Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kötelező szűrővizsgálatok: az...

Kötelező szűrővizsgálatok: az orvosok hogy állnak hozzá a témához?

Figyelt kérdés

Ha orvos vagy, esetleg csak egészségügyben dolgozol és hallod a visszhangját, vagy van orvos ismerősöd:

Hogy közelítik a témát? Egyetértenek a bevezetésével? Nem értenek egyet?


jún. 30. 13:00
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
9%

10, de ha egyszer a méhnyakrák meg a vastagbél a leggyakoribb, akkor mégis mit csináljanak, koponya ct-t mindenkinek, mert az nem intim?


Évtizedekig kötelező volt a tüdőszűrés, senki nem rinyált miatta.

jún. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
83%
4-es: Ha szerinted nem sérül az önrendelkezési jog 18 éven felülieknek nem-fertőző betegségre kötelező invazív/sugárterheléssel járó szűrővizsgálat... mondd már meg nekem, a föld melyik demokratikus országában van vagy volt ilyen?
jún. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
100%
10-es: ne tegyél úgy, mintha nem értenéd, hogy a tüdőszűrés sem jó példa a méhnyakrákszűréssel összevetésben. De a tüdőszűrés legalább szűr fertőző betegséget, ezek a szűrővizsgálatok nem.
jún. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
5%
12, ez a tízmillió debil országa, szomorú, hogy kötelezővé kellene tenni ahhoz, hogy orvoshoz menjetek.
jún. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
82%
Ez a "kifizettetném a kezelést" a másik nagy hülyeség amit a 0 iqs fotelharcosok szoktak mondogatni. Akkor a dohányosoknak ne fizessünk semmit. Ha megittatok már egy energia italt ne fozessünk semmit, mert tuti attól lettél cukros (lol), ha kimerészeltél menni futni egyet ne fizessük a bokád gipszelését ha kimegy, mert magadnak okoztad a bajt és nem terhelted volna le az ellátó rendszert ha nyugton maradsz a hátsódon. Ennyi eszetek van :DDD
jún. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
5%
2022-ben mindössze 17% volt a részvétel a méhnyakrák-szűrésen. Legyen csak kötelező.
jún. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
83%
16: mi közöd hozzá? Milyen hátrány ér téged az életedben, ha XY úgy dönt, hogy nem megy el?
jún. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
78%

17: azzal érvelnek, hogy ők fizetik a kezelést. A probléma azzal van, hogy a társadalmi kár a kötelező egészségbiztosításból fakad. Akkor lehetne korlátozni az ellátást maximum, de a kényszer alkotmányellenes.


14: Én személy szerint akkor sem működök együtt, ha ezen törvény szerint kötelező. Megtámadom bíróságon, mert nem-fertőző betegség esetén nem alkotmányos a kényszer.


Szerinted az "orvosi ellátás visszautasítása" törvényes joggal hogy fér ez össze? Habnak a tortán ott vannak az adatvédelmi (GDPR) jogok sérülései is, pláne, hogy 26 jan-1-től mesterséges intelligenciára is kötik az egészségügyi adatainkat.

jún. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
72%

14

Semmilyen szűrésre nem járok, sem én, sem a feleségem. 50+ vagyunk, eddig még csak orvoshoz sem kellett mennünk...

Kikérem magamnak, hogy kötelezzenek egy invazív, kellemetlen, megalázó vizsgálatra.

Hadd legyen az én dolgom, hogy kit engedek az intimszférámba.

Amúgy meg ne csináljunk úgy, mintha minden 2. ember rákban haldokolna...

Ez a "kifizettetném vele" duma megy egyenesen vérlázító... 30 éve fizetek TB-t, nem kevesetn nem a minimumot, szóval ezzel ne jöjjön senki. Vagy, akkor ne fizesse a TB az ellátást a dohányosoknak, piásoknak sem. Sőt, a sportolóknak sem, mert miért keresték maguknak a bajt egy sportsérüléssel.

Ez így még ötlet szintjén is hülyeség.

jún. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
85%
Csatlakozom a kérdezőhöz, engem is nagyon érdekelne a szakmabeliek (értsd: napi szinten praktizáló orvosok) véleménye. Nem MOK, nem hivatalnok az íróasztal mögött, stb., azt ma már olvastam a Telex-en. Vérlázító volt…
jún. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!