Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért vannak felháborodva az...

Miért vannak felháborodva az emberek azon, kötelező szűrővizsgálatokat akarnak bevezetni?

Figyelt kérdés

Amiket olvastam, egyik sem ördögtől való dolog.

Persze más kérdés, hogy lesz-e erre kapacitás állami ellátásban. Mert ez elég kétséges...



jún. 25. 15:41
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/186 anonim ***** válasza:
100%
Majd rájön a fidesz is, hogy hülyeség magukat megbuktatni a globalonáci who teljes kiszolgálásával
jún. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/186 anonim ***** válasza:
100%

99

Remélem, nem lesz belőle semmi! Ilyet egyszerűen nem lehet kultúrállamban kötelezővé tenni.

jún. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/186 anonim ***** válasza:
100%
A Kossuth Rádió adásába betelefonált egy férfi, aki 30 éve foglalkozik egészségneveléssel. Elmondta, hogy jó dolog a szűrés, de van 1-2 eset, amikor a mammográfia kimondottan ellenjavalt. Érdekes módon, rögtön "megszakadt" a vonal, és "nem tudták visszahívni" az urat...
jún. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/186 anonim válasza:
100%

Ebből biztos, hogy nem lesz semmi. Megértem, hogy diktatúrában születtek és jártak iskolába, miért nincsenek tisztában az alapjogaikkal. Én pont a rendszerváltáskor születtem. 35 éves nő vagyok. Amikor általános iskolába jártam, már külön órán tanultunk az EU-ról és a jogainkról. És most, hogy ez megtörtént, elkezdtem egyre többet és többet olvasni ezzel kapcsolatban. Az EU charta számtalan pontjával ellenkezik ez a megszavazott (még nem hatályos) törvény.

Például: [link]


Már csak azt szégyellem egy picit, hogy a médiának hála én is bevettem, hogy ez kötelező lehet. De minél többet tájékozódom, annál nevetségesebb az egész. Azok, akik a parlamentben "képviselnek minket", nem tanultak jogot még általánosságban sem? Vagy azért, mert még a diktatúrában végezték el az iskolát, amikor még nem voltak emberi jogok, nincsenek tisztában ezekkel? És a sajtó munkatársai? Egyiküknek sem tűnt fel, hogy nem stimmel valami?


Kötve hiszem, hogy eljutnánk idáig, de ez is érdekes olvasmány:

[link]

jún. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/186 anonim válasza:
100%
Vagyis utánaszámolva, a középsuliban tanulhattam erről, de egy a lényeg.
jún. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/186 anonim ***** válasza:
100%
Remélem, hogy igazad van! De mi lesz, ha - nem akarok tippeket adni - pl. a munkaalkalmasságihoz kötik, mint feltételt?
jún. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/186 anonim válasza:
100%
Az ugyanúgy ütközik a jogainkkkal. De nem vagyunk magatehetetlenek. Még mindig tudnánk az alkotmánybírósághoz fordulni. Utána az emberi jogok bizottságához, és így tovább.
jún. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/186 anonim ***** válasza:
100%

107

Köszi; ez bíztató.

jún. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/186 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a 106-os válaszadónak! Én is ugyanezeken voltam megdöbbenve! Hány székben cseréltek embereket, hogy ez idáig jutott?? És a sajtó? 168 óra kitette a fb-ra, hogy VÉGRE jönnek a kötelező szűrések, wtf? Végre? Én másoddiplomás képzés keretein belül tanultam betegjogot részletesebben, és ezalapján mondtam egyből, hogy ha ezt aláírják, onnantól kezdve az országban súlyos emberjogi gáz lesz! És nemcsak az EU charta pontjaival ellenkezik ez a törvény, hanem Magyarország más törvényeivel és az alkotmánnyal is! Pl 2002. évi VI. törvény 5. cikk, (Oviedói egyezmény, amit ezzel a törvénnyel hirdettek ki)"5. Cikk

Általános szabály

Egészségügyi beavatkozás csak azután hajtható végre, ha abba az érintett személy szabadon és tájékozottságon alapuló beleegyezését adta.


Ennek a személynek előzetesen megfelelő tájékoztatást kell kapnia a beavatkozás céljáról és természetéről, valamint következményeiről és kockázatairól.


Az érintett személy beleegyezését bármikor szabadon visszavonhatja." Szabadon, és nem úgy, hogy ha visszavonja, vagy nem is egyezik bele, akkor bírságokkal fogják fosztogatni, adott esetben egzisztenciálisan teljesen ellehetetleníteni! És ezek a szűrővizsgálatok egyértelműen egészségügyi beavatkozásnak minősülnek! Szóval igen, ezek, akik minket állítólagosan képviselnek+ a sajtó akik tájékoztatnak, ezek tényleg ENNYIRE segghülyék!

jún. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/186 anonim ***** válasza:
100%

109: Én is láttam a VÉGRE kezdetű, egymástól átvett cikkeket. Ki is verte a biztosítékot, ahogy a "Senki sem menekülhet" szintúgy más oldalakon.

Nekem ez valahol nagyon furcsa, utálom a konteókat, de nekem ez olyan, mintha szándékosan hergelnék az embereket. Ennek mi értelme??

jún. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!