Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szülőként kérhetem, hogy...

Szülőként kérhetem, hogy gyermekemet az iskolaorvos ne vizsgálja meg, hanem a kötelező szürövizsgálatokat a házi orvos végezze?

Figyelt kérdés
2013. szept. 18. 21:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

10/10-es:


Az oldalt amit bemásoltam, több ezer hozzászóllás van diákoktól, hogy egymás előtt nézték meg a micsodájukat, szerinted az a sok ezer diák csak kitalálta? És amikor engem megaláztak tizenéves koromban többször is az álltal, hogy a tanár és az osztálytársaim előtt nézték meg, azt csak kitaláltam? Na ehhez már pofa kell,. Tudod mit, vetkőzz le te a "jó gyerekorvos" előtt pucérra és nyalj be neki bordacsontig! Mellesleg ügyvéd mondta, hogy jogszerűtlen az intim vizsgálat, és pláne nem kötelező!

2013. szept. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
30%

"Lehet, hogy a jó gyermekorvos meztelenre vetkőzteti a gyereket (bár ezt nem hiszem),"


Ezt konkrétan oktatják orvosi egyetemen, a gyermeket meztelenre KELL vetkőztetni, Egyébként felnőtteknél sem árt, mert egy kis kellemetlenségbe még senki nem halt bele, melanoma malignumba viszont elég sokan. A többivel, amit írtál teljesen egyetértek.


A bináris úrnak pedig üzenem, hogy menjen pszichiáterhez, mert amit itt levágott az már beteges.

2013. szept. 20. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat mindenkinek. Igazából arra lennék kíváncsi, hogy kiválthatom-e az iskolaorvost a háziorvossal, van e erre vonatkozó törvény v. rendelet. Ha valaki linkelne nekem ilyet, nagyon hálás lennék. Én is keresek, de még nem találtam. Hivatkozhatnék rá a kérelmemben.
2013. szept. 20. 10:47
 14/23 anonim ***** válasza:
53%

www.orvostudakozo.hu

Írj dr. Csáki Csillának, ő biztosan többet tud mondani.

De véleményem szerint lehetséges ez.


Egyébként végre egy értelmes szülő, aki nem csak azt szajkózza, hogy márpedig ő nem engedi, hanem alternatívát is mond. Ugyanis maga a vizsgálat tényleg fontos, csak nem így kellene csinálni.


Ui.: Az orvosnak igenis kötelessége minden gyereket megvizsgálni bizonyos időközönként. És ebbe beletartozik a nemi szervek érettségének a vizsgálata is.

2013. szept. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
60%
A tizenéves diáknak meg joga van megtagadni, ha megalázónak érzi. Pont.
2013. szept. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
11-es: ezt véletlenül nem a 6-osnak szántad? Mert éppen arról beszéltem, hogy szerintem nem kellene egymás előtt meztelenre vetkőztetni őket...
2013. szept. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

De, akkor rosszul volt megfogalmazva ezekszerint, nem? Nem szerettem volna ennyire részletesen belemenni, de a lényeg , hogy nem az alapvető vizsgálatokkal van gond, tehát látás, vagy, hogy meghallgatnak sztetoszkóppal, megmérik a súlyt, magasságot, beadják a védőoltást. Nem erről van szó. Evvel semmi baj sincs. Sőt, még csak nem is az a baj, hogy 10 éves kor előtti időkben óvodás korban ellenőrzik a nemi fejlettséget. A probléma az, amikor be nem jelentett időpontban, beviszik az iskolaorvoshoz az amúgy már neméppen gyerek fiatalt, és 12-18 éves igen csak fiatalembereket vizsgálnak sokszor egymás jelenlétében. Egyszerűen nem hiszem el, hogy ezt nem értik, tehát 12-18 éves kor közöttiekről van szó. Ilyen korban már javában van szégyenérzete az embernek és egyáltalán, ha nem akarja akkor sem kényszeríthetik erre. Joga van azt mondani, hogy nem akarja és kész. Nem rúghatják ki, nem fenyegethetik, semmilyen retorzió nem érheti. Legfeljebb húzzák majd a szájukat. És szerencsére a mai tizenéveseket sem ejtették a fejükre, nem fogják csak úgy engedni! Itt ezen az oldalon is egy csomó ilyen bejegyzés van a témában, tehát aki azt állítja, hogy ilyen nemiszerv vizsgálat nincs és főleg nem egymás előtt, az vagy hazudik, provokál, vagy ennyire buta. Az én esetem például egyértelműen jogszerűtlen volt: tizenévesen általánosban bevittek az iskolaorvoshoz, kb 15 fiú, ott volt egy orvosnő egy fiatal védőnő, és az igazgató és az osztfő. Nem kértek semmit, egy laza mozdulattal letolták a gatyánkat és az egész osztály láthatta a másikét, meg persze az említett 4 másik személy. Életem legmegalázóbb élménye volt. Nehogy már ez normális legyen. És ez nem egyedi eset. A gulágon volt kötelező egymás előtti vizsgálat, de nem egy modern, demokratikus oktatási intézményben. Ráadásul van olyan iskola ahol egyáltalán nincs ilyen, máshol van, iskolája, orvosa válogatja. Van ahol nem kell levetkőzni teljesen, "csak" letolják, van ahol teljesen levetkőztetik, van ahol csak félmeztelenre, de nem nézik az intim részt. Úgy öszintén, ha megvoltak a golyói 10 évesen, minek megnézni 14 évesen. És egy majd 18 évesnek meg végképp felesleges. Teljesen kár agitálni az ilyen fajta vizsgálatok mellett, mert aki nem akarja, avval úgyse tudnak mit tenni. Ha a frász töri is ki azt akinek ez nem tetszik, akkor se tudnak mit tenni, joga van hozzá, ha nem akarja.


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__8127..

2013. szept. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

12-es:


Nem szégyeled magad? Te beszélsz? Pont te vagy a beteges ahogy itt agitálsz a vetkőztetés mellett! Szégyeld magad!

2013. szept. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Annyit tennék hozzá a témához, hogy nem "csak" a kamaszoknak van joguk az egyesével történő vizsgálathoz.

Ennek semmi köze az életkorhoz.

Úgy gondoljátok, hogy ha egy gyerek csak 10 éves (vagy még kisebb) akkor JOGUK van az orvosoknak őt AKARATA ELLENÉRE mások előtt vizsgálgatni?!

Egy kisebb gyerek ugyanúgy lehet szégyenlős mint egy kamasz.

Ez NEM életkor kérdése, hanem személyiség,lelki alkat függő...


A kisgyerek ugyanolyan EMBER mint a felnőtt vagy kamasz és az EMBERSÉGES bánásmód, nekik is JÁR!!!


Más kérdés, hogy sok taplóagyú és/vagy lusta orvos ezt nem veszi komolyan és úgy gondolja, hogy ez "gyerekeknél nem számít"...

Naja....ő már csak tudja...gondolom minden gyereket megkérdezett EGYENKÉNT, hogy "van-e kifogása a csoportos meztelen vizsgálat ellen"....

2014. jan. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
23%

Kedves előző senki nem mondta, hogy a gyerek nem ember. Csak ha voltál már ilyen orvosi vizsgálaton, akkor te is pontosan tudod, hogy ez egy mindenki számára sz.r helyzet. Az orvos számára is, mert a normális vizsgálathoz idő kell. Nos ha én, mint taplóagyú orvos behívom egyesével a gyerekeket, megvárom, amíg egyesével levetkőznek, majd normálisan megvizsgálom őket, akkor jövőre is őket fogom vizsgálgatni. Viszont meg kell vizsgálnom őket, mert a szűrés kötelező. Amivel egyébként egyet kell értenem, mert ha kiszűrök egyetlen súlyos gerincferdülést, le nem szállt herét, vagy pimosist, akkor már megérte. Egyébként jobb helyeken alsóneműre vetkőztetik a gyerekeket (a nemek persze szeparálva vannak), és csak a nemiszervek vizsgálatakor kerül le az alsónemű. Akinek az érzékeny kicsi lelke ennyit nem bír ki, annak a vizsgálatot a szülő oldja meg egyénileg, és hozzon róla igazolást.

Továbbá az egészségügy nem a jogokról szól. Pontosabban nem elsősorban a jogokról. Az egészségről szól. És amíg egy szűrővizsgálattal meg lehet menteni valakit a hereráktól amit egy le nem szállt here okoz, vagy meg lehet kímélni valakit, a súlyos gerincferdülés drasztikus hatásaitól, az oltásokkal el lehet kerülni, halálos fertőzéseket, lehet javítani az iskolai teljesítményt szemüveg felírásával, addig magasról sz.rok arra, hogy egy nebáncsvirágnak, problémát okoz, öt percet gatyában állni azonos neműek között, vagy a drága szülő liberális érzelmeit sérti az oltás beadása.


Nem csak jogokból áll az élet.

2014. jan. 5. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!