Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kötelező méhnyakrák szűrés?...

Kötelező méhnyakrák szűrés? Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

Szűz vagyok,a nőgyógyászok nem is ajánlják az ilyen szűrést addig.Legalábbis az én orvosom nem ajánlotta.Ilyenkor mi van?

Nonszensz,hogy kitalálták ezt a hülyeséget. 25/N



jún. 26. 19:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Majd adnak róla igazolást hogy nem végezhető el vagy valami...

Amúgy most már végig olvastam egy csomó fórumot és kizárt dolognak tartom hogy ez működni fog. Ráadásul van olyan okoskodás is hogy az hogy kötelező az azt jelenti hogy az eü. intézménynek kötelező elvégezni ha te el akarod végeztetni, úgy értendő. Az a szó pedig hogy elrendelhetik az ugyebár feltételes módban van, és csak járványügyi okokból rendelhetik el. Na most egy méhnyak rák sosem lesz járvány, nem fogod megfertőzni a szomszéd kislányt ha rátrüsszentesz. 😁😁

jún. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%

1.

Az nem okoskodás, hanem így is van. Az a 3 tétel a "személyes meghívás gyakorlatát alkalmazva" kategóriában van, tessék talán elolvasni.

jún. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Igen, remélem hogy ez így van!

Mindenesetre eléggé nagy felzúdulás lett a szenzációhajhász félremagyarázásból.

jún. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Kérdés mennyi ideig fog ez működni. 🙂

De tényleg ilyenkor mi van ha valakinél pont eü okokból nem ajánlott a vizsgálat?

jún. 26. 20:09
 5/17 anonim ***** válasza:
88%
Valaki indít egy pert ami eljut az emberi jogok bíróságáig és ott evidens okokból megbukik, bár azért szerintem ennyiben talán még a magyar bíróságban is bízhatunk, ez nagyon súlyos jogsértés lenne amit a Fidesz törvénykezéssel nem menthet. Invazív beavatkozásról van szó épelméjű felnőtt egyének akarata ellenében. És még ott a mammográfia ami olyan kártékony diagnosztikai eszköz, hogy Svájcban nullára leállították nálunk meg kötelezik???
jún. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%

Ezen pörög most a net, egészen elképesztő, hogy ilyen egyáltalán szóba kerül egy normális országban...

Aki akar, most is megy, de mi az, hogy kötelező egy invazív, fájdalmas, kellemetlen, megalázó vizsgálat. Ez tipikus náci tempó.

Orvosi beavatkozásra nem lehet kötelezni senkit!

Remélem, valami emberjogi/betegjogi szakértő pert indít és megnyeri.


(Természetesen vigyék ki a buszokat a kis falvakba, és menjen, aki akar, na de kötelezően??? Eszem megáll...)

tegnapelőtt 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Én is mentem szüzen citóra, simán megcsinalta a doki, semmit nem éreztem. Mégpedig SZTK-ban. 🤷
tegnapelőtt 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

7

Oké, de könyöegöm, ne legyen már kötelező... Nem mindeni szeretne ilyesmiben részt venni.

tegnapelőtt 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
19%

8, miért? A vizsgálatok megelőző jellegűek, sokan azért kapnak későn kezelést, mert phasznak elmenni rendszeresen. A magyarok meg épp azok a kategóriásak, akik igazi "ráérek még" meg "amúgy semmi bajom" felfogással rendelkeznek. Persze. De ha testi tüneteid is vannak, az már rég baj.

Senki nem hal bele egy feldugott pálcába. Nem a vakbeleteket szedik ki.

tegnapelőtt 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%

9

Az a baj vele, hogy nem egy banánköztársaságban élünk... Hadd döntsem már el én, hogy kilyen vizsgálatot akarok, vagy nem akarok.

Invazív, fájdalmas, kellemetlen, megalázó vizsgálatot nem szeretnék. Márpedig a vastagbéltükrözés, nőgyógyászati vizsgálat ilyen. Köszönöm, nem. Eddig is emgvoltunk nélkülük.

tegnapelőtt 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!