Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kötelező méhnyakrák szűrés?...

Kötelező méhnyakrák szűrés? Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

Szűz vagyok,a nőgyógyászok nem is ajánlják az ilyen szűrést addig.Legalábbis az én orvosom nem ajánlotta.Ilyenkor mi van?

Nonszensz,hogy kitalálták ezt a hülyeséget. 25/N



jún. 26. 19:25
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
9 átlagos fideszes birka vagy,aki mindent elfogad,amibe belekényszerítik.Olyanról nem hallottál,hogy szabad akarat? Ha valakinél van valami, és nem megy orvoshoz,kur*ára a saját felelőssége.Majd magára vet,ha gyógyíthatatlan.De nem kényszeríthetnek senkit sem egy megalázó,fájdalmas vizsgálatra,ha nem akarja.Mindenki hadd döntse már el minek teszi ki a testét.Remélem odakerül az ügy a bíróságok elé.Épp elég baj,hogy a magyarok nagy része egy ilyen mocsok,tolvaj bandát tart hatalmon.
jún. 27. 11:53
 12/26 anonim ***** válasza:
90%

11

Igazad van; sokan látjuk ezt, de sajnos nem elegen!

jún. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
87%
Kérek szépen mindenkit hogy nézzen utána miért van Svájcban leállítva a mammográfia, aztán annak miért nem ajánlja a nemzetközi rákszövetség. Annak is mindenki járjon utána mi az az etilén-oxid amivel minden citokefét fertőtlenítenek és aztán ezzel a kefével a méhszájat véresre dörzsölik. Aztán menjen mindenki szűrésre ha akar, ne okoskodjunk bele más dolgába mert mi úgy tudjuk hogy ezekkel a vizsgálatokkal csak jót teszünk magunknak, aki így gondolja egészségére, de hagyjon békén másokat.
jún. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
2%

Úgy kapaszkodtok ebbe az invazív szóba, mint egy kifogásba, mentőövbe, utolsó mentsvárba 😅 Ha tetszik, ha nem, el kell menni. Aki dolgozik annak úgyis minden évben van kötelező orvosi, felvételkor meg pláne végig kell ezeket járni. Évi egyszer kibírjátok.


Ha meg nem, akkor magatokra vessetek, de aztán ne rinyáljatok, ha rákot kaptok és későn veszik észre... Ostobák. Na csá! 😎

jún. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

#14 kötelező orvosi vizsgálaton nem tudom te hol hallottál méhnyakrák szűrésről...

A munkavégzéshez szükséges orvosi vizsgálat teljesen más.

jún. 27. 18:28
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

14

Pont arról van szó, hogy ne legyen kötelező, és ne kelljen átesni rajta.

És igen, invazív eljárás. Ha felnyúlnak a méhszájadig, az eléggé invazív dolog. És nem mindenki akarja megtapasztalni.

jún. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

14: "Úgy kapaszkodtok ebbe az invazív szóba, mint egy kifogásba, mentőövbe, utolsó mentsvárba 😅 Ha tetszik, ha nem, el kell menni."


Egyelőre nem, mert nem rendelték el, csak a kötelezőség elrendelésének törvényi alapja teremtődött meg -- alkotmányellenesen.


"Aki dolgozik annak úgyis minden évben van kötelező orvosi, felvételkor meg pláne végig kell ezeket járni."


Első munkahelyemen soha nem volt, mostanin 1 év után egy szemvizsgálat, ám idén év végén már eltöröltek mindenféle munkahelyi vizsgálatot.


[link]


"Évi egyszer kibírjátok."


Nem a kibírásról van --elsősorban-- szó, hanem arról, hogy az állam nem rendelkezhet az állampolgár teste felett az ellátórendszer pénzügyi érdekei miatt.


"Ha meg nem, akkor magatokra vessetek, de aztán ne rinyáljatok, ha rákot kaptok és későn veszik észre... Ostobák. Na csá! 😎"


Én biztosan nem fogok, vállalom a felelősséget a döntéseimért, de azért igenis "rinyálok", ha nem hagynak dönteni, márpedig ez az --alkotmányellenes-- törvény ennek lehetőségét készíti elő.

jún. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

A szüzesség nem zárja ki a méhnyakrák meglétét. Igaz, jóval ritkább, mint nem szüzeknél, de előfordulhat. A legfiatalabb beteg, akiről olvastam, másfél éves volt.

Más kérdés, hogy kötelező jelleggel csak olyasmit lenne célszerű végeztetni, ahol fertőzésveszély áll fenn. Rák esetén csak ajánlani lehetne.

tegnapelőtt 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

18

Pontosan, ilyesmire nem lehet kötelezni senkit!


"A legfiatalabb beteg, akiről olvastam, másfél éves volt."

Sajnálatos szélsőségek mindig vannak. Ismerősünk gyereke három évesen halt meg agydaganatban. Mindez nem jelent semmit. Ettől még nem kell átszűrni egy egész országot!

tegnapelőtt 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

13.: Igen, lehet fájdalmas is, nekem is volt, hogy fájt. Itt egy érdekes oktatóvideó a dologról, a közepén van a lényeg:

https://www.youtube.com/watch?v=5EIqLqpjWiQ

Ettől függetlenül érdemes megcsináltatni időnként, mert rákot kapni rosszabb. Viszont ne legyen kötelező.

tegnap 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!