Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért vannak felháborodva az...

Miért vannak felháborodva az emberek azon, kötelező szűrővizsgálatokat akarnak bevezetni?

Figyelt kérdés

Amiket olvastam, egyik sem ördögtől való dolog.

Persze más kérdés, hogy lesz-e erre kapacitás állami ellátásban. Mert ez elég kétséges...



jún. 25. 15:41
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/178 anonim ***** válasza:
16%
Hányszor kell még elmondani, hogy nem lesz kötelező?
jún. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/178 anonim ***** válasza:
84%
Hányszor kell még elmondani, hogy itt az alapprobléma az, hogy egyáltalán bekerült a törvénybe egy ilyen kitétel, mint lehetőség?
jún. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/178 anonim ***** válasza:
0%

22.

Lehetőség mire?

jún. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/178 anonim ***** válasza:
100%

Invazív beavatkozásra egyáltalán nem kötelezhetnének.

És a másik, a vékony- és vastagbél tükrözés. Ilyenre ki a franc jár kétévente??

jún. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/178 anonim ***** válasza:
45%
14-es, akkor mi van a rendeletben, taníts minket légyszi.
jún. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/178 anonim ***** válasza:
23%

Valamilyen szintű szűrésre és egészségtudatosságra szükség lenne, részben azért is tart itt az egészségügy, mivel az átlag magyar ember akkor megy orvoshoz, amikor már nagy a baj és eléggé fáj ahhoz, hogy kb. megmozdulni se tudjon.

Mert egy kis fájdalom nem árt, anyámasszony katonája, pedig valamit az elején olcsón, viszonylag gyorsan lehetne kezelni és nem 10 év múlva kellene egy év hosszú várólistákra kerülni, majd még újabb műtéti listákra, majd éveket tölteni itt-ott belgyógyászati és krónikus osztályokon, mivel életben tudjuk tartani, de jól már sose lesz. Tb alapon meg megkap mindent, amit mind fizetünk.

Nem minden szűrővizsgálat kellemetlen, illetve ott is lehetne kezdeni, hogy némileg egészségtudatosabban táplálkozzanak az emberek és tüdőrákosan ne füstöljenek, mint a gyár kémény.

jún. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/178 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem az egészségtudatosság megvan az emberek nagy részében.

Én pl. egyszer voltam kórházban: amikor szültem. Amúgy ami bajaim vannak, azokkal járok vizsgálatokra, pl. pajzsmirigy labor 3 havonta, pajzsmirigy UH 6 havonta. Szemnyomás mérés 3 havonta a zöldhályog miatt. Kardiológia évente (egy régi szívizomgyulladás miatt).

De azért a seggem lukába ne akarjanak már kétévente belenézni és vékonybélig bezárólag belepiszkálni. (És hogy erre nem vagyok hajlandó, hát az igénytelenség és a nem egészségtudatosság nem itt kezdődik.

jún. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/178 anonim ***** válasza:
81%

De aki azt írja, azzal érvel itt, hogy nem lesz kötelező, az honnan veszi, hogy nem lesz kötelező?


Csak egy példa

[link]


Kötelező, kötelező, mindenhol azt olvasni, hogy kötelező.

Amúgy tudom, nem ilyenekből kell tájékozódni, de Magyar Közlönyben is megjelent.

jún. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/178 anonim ***** válasza:
27%

Ez van a júniusi rendeletben:

"31. § Az egészségügyről szóló 1997. évi CLIV. törvény 81. § (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(3) A kötelező egészségbiztosítás keretében igénybe vehető betegségek megelőzését és korai felismerését szolgáló egészségügyi szolgáltatásokról és a szűrővizsgálatok igazolásáról szóló miniszteri rendeletben ekként meghatározott szűrővizsgálatok kötelezőek.

"


Mit jelent ez? Azt, hogy a hivatkozott rendeletben - ami az 51/1997 egyébként - kötelezőként meghatározott szűrővizsgálatokra kötelezően el kell menni.


A rendelet így néz ki:

[link]

Ennek 3. melléklete az említett triumvirátus szűrővizsgálat. Na és hogyan definiálja a rendelet ezt a mellékletét, hogy mit tartalmaz? Így:

2/A. § * (1) A népegészségügyi célú, célzott szűrővizsgálat az a népegészségügyi tevékenység, amely a lakosság meghatározott korcsoportjaira terjed ki és a személyes meghívás gyakorlatát alkalmazva szakmailag indokolt gyakorisággal történik.

(2) * Az (1) bekezdés szerinti népegészségügyi célú, célzott szűrővizsgálatokat e rendelet 3. számú melléklete tartalmazza.


És kötelezőként van definiálva? Nincs, hanem ez van: "meghívás gyakorlatát alkalmazva".

jún. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/178 anonim ***** válasza:
100%

"Ha e kötelezettségének a kötelezett vagy a törvényes képviselő nem tesz eleget, az egészségügyi államigazgatási szerv a szűrővizsgálatot határozattal elrendeli. A szűrővizsgálatot elrendelő határozat - közegészségügyi vagy járványügyi okból - azonnal végrehajthatóvá nyilvánítható"

29-es, neked szövegértelmezési gondjaid vannak. Vagy megpróbálsz másokat hülyére venni. Melyik?

jún. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!