Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért vannak felháborodva az...

Miért vannak felháborodva az emberek azon, kötelező szűrővizsgálatokat akarnak bevezetni?

Figyelt kérdés

Amiket olvastam, egyik sem ördögtől való dolog.

Persze más kérdés, hogy lesz-e erre kapacitás állami ellátásban. Mert ez elég kétséges...



jún. 25. 15:41
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/178 anonim ***** válasza:
77%
meghívás gyakorlatát alkalmazva- ez nem a kötelezőségre/önkéntességre vonatkozik, hanem arra, hogy kiküldenek egy levelet, amivel aztán kötelezően menni kell vizsgálatra.
jún. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/178 anonim ***** válasza:
13%

Dehogy van egészségtudatosság, csak ez általában nem a gyk látogatókra vonatkozik, akik azt nem szeretnék, hogy a nőgyógyász évente turkáljon bennük, de egyébként nagyjából egészségesen élnek.

Belgyógyászaton dolgozom, a nálunk fekvők jó része elkerülhette volna a kórházi kezelést, ha időben elmegy orvoshoz, beveszi a gyógyszert, nem vedeli végig az életét. Régen ugye ők meghaltak, most meg évtizedekig görgetjük őket az ellátórendszerben és nyilván jó, ha a 10 féle betegséggel rendelkező nagypapa életben van, csak neki is jobb lenne ha nem az oxigénpalack mellett feküdne egész nap, hanem az unokával játszana.

jún. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/178 anonim ***** válasza:
18%

30.

Neked van szövegértelmezési problémád, édes fiam. Nem bírod felfogni, hogy amit idéztél, az is a kötelező vizsgálatokra vonatkozik.

A kérdés nem ez volt, hanem, hogy kötelezőek-e a 3.melléklet szerintiek. Nem azok. A fentebb lévő 2/A pont miatt.

jún. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/178 anonim ***** válasza:
0%

31.

Nem azt jelenti.

Hanem azt, hogy kiküldenek egy levelet, hogy jó lenne, ha elmennél emiatt ide ekkor, mert különben jól meghalsz. Ilyenek most is vannak. Meghívás szó mond valamit? Ha valami kötelező, arra mérget vehetsz, hogy nem meghívogatni fognak, hanem kötelezően elrendelni.

jún. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/178 anonim ***** válasza:
87%

32

Legyen egészségtudatos, aki akar, legyen szűrés, de könyörgöm: ne legyen már kötelező...! Mi az, hogy kötelező szétrakni a lábat egy vadidegennek? Mi az, hogy, hogy kötelező vastagbéltükrözés...? Ne menjen már el az eszünk!

Én nem járok, a párom nem jár, ez huszon éve így van, és köszönöm, minden rendben. (Lehet, hogy bosszankodhatnék a koleszterin szintemen, ha elmennék laborba, de eszem ágában sincs, sosem voltam még. Hadd legyen az én problémám)

Ismétlem, legyen lehetőség, de kötelezni kellemetlen, megalázó vizsgálatokra nem lehet. Ilyen nincs a XXI. századi Európában. Ez náci tempó.

jún. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/178 anonim ***** válasza:
12%

31.

"Személyes meghívás" jelentése az eü gyakorlatban ( [link] :

" Mit jelent a szervezett lakosságszűrés?

Az alkalomszerű szűréstől abban különbözik, hogy adminisztratív eszközök alkalmazásával, azaz a veszélyeztetett életkorban lévők személyes meghívása útján igyekszik elősegíteni, hogy minél teljesebb számban vegyenek részt a szűrővizsgálaton. "


Elősegíteni! Érted? Nem kötelezni.

jún. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/178 anonim ***** válasza:
92%

36

Kérlek, ne értetlenkedj, hanem olvasd el a törvényt.

(Igen, eddig meghívásos alapon ment, de januártól kötelező lesz. Ami egy nonszensz.)

jún. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/178 anonim ***** válasza:
0%

37.

Aki értetlenkedik, az te vagy. Idéztem a módosító törvényből, meg a rendeletből is, amire vonatkozik, annál hivatalosabb nincs, nem tehetek róla, hogy nem tudod értelmezni sem a szövegüket, sem az általam adott magyarázatot.

Csak itt papagájkodod ugyanazt, az egészet csupán arra alapozva, hogy egyforma bulvárszöveggel végigturnézták az online lapok a hülyeséget.

jún. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/178 anonim ***** válasza:
100%

38

Az előbb nem velem vitatkoztál, nem én szúrtam be a szöveget. De ami tény: kötelezővé tették 2025. jan. 1-től.

Az egy dolog, hogy nem lesz rá sem tárgyi, sem személyi feltétel, de már az ötlet felvetése abszurd.

jún. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/178 anonim ***** válasza:
90%

38

"az új szabályozás 2025. január 1-jén lép hatályba, és kötelezővé teszi a meghatározott évenkénti szűrővizsgálatok elvégzését. Ha az állampolgár, vagy annak törvényes képviselője nem teljesíti ezt a kötelezettséget, az egészségügyi államigazgatási szerv határozattal rendeli el a szűrővizsgálatot, amely azonnal végrehajthatóvá válik."


Ez nem elég egyértelmű?


[link]


[link]

jún. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!