Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kötelező szűrővizsgálatok: az...

Kötelező szűrővizsgálatok: az orvosok hogy állnak hozzá a témához?

Figyelt kérdés

Ha orvos vagy, esetleg csak egészségügyben dolgozol és hallod a visszhangját, vagy van orvos ismerősöd:

Hogy közelítik a témát? Egyetértenek a bevezetésével? Nem értenek egyet?


jún. 30. 13:00
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
85%

26

"Orvosként nekem nem a kötelező szűrővizsgálattal van a bajom, hanem..."

Elég gáz, ha tanult ember létedre nincs bajod a kötelező szűrés bevezetésével. Hol élünk? Valami banánköztársaságban? Vannak önrendelkezési jogaim, pl, hogy kit engedek be a hüvelyembe/végbelembe. És ez bizony nem megy parancsszóra.



29

"MEg a munkáltatódé, meg az államé, aki majd a családodnak ápolási díjat fizet, amikor a végstádiumban a pelenkád cserélik otthon, meg azé, aki elvégzi helyetted a munkát, amíg a kemón fekszel."

Csak kibújt a szög a zsákból... A kutyát sem érdekli a polgár egészsége, ez csak álszent duma... A lényeg, hogy ne kerüljön sokba a kormányzatnak...


Meggyőződésem, hogy már az ötlet felvetése is olyan hullámokat vert, amelyek kontraproduktívak...: az sem fog menni, aki esetleg eddig vacillált a dolgon.

jún. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
88%
29-re: és ha úgy döntök, hogy nem végzek semmi munkát, csak ülök otthon és élem fel a pénzem, amit életem során eddig megkerestem? Most tényleg arról beszélünk, hogy meddig vagyok HASZNOS az ÁLLAMNAK??? Az állam úgysem segített nekem és a családomnak soha semmiben - és nem is várom el. Soha nem tartottam a kezem semmi támogatásért (ami egyébként járt volna), de azt igenis elvárom, hogy a privát szférámat tartsa tiszteletben!
jún. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
100%
Ez a KRESZ-es párhuzam azért sem stimmel, mert az is egy döntés, hogy jogosítványt akarok, és igen, ezzel elfogadom a közlekedés szabályait. De a gyalogosokat sem szankcionálják. Ilyen alapon mondhatják, hogy nem állnak minden eü költséget, ha nem teszek eleget a szabályoknak, de nem kényszeríthetnek.
jún. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
100%
Persze, a hülye is látja, hogy ezek rossz példák... Csak tudomásul kell venni, hogy vannak méghülyébb agymosottak és bérkommentelők akiket nem szűrnek a modik.
jún. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
0%

a privát szférámat tartsa tiszteletben!


csakhogy a betegséged túlmutat a privát szférádon. Nekem se tetszik, hogy kötelezővé kell tenni, mert az egómberek tojnak magasról a saját egészségükre, és az eü-ben egészen máshol kellene kezdeni a rendrakást. De jelenleg mindenkinek érdeke, hogy inkább szűrővizsgálattal legyenek leterhelve, mint a szükséges kezeléssel, mert nem ismerték fel időben a bajt. m

jún. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
92%

35

Márpedig igenis, a privát szférát tiszteletben kell tartani! Ez egy olyan minimum, ami nem is lehet kérdéses.

Van, akit nem zavar, ha a hüvelyében, végbelében matat egy vad idegen ember, de engem és a páromat (és biztosan sokan másokat is) igen. Ezen nem óhajok változtatni, még "nemzetgazdasági érdekből" sem.

Továbbra sem értem, hogy egy tanult ember hogyan képes semmibe venni alapvető emberi- és önrendelkezési jogokat...

jún. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
0%

Van, akit nem zavar, ha a hüvelyében, végbelében matat egy vad idegen ember


Tudod, erre csak azt tudom mondani, hogy sajnállak. A gyerekem megérti, hogy inkább egy oltás, mint betegnek lenni és sok szurit kapni.

Mennyivel lesz jobb, ha lesz egy végbéldaganatod, és hetekig matatnak benned?

jún. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
0%
Hű, 36, tényleg, sokkal jobb lesz egy jó kis merev rezektoszkóp, majd napokig a katéter a húgycsövedben, mint egy ujj a végbeledben évi egyszer, hogy észrevegyék a prosztatarákod.
jún. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
88%
"csakhogy a betegséged túlmutat a privát szférádon" - nem hiszem, hogy ez kell, hogy legyen az állam legnagyobb problémája. (Amúgy meg öngondoskodás is van a világon.) Ennyi erővel egy sor önpusztító viselkedést lehetne szankcionálni (pl. alkoholfogyasztás, dohányzás, droghasználat, hogy csak egy pár nyilvánvaló példát említsek)
jún. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
93%

37,38

Nem értem, hogy miért abból indul ki mindenki, hogy úgyis rákosak leszünk... Az emberek 99%-a leéli az életét rák nélkül. Én is ebben bízom, hogy sikerül. És akkor nem baj, hogy ne engedtem, hogy a végbelemben, párom hüvelyében turkáljanak.

És ha tényleg nem leszek rákos - remélem - és eljártam szűrésekre, akkor pedig teljesen feleslegesen aláztam meg magam minden alkalommal az orvosnál.

jún. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!