Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért vannak felháborodva az...

Miért vannak felháborodva az emberek azon, kötelező szűrővizsgálatokat akarnak bevezetni?

Figyelt kérdés

Amiket olvastam, egyik sem ördögtől való dolog.

Persze más kérdés, hogy lesz-e erre kapacitás állami ellátásban. Mert ez elég kétséges...



jún. 25. 15:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/142 Rakott karfiol ***** válasza:
93%
Mert a másik teste felett soha, senki nem rendelkezhet. Emberi jogok miatt.
jún. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/142 A kérdező kommentje:

Ja értem.

Mondjuk én nem háborodtam fel ezen. Egyébként is évente járok nőgyógyászhoz, úgyhogy nagy változást nem hozna nekem. Sőt, derült is ki nálam betegség a szűrésnek hála.

jún. 25. 15:49
 3/142 anonim ***** válasza:
100%
Mi értelme van,ha akit tovább küldenek kórházi ellátásra hónapokat kell várni.
jún. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/142 Rakott karfiol ***** válasza:
19%

Én sem háborodtam fel, nem arról van szó.

Valóban az emlőrák és a méhnyakrák sokkal több embert elvisz, mint gondolnánk, mert későn derül ki.

Szerintem ilyenekre alapból jár mindenki évente-kétévente, főleg ha volt daganatos megbetegedés a családban.

A felháborodás sajnos már a jól ismert propagandáknak köszönhető, akik megmagyarazzák, hogy majd kitalálnak nálad olyan betegségeket, ami nincs is.

És emberi jogokra hivatkozva fel van mindenki szólítva, hogy mondjon nemet.

Igencsak meglepődnék, ha a rákszűrés eredményemen, adatlapomon ott lenne mondjuk, hogy asztmám vagy tüdőbetegségem is van. Holott nem is volt olyan vizsgálat.

jún. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/142 anonim ***** válasza:
92%
Mert teljesen fölösleges, emellett miért kellene bárkit is orvosi vizsgálatokra kötelezni? Minden embernek megvan a joga még ahhoz is, hogy beteg legyen!
jún. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/142 A kérdező kommentje:

#4: Teljes mértékben egyetértek a válaszoddal. :)

Van benne igazság.


Viszont a szűrővizsgálatok hasznosak. Sajnos itt is többször olvasom, hogy bizonygatják az emberek, hogy felesleges menni. Én nem így gondolom. Nyilván nem kell kötelezővé tenni, nem az a megoldás.

jún. 25. 16:04
 7/142 anonim ***** válasza:
34%
Én jó ötletnek tartom, hiszen a megelőzés mindig könnyebb, mint a kezelés. Viszont szerintem ez csak egy álom egy ilyen országban, ahol a súlyos beteg rákos embert is hónapokat váratják egy egy vizsgálattal. Erre sincs kapacitás, akkor a szűrővizsgálatra hogyan lenne? Én magánban mindig elvégeztetem ezeket, de állami rendszerben szerintem esélytelen.
jún. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/142 anonim ***** válasza:
83%
Ezek csak szavak, az ajánlottakra se küldenek behívót vagy épp képtelenség időpontot kapni. Hagyjuk már...:-((
jún. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/142 anonim ***** válasza:
90%

Mert nem kötelezhetnek senkit orvosi beavatkozásokra, ilyen fájdalmas, kellemetlen és megalázó dolgokra pedig pláne nem. Nálam már a kötelező kovid oltás is kiverte a biztosítékot, alig tudtam kibúvót találni (de végül sikerült).

Én a magam részéről évtizedek óta nem jártam orvosnál, laborban gyerek korom óta. Szerencsére a feleségem sem jár, durva lenne, ha valami hülye törvény kötelezné mondjuk nőgyógyászhoz.

Persze, mindenki tart a ráktól, én is, de azért nem annyira gyakori, mint ahogy beállítják, plusz jó lenne, ha valami humánusabb eljárásokat vezetnének be, ahelyett, hogy felnőtt emberek intim testrészeiben turkálnak.

Az bíztat, amit többen írtak, hogy úgysem lesz rá pénz és kapacitás.

jún. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/142 anonim ***** válasza:
83%

4

"Szerintem ilyenekre alapból jár mindenki évente-kétévente..."

Dehogy jár...

jún. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!