Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért vannak felháborodva az...

Miért vannak felháborodva az emberek azon, kötelező szűrővizsgálatokat akarnak bevezetni?

Figyelt kérdés

Amiket olvastam, egyik sem ördögtől való dolog.

Persze más kérdés, hogy lesz-e erre kapacitás állami ellátásban. Mert ez elég kétséges...



jún. 25. 15:41
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/178 anonim ***** válasza:
93%

Június 17:

"A törvény szövegében az szerepel, hogy az egészségügyért is felelős miniszter, Pintér Sándor korhatár nélkül előírhatja, hogy bizonyos vizsgálatokon kötelező legyen részt venni.

Rékassy Balázs egészségügyi közgazdász a Pénzcentrumnak azt mondta: vannak kérdőjelek még, hogy ezek pontosan mely vizsgálatok lehetnek, ám összességében nem hibás az irány."

[link]

jún. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/178 anonim ***** válasza:
8%

Én utáltam a covid diktatúrát amit leműveltek, de ez valamiért nem tűnik annyira rossz ötletnek.

Rengeteg mindenmen sértik ám a szabadsághoz való jogaidat, szerintem ez a legkevesebb, és messze a "leghasznosabb" szabadság csorbítás. Addig veszik vissza egy nép szabadságjogait ameddig az hagyja.

jún. 28. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/178 anonim ***** válasza:
71%

A fő baj, hogy arra kell, tudják ki a hadra fogható.

Én nem fogok az oroszra lőni

Ez egy cionista - orosz háború és nekem nem az orosz az ellenségem...

jún. 28. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/178 anonim ***** válasza:
100%

83:50-70 közöttiek és nők nem a hadra fogható célközönségnek tűnnek, ettől függetlenül:


83: jogilag meg kell ezt támadni, mert a "közegészségügyi" indok nem állítható a fertőző betegségek elleni intézkedés súlya mellé, mint ahogy a törvény teszi. Invazív vizsgálatra az ellátórendszer anyagi érdekei miatt nem kötelezhető az egyén saját teste feletti kontrollja. Ha másban korlátoznak, az mindig valamihez kötve van, hogy pl. vezetni akarsz kell jogsi, de semmi sem kötelező vezetni; Itt a saját testedbe akarnak behatolni, és nincs alternatíva, ez egy vörös vonal.

jún. 28. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/178 anonim ***** válasza:
Aláírták szép csendben a WHO szerződést? Nagy csendben.
jún. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/178 anonim ***** válasza:
0%

70.

Na, kérdező, miért lapítasz?

Egyre többen rájönnek, hogy nekem volt igazam, nem kötelező. Lehet magyarázni a bizonyítványt!

jún. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/178 anonim ***** válasza:
100%

86: így van, most nem az. De jan. 1-től az lehet, erről szól a törvénymódosítás. Magyarán egy tollvonással módosíthatják a vonatkozó rendeletet, amelyben már most is ott van az említett 3 vizsgálat (jelenleg személyes meghívással és feltételes móddal) és máris kötelező és szankcionálható.

Már most ezt tolják a hírekben...

Ez a probléma és nem a mostani állapot!

jún. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/178 lujzalukrecia válasza:
100%

Nekem is volt tegnap egy álmatlan éjszakám emiatt (Nő vagyok, 50 éves, mindhárom szűrésre el kellene mennem, ha kötelezővé tennék).


Az alapvető kérdés számomra az, hogy - mivel a rák nem fertőző betegség, ha én rákos leszek, az az én bajom, nem veszélyeztetek vele senkit - miért nem maradhat a saját döntésem, hogy elmegyek-e szűrésre, vagy sem?

A saját testem feletti rendelkezési jogomhoz ragaszkodom!


Amennyiben a szankció az lenne, hogy aki nem vesz részt a szűréseken, annak vagy nem ingyenes ezeknek a betegségeknek a kezelése (mellesleg ha rákos lennék, akkor sem kérnék a kemoterápiából vagy sugárkezelésekből), vagy a szűrésen részt vettek élveznek ezek során prioritást, azt szó nélkül elfogadnám, és ebben az esetben biztos lehetne benne T.kormányunk és azt ezt kifogásolók is, hogy nem veszek ki ebben az esetben sem a közös kasszából pénzt az úgynevezett "felelőtlenségem" miatt.


De azt, hogy bármiféle olyan vizsgálatra kötelezzenek, aminek az elmulasztásával senkinek nem ártok, senkit nem veszélyeztetek, azt bicskanyitogatónak tartom, tartanám.

jún. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/178 anonim ***** válasza:
100%

88: teljesen megértelek. Viszont a kezelést illető bármiféle diszkrimináció szintén jogellenes. Egy lábtörésnél sem vizsgálhatják, hogy ki a felelős érte.

Másrészt teljesen értelmetlen az egész, ugyanis ha ki is derül időben, hogy rákod van, a kezelésre/műtétre hónapokat kell várni, mert nincs kapacitás és ráadásul rangsorolnak is. Magyarán megtudod és beleőrülsz a szorongásba. Személyes, családi tapasztalat...

A magyar egészségügy alapvető és teljes reformja a megoldás, nem az emberek vizsgálatra kötelezése!

jún. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/178 anonim válasza:
100%

A mammográfia potenciális rákkeltő beavatkozás, sugárterhelésre senkit nem lehet kötelezni. A szegedi radiológiai klinika betegtájékoztatójából:

[link]


"A röntgensugárzás kapcsán évekkel később kialakuló daganat kockázata minimálisan emelkedhet"


Mindenkinek saját magának kell mérlegelni és dönteni, hogy ilyen vizsgálaton szeretne-e részt venni.

jún. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!