Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért vannak felháborodva az...

Miért vannak felháborodva az emberek azon, kötelező szűrővizsgálatokat akarnak bevezetni?

Figyelt kérdés

Amiket olvastam, egyik sem ördögtől való dolog.

Persze más kérdés, hogy lesz-e erre kapacitás állami ellátásban. Mert ez elég kétséges...



jún. 25. 15:41
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/178 anonim ***** válasza:
89%
Te azért nem így gondolod, mert nincsenek élettudományi és orvosi ismereteid, csak elmész a szűrésre, majd az eredménnyel haza. Van, akinek a szűrés súlyos kockázattal jár, pl örökletes genetikai mellrákhajlam esetén. A mammográfiát ilyen esetben nagy körültekintéssel javasolják csak, mint szűrési módszert, már ha egyáltalán, mert akár a daganat megjelenését is okozhatja a szűrésre rohangálás, amit épp megelőzni akar. Másrészt, te gondolsz valamit valahogy- más meg máshogy gondolja. Én pl inkább károsnak, mint hasznosnak tartom a szűrések nagy részét abban a formában, ahogy azok jelenleg folynak, de veled ellentétben nekem több diplomám is van ezen a területen. Harmadrészt az önrendelkezés ilyen mértékű megsértését számos, nem csak EU-s nemzetközi egyezmény is tiltja, tehát egy ilyen húzással Magyarország gyakorlatilag kiírja magát a civilizált jogállamok sorából.
jún. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/178 anonim ***** válasza:
83%

11

Na végre, valaki, aki látja a lényeget.

jún. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/178 anonim ***** válasza:
86%
A laborokat is feleslegesen csináltatják sokszor, mert aztán hiába van ott 15-ön is az eltérés, akkor 15x magyarázza meg a doki, hogy mért nem számít szerinte, ahelyett, hogy meggyógyítana. Felesleges ráerőszakolni az emberekre és az orvosokra ezeket a találkozókat. A laborvizsgálatok is feleslegesek. Ha nem áll ki az ember koponyájából egy balta nyele, akkor bármivel is várhat másfél napot a sürgősségin.
jún. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/178 anonim ***** válasza:
26%
Jól elbeszélgettek a semmiről, a rendeletben ugyanis egyáltalán nem ez van.
jún. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/178 A kérdező kommentje:

#11: Hogy jön ide, hogy neked hány diplomád van és miért sértegetsz engem?


Nekem az ég világon semmi bajom nincs egy nőgyógyászati vizsgálattal. Nehogy már ezért én legyek a hülye. Vicc ami ezen az oldalon megy komolyan mondom.

Az a nem normális, aki fél elmenni egy fogorvoshoz vagy egy nőgyógyászhoz évente, mert még véletlenül időben tudnák kezelni ha gond van.


Azt is leírtam, nem ilyen formában kéne kötelezni rá az embereket. De ahogy látom, lényegtelen az egész. Nálunk már mindenki akkor megy orvoshoz, ha végstádiumú rákos beteg.


A stílusod meg bicskanyitogató. Normálisan is lehet közölni valamit szerintem, ahogy más is megtette ezt itt, és meg is köszöntem neki. Nem azt kértem, hogy bárki velem értsen egyet, hanem hogy normálisan vitassuk meg a témát, de ez ezen az oldalon sajnos lehetetlen.

jún. 25. 19:29
 16/178 anonim ***** válasza:
10%
Engem kivégeztek a másik kérdés alatt, ahol kifejtettem, hogy nagyon nem mindegy hosszú távon az - többek között én pénzemből is fenntartott - állami eü rendszernek, hogy a lakosság mekkora hányada vesz részt szűréseken, mekkora hányadnál kapják el korai stádiumban az érrendszeri, rákos stb. megbetegedéseket vagy előzik meg/javítják korai stádiumban gyógyszeres kezeléssel, életmódváltással stb. Nyilván úgy lenne teljes/hatékonyabb a rendszer, ha nem kéne hónapokat várni egy kezelésre, beutalóra vagy pl. az egészséges étkezés nem számítana lassan luxusnak. Másik, hogy a jelenlegi rendszerben (mindegy mennyi pénzt fizettél be, mennyire vigyázol az egészségedre, mennyi szűrővizsgálaton veszel részt stb. ugyanúgy ellátnak) semmi következménye nem lenne ha vki nem menne el a kötelező vizsgálatokra. Hacsak nem akarnak mellé bevezetni egy szankció rendszert, amit kétlek.
jún. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/178 anonim ***** válasza:
17%
11-es: és ebbe a gondolatmenetbe hogy illik bele a kötelező oltások sora? Arról mi a véleményed? Van az a pont, ahol a köz(jó) érdeke felülírja az egyénét. Az általad felemlített példa pedig a nők igen pici hányadát érinti, és azok többnyire tisztában is vannak ezzel, a többségnek nagyon is fontos lenne a mellrákszűrés, megfelelő kortól, megfelelő gyakorisággal. Vagy a méhnyakrákszűrés.
jún. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/178 Ypszilon1980 ***** válasza:
90%
Szerintem eleve abból indul ki emiatt az ellenségeskedés, hogy a kiszűrés és a kezelés között nagy a távolság, sőt onkológiai ellátás nincs magánban. Kapacitás több nem lesz attól, hogy bevezetik. Mi van akkor, ha pl. valamit találnak, de nem tumor, csak utánkövetni kell? Ehhez több eszköz is kell, de ugye arról nincs szó, hogy akkor minden kórház kap pl. 1-2 tartalék endoszkópot? Ehhez kell pluszban még CT, MR, labor, patológiai kapacitás is, stb. Először ezeket kell megteremteni.
jún. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/178 A kérdező kommentje:

Köszi az újabb válaszokat! Egyetértek mind a hárommal.


Persze, erre sajnos a valóságban nincsen kapacitás ez egyértelmű. Nem hiszem, hogy januárig teljesen megváltozik jó irányba az egészségügy.


Nőgyógyászhoz és fogorvoshoz is magánba járok. Pont ezért, mert egy-két héten belül kapok is időpontot. Költséges így. Tudom nem mindenki engedheti meg magának. Államiban nem jutsz be csak hónapok múlva. Pedig a betegségek megelőzése fontos lenne.


Büntetést semmiképpen nem szabnék ki arra, aki nem vesz részt ezeken a vizsgálatokon. Az jó nagy szemétség lenne.

jún. 26. 07:58
 20/178 anonim ***** válasza:
68%
orbánt érdekli a szarom
jún. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!