Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szülőként kérhetem, hogy...

Szülőként kérhetem, hogy gyermekemet az iskolaorvos ne vizsgálja meg, hanem a kötelező szürövizsgálatokat a házi orvos végezze?

Figyelt kérdés
2013. szept. 18. 21:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem valami indok is kell lehet hozzá.Bár még nem kértem ilyet.

De feltételezem,hogy kell mivel elvileg a háziorvosnak az lenne a dolga.

Mi lenne az indok?


Akár külön kérvényt is írj.

2013. szept. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
72%
*iskolaorvosnak
2013. szept. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Megalázóan bánik a gyerekekkel. Nemcsak szerintem.

Az érdekelne, hogy van e törvény által biztosított jogom, hogy felmentést kérjek gyermekem számára az iskola orvosi vizsgálat alól, úgy hogy a házi orvosunk elvégzi a kötelező vizsgálatokat, beadja az oltást és erről természetesen igazolást viszünk az iskolába.

2013. szept. 18. 22:14
 4/23 A kérdező kommentje:
Pl volt hogy kis elsős fiúkat meztelenre vetkőztetve felsorakoztatta és mindegyiknek a kukacát végignyomorgatta (mégcsak nem is a bőrt húzta hátra) ugyanazzal a gumikesztyűvel. A másik suliban a gyerekeknek a hepatitis oltást úgy belevágta, hogy többen sírtak is annyira fájt 7-8-osok!. Lekezelő és durva a stílusa még felnőttekkel is, gyerekekkel pláne! Egy szó mint 100, én nem akarom, hogy ez a nő vizsgálja az én gyerekem! Csak vonatkozik ere is a szabad orvosválasztás.
2013. szept. 18. 22:22
 5/23 anonim ***** válasza:
80%

Hű, az illető szakmát tévesztett...

Elméletileg az iskola előre tájékoztat a különböző vizsgálatokról és oltásokról. Szerintem simán vissza lehet tájékoztatni, hogy köszönjük a lehetőséget, elintézzük a háziorvosnál.

Legalábbis úgy rémlik még gyerekkoromból, hogy volt olyan, hogy betegség miat nem tudtam részt venni ilyenen, és külön kellett elmennünk anyuval a körzetihez.

2013. szept. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
47%

"volt hogy kis elsős fiúkat meztelenre vetkőztetve felsorakoztatta"


Egy jó gyermekorvos minden esetben meztelenre vetkőzteti a gyermeket. A felsorakozásra pedig szerintem időhiány miatt került sor. A többi, amit leírtál, viszont nagyon gáz. És igen lehet ebben az esetben is másik orvost választani. Szerintem az iskolai védőnő a felelős ez ügyben, vele konzultálj.

2013. szept. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az iskolai vizsgálatot (oké, az gimnázium volt) ki lehetett váltani a háziorvossal. Hasonló okokból kifolyólag, én megtagadtam a vizsgálatot.
2013. szept. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
79%
Elöször is ezek a vizsgálatok nem kötelezőek. Ez egy hazugság. Egyszerűen meg kell mondani a gyereknek, hogy ne engedje levetkőztetni magát, intim vizsgálatot meg semmiképp sem szabad engedni. Ki kell állnotok magatokért, a gyereknek is, hogy megvédje magát, mit képzelnek ezek az orvosok, tanárok, hogy nekik lehet akarata ellenére ilyen megalázó "vizsgálatot" csinálni? Úgy verném szájon, hogy kiköpné a fagait. Amikor sulis voltam, betereltek minket fiúkat és az orvos, 2"védőnő", igazgató, és az oszt.fő előtt mindenkinek letolták a gatyáját és a micsodánkat fogdosták, a meztelen fenekünk meg hátul kilátszott. Csak az nem látta, aki nem nézett oda. Fenyegetőztek, hogy aki ellenáll az ki lesz rúgva, meg betesznek bentlakásos hülyeiskolába. És ilyenek nem csak kis elsősökkel történnek, hanem 12-14-16-18 évesekkel is. Nem szabad hagyni, fel kell jelenteni mindenhol, be kell perelni az egész iskolát, nagyon sokat engednek meg maguknak, bele szolnak a diák és a család magánügyeibe, amihet semmi közük. A tanár meg az orvos, otthon a sajátját fogdossa, ne a másét. Mocsok kommunisták ezek mind. Szóval tessék kiállni magatokért, ezt tudom tanácsolni a iskolásoknak is, ne engedjétek. Ha nem véditek magatokat, s ezt hagyjátok, az életbe később is bármit megtehetnek veletek!
2013. szept. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

A helyesírási hibákért bocsánat, kissé indulatos voltam. Egyébként itt elég jól leírták ezt az egészet a jogokról is:


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__8127..

2013. szept. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
58%
Lehet, hogy a jó gyermekorvos meztelenre vetkőzteti a gyereket (bár ezt nem hiszem), de akkor sem egymás előtt, és pláne nem végez rajtuk intim vizsgálatot a másik előtt...
2013. szept. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!