Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak ha beleszerettem...

Mit csináljak ha beleszerettem a pszichológusomba? :/

Figyelt kérdés
2014. jan. 1. 22:27
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos csak találgatni tudsz, de csak akkro mehetsz biztosra ha színt vallassz!

Figyu, csináljuk együtt ,aztán majd beszámolunk egyásnak, milyen volt, mit szólsz? :'D

2014. jan. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 A kérdező kommentje:

Hát jó, csináljuk :D Jaj de ezt még mondjátok meg, hogy akkor máshoz kell-e mennem, ha elmondom?


Mert nem szeretnék máshoz menni, mert amúgy sokat fejlődtem, és maximálisan meg vagyok elégedve azokkal a módszerekkel amivel dolgozik.

Szóval most akkor kirúg?

2014. jan. 1. 23:00
 13/52 anonim ***** válasza:
100%
Figyi, szerintem ha normális, akkor nem fog kitenni ezért, hanem segít abban, hogy ezt is feldolgozd. Vagy a fene se tudja, nekem legalábbis ez az elképzelésem
2014. jan. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hát remélem, hogy nem fog kirúgni.
2014. jan. 1. 23:12
 15/52 anonim ***** válasza:
100%
Majd beszámolsz, mi volt, ugye? :D
2014. jan. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 A kérdező kommentje:
Oké, január 8-án megyek legközelebb. De Te is írd meg, mit reagált! :D
2014. jan. 1. 23:25
 17/52 anonim ***** válasza:
100%

Sztem mond el neki :))

A pszichológusok fel vannak készitve az ilyesmikre, igy akármi is lesz megértö marad veled.

2014. jan. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
100%

A terápiában kell, hogy kialakuljon kötődés! Ez a lényege az egésznek! Viszont: ahogy valaki már írta, a terápiás kötődés áttételek és viszontáttételek révén működik.

Tehát valószínűleg azok a problémák, amelyek miatt pszichológushoz jársz, kötődési problémával is együtt járnak (ez nagyon gyakori). Azzal, hogy "átdolgozod" a terápiás kapcsolatban a kötődési mintázatokat, megtanulsz biztosan kötődni másokhoz.

Ha most elkezdenél máshoz járni, kezdhetnéd az egészet elölről, tehát fel kellene építeni a bizalmi kapcsolatot, a kötődést, és ugyanúgy meg kellene dolgoznod vele, mint ahogy most is kéne tenni. Ugyanis pont ez hozná meg számodra a gyógyulást, ha megélnéd az érzéseidet, és át tudnád dolgozni. Nem feltétlenül szerelem ez egyébként, azért kéne vele dolgozni, hogy kiderüljön, mi is ez pontosan, miért kötődsz pont hozzá.

Úgyhogy beszélj róla mindenképp, hát pont ez a terápiás kapcsolat lényege, hogy ott - védett közegben - éld meg az érzéseidet és tudj vele dolgozni!

A terapeuta ezzel nem élhet vissza, neki tudnia kell kezelni, segítenie kell abban, hogy át tudd dolgozni ezt a terápiás kötődést, és a saját életedben tudd hasznosítani a tanultakat.

Ha elfojtod, vagy kimenekülsz a helyzetből, megette a fene az egészet, a terápia lényege vész el!

2014. jan. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem rúgHAT ki. Ha kirúg, akkor egy kókler, akinek vissza kellene adnia a diplomáját! Minden pszichológusnak tudnia kell, hogy a terápiás kapcsolat kötődéssel jár (ugyanis CSAK ÚGY működik). Nekem pl. azonos nemű pszichológusom van, és én is kötődöm hozzá (nem vagyok belé szerelmes :) inkább úgy szeretem, ahogy az anyámat kéne szeretnem! de hát épp ez a lényege az egésznek!)
2014. jan. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, mondjuk attól nem félek, hogy ne segítene nekem ebben is, csak azzal nem voltam tisztában, hogy ilyenkor az a "szabály", hogy nem dolgozhatunk tovább együtt, vagy akkor ezek szerint ez gyakori eset, remélem tudja kezelni.


Egyébként is mondta valamikor viccesen, hogy rendesen "megdolgoztattam" a bizalmamért, ami igaz, mert kb. 5-6 hónap után volt egy nagyobb fordulópont, adig nem történt nagyobb előrelépés. Most ha valaki tök máshoz kellene mennem, akkor tényleg az elejétől kellene kezdenem az egészet, mire megbíznék benne, lehet eltelik fél év is.


Szóval remélem ezt Ő is tudja, és majd valahogy megoldja, mert én most tényleg úgy érzem, hogy szeretem :)

Ja és a legjobb, hogy az első vagy második ülésen kicsúszott egy "félmondat" belőlem véletlenül, hogy "én soha többé nem leszek szerelmes" Ő meg reagált is, hogy az kizárt dolog, és még "vitatkoztam" is, hogy, nem-nem, én tényleg nem leszek.

Hát most ezek után ha ezt így benyögöm :D

2014. jan. 2. 13:35
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!