átkapcsolni". :)
2014. jan. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 A kérdező kommentje:

Jó, oké, értettem! :D


Köszi a választ és a segítséget!

2014. jan. 2. 15:06
 25/52 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mit, és hidd el, direkt jó, hogy kiírtad ezt a kérdést, mert gyakorlatilag összeszedted, hogy mit kell elmondanod!

Beszélj a félelmedről is, hogy emiatt "lepasszol", beszélj az érzéseidről, a kellemesekről és a kellemetlenekről is! Ezek ugyanis kulcsfontosságúak! (Különösen az elutasítástól való félelem, ezt tapasztalatból írom!)

2014. jan. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor majd elmondom neki, szerintem úgyis rájönne egy idő után, mert változna talán a testbeszédem, akkor jobb ha én mondom el. :)
2014. jan. 2. 15:21
 27/52 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, ez teljesen normális és gyakori dolog, annyira, hogy a korkülönbség sem számít, egy fiatal lány is érezheti úgy, hogy beleszeretett a nagypapája korú pszichológusába. Nem fog ezen se meglepődni sem kirúgni emiatt.
2014. jan. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
100%

Na elmondtad???

Én nem mertem elmondani szemtől szembe, csak levelet küldtem..

2014. jan. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 A kérdező kommentje:

Szia!


Hát elmondtam. 28-szor elterveztem, hogyan kezdek majd bele, mit fogok pontosan mondani, mint valami betanult szöveget, aztán persze nem úgy lett:)

Elkezdtünk beszélgetni, de valamit biztos észrevett, mert mondta, hogy úgy érzi, valami nyomja a lelkem. Aztán megijedtem, és mondtam, hogy semmi, persze nem mertem a szemébe nézni, gondolom levágta rögtön, hogy nem mondok igazat. Aztán nem faggatott egy darabig, de képtelen voltam koncentrálni a "munkára" és mondta, hogy nem kell félnem tőle, mert segíteni szeretne.

Na hát itt elkezdtem bőgni, kb 10 percig fuldokoltam a könnyeimtől, ő meg azt se tudta mi van.

Aztán mondtam, hogy most nagyon össze vagyok zavarodva, mert nem akarom ezt érezni, de szeretem, de tudom, hogy nem lehet, mert ő nem szeret és hogy ne haragudjon.

Aztán mire végre sikerült elmondanom, utána megint bőgtem 10 percig, és nem emlékszem nagyon miket mondott, de valami olyasmit, hogy ez a terápia lényege, és, hogy nem kell félnem, mert majd segít.

Aztán abban maradtunk, hogy jöjjek jövőhéten is, de én nem tudom, annyit mondtam, hogy nem tudom, hogy alakul majd a jövőhét és, hogy ráérek-e majd


Mert milyen vicces, hogy eddig azért féltem, hogy kirúg, most pedig én nem akarok többet visszamenni hozzá.


Nálad válaszolt a levélre?

2014. jan. 9. 19:47
 30/52 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt mondtam, hogy ez a terápia lényege, és hogy segíteni fog! :) Jó pszichológusod van, nehogy abbahagyd!!!!!!!!!!!!!!
2014. jan. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!