Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kötelező szűrővizsgálatok: az...

Kötelező szűrővizsgálatok: az orvosok hogy állnak hozzá a témához?

Figyelt kérdés

Ha orvos vagy, esetleg csak egészségügyben dolgozol és hallod a visszhangját, vagy van orvos ismerősöd:

Hogy közelítik a témát? Egyetértenek a bevezetésével? Nem értenek egyet?


2024. jún. 30. 13:00
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
71%
Csatlakozom a 20-ashoz, és külön megjegyezném, hogy milyen érdekes, hogy az elvileg a kormánnyal szemben álló ("szakmai" ill. "balos" alapon, kinek hogy tetszik), kormány által támadott MOK érdekes módon itt lelkesen támogatja a kormány kezdeményezését, SŐT: a kormány inkább finoman, fokozatosan presszionál, ők meg a COVID alatt megismert kommunista jellegű retorikát használják, az úttesten forgalomban szemben haladáshoz hasonlítva a testi önrendelkezést.
2024. jún. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
72%

Pontosan ez verte ki nálam is a biztosítékot! KRESZ vs. szűrővizsgálat/önrendelkezés. Hogy nyilatkozhat ekkora ökörséget valaki??


Annak, aki nem olvasta (MOK egyik válasza a Telex-nek):


Ahogyan nem áll »szabadságomban« az autópálya tetszőleges oldalán, akár a forgalommal szemben haladva vezetni, úgy hasonló, kölcsönösen elfogadott szabályok teszik kötelezővé bizonyos oltások felvételét vagy szűrővizsgálatok elvégzését, illetve akár járványok esetén a szabályok (maszkviselés, távolságtartás) betartását.”

2024. jún. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
87%

Az autópálya nagyon rossz párhuzam. Konkrétan másodperces pontossággal veszélyztetsz vele másokat.

A maszk is egy hülyeség, mert ez is csak egy elmélet, hogy jajj lehet hogy beteg vagy de lehet hogy nem és emiatt valaki lehet hogy elkapja tőled de lehet hogy nem és emiatt lehet, hogy ő belehal de lehet hogy nem... Hát ez wtf...

A rákszűrés meg miért lenne másokra veszélyes? Ez egzakt dolog. Ha nem megyek rákszűrésre és emiatt későn fedezik fel nálam, akkor mondják, hogy így jártam mert nem mentem el és kész. Nem érdekel. Legalább úgy éltem ahogy én szerettem volna.

2024. jún. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
63%

Az a baj, hogy az emberek egyéni problémának tekintik az egészségügyi bajukat, de valójában nem az.

Ugyanis egy daganat kezelése baromi sokba kerül, és hiába mondja mindenki, hogy így fizeti a TB-t meg úgy, de ha tisztában lennének mondjuk egy teljes onkológiai diagnosztika, kezelés, utánkövetés árával, rájönnének, hogy sose fizettek be annyi pénzt, ami arra elég lenne. És minden 3-4. ember daganatos betegségben hal meg.

Mindezek ellenére nem vezetnék be kötelező szűrővizsgálatokat, mert egyrészt az önrendelkezést fontosnak tartom, másrészt az eü rendszer ezt nem fogja elbírni.

2024. jún. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
86%

24

Korrekt válasz. De az államháztartás pénzügyi helyzete nem az én gondom. Ha kevés a pénz, pl. nem kell annyi stadiont építeni. Vagy a TAO pénzeket nem a sportba kötelezni, hanem az eü-be.

2024. jún. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
16%

Orvosként nekem nem a kötelező szűrővizsgálattal van a bajom, hanem az ennek megvalósításával. Kit, hogyan fognak büntetni, ha elmarad? Háziorvost? Beteget? Rá fogják terhelni az eddig is roskadozó eü ellátásra ezt a plusz feladatot? Bárkinek kifizetik az esetelges túlmunkát ennek következtében? (bár eddig se fizették, így erre már megvan a válasz) Nekem kell majd hívogatnom a körzetembe tartozó betegeket?

Rengeteg kérdést felvet, a megvalósítás pedig majd ilyen ad hoc jó magyaros lesz.

Alapvetően nem ítélem el a kötelező szűrővizsgálatokat. Időben felismerhetővé válnak a betegségek, időben kezelhetővé válnak, ezzel megspórolva egy csomó későbbi vizsgálat, műtét, kezelés költségét. Mondjuk ha alapvetően egészségtudatos nevelés, megfelelő prevenció lenne, akkor nem lenne kötelezővé tenni ezeket.

2024. jún. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
77%

24


Ezt elfogadom, de akkor tényleg mondják azt, hogy ha nem megyek el mondjuk méhnyakrákszűrésre, akkor ha egyszer méhnyakrákom lesz, akkor annak a kezelését nem fizetik ki. Ez is sokkal jobb és korrektebb, mint a kényszerítés.


Ez a rész is rettentő felháborító szerintem:

"Az ellátó rendszer túlterheltségének egyik fő oka ugyanis az, hogy az emberek már későn, rossz állapotban kerülnek orvoshoz. Ilyenkor rendszerint már hosszas kórházi kezelésre lehet szükségük. Emiatt a betegek hosszabb időre esnek ki a munkaerőpiacról, ami gazdasági szempontból sem kifizetődő." - szóval a kis rabszolga ne merjen lebetegedni, dolgozzon csak. Erre is csak azt tudom mondani, az én bajom, ha keresőképtelen leszek. Amikor az ember valamilyen döntést hoz mondjuk egy szűrővizsgálaton való részvételről, nyilván ezt is mérlegeli (meg azt is, hogy ha korábban fény derül a betegségére, akkor nagyobb eséllyel marad életben, ami talán fontosabb szempont - de ezt is az egyén joga eldönteni).


Arról nem is szólva, hogy akkor először az alkoholfogyasztást és dohányzást tiltsák be, annak a társadalmi kára talán nem nagy??? Ennyi erővel én is feszegethetném, hogy mennyi pénzt költenek különböző függőségekkel élőkre, miközben én nem iszom, nem dohányzom, nem drogozom stb. Amíg ők szabadon pusztíthatják a májukat meg a tüdejüket, addig az én nemi szerveim ne képezzék "közügyek" tárgyát!!!

2024. jún. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
4%

Kit, hogyan fognak büntetni, ha elmarad? Háziorvost? Beteget?


Mondd, hogy trollkodsz és nem orvos vagy... Ennyi ésszel? A közlönyben egyértelműen benne van, hogy a beteg határozattal kötelezhető (illetve a tv képviselője). Érdekelne, hogyan vezeted le ebből, hogy a háziorvost bírságolják.

2024. jún. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
9%

Erre is csak azt tudom mondani, az én bajom, ha keresőképtelen leszek


MEg a munkáltatódé, meg az államé, aki majd a családodnak ápolási díjat fizet, amikor a végstádiumban a pelenkád cserélik otthon, meg azé, aki elvégzi helyetted a munkát, amíg a kemón fekszel.

2024. jún. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
92%
#24 Értem amit mondasz, egyet is értek vele, de legyünk őszinték a magyar egészségügy tragikus állapotban van mindenféle szempontból. Az orvosok és asszisztensek hozzáállása, modora, sok esetben hozzáértése kritikán aluli, az ellátás egyéb alapfeltételeivel egyetemben. Az emberek nem bíznak a rendszerben és az orvosokban, így nem csoda, hogy kerülik a kapcsolatot és csak a legvégső esetben fordulnak orvoshoz. Ahhoz, hogy sokszor kellemetlen, intim szűrővizsgálatoknak tegyék ki önként magukat elsősorban megfelelő környezetet kéne teremteni. Azzal, hogy most kötelezővé tesznek egy sor vizsgálatot, csak még több ellenállást és felháborodást fognak kiváltani. Ha végül társadalmi nyomásra mégsem teszik kötelezővé, akkor már ezzel a szándékkal is óriási kárt okoztak, és aki legalább eddig hajlandóságot mutatott a szűrésre, az sem fog sok esetben elmenni, akár valamiféle polgári engedetlenségből sem.
2024. jún. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!