Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért vannak felháborodva az...

Miért vannak felháborodva az emberek azon, kötelező szűrővizsgálatokat akarnak bevezetni?

Figyelt kérdés

Amiket olvastam, egyik sem ördögtől való dolog.

Persze más kérdés, hogy lesz-e erre kapacitás állami ellátásban. Mert ez elég kétséges...



jún. 25. 15:41
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/178 anonim ***** válasza:
24%

40.

Te csak bevágtad az újságírók téves értelmezését, én pedig a törvényt. Szerinted melyik az erősebb?

Egyébként sem jelent az a mondat semmit, mert most is vannak "meghatározott évenkénti kötelező szűrővizsgálatok", csak nem mindegy hogy kiknek (18 év alatt) és mik. Tehát ebben semmi új nincs.

Nyakamat rá, hogy rövid időn belül - de legkésőbb decemberben - majd jön a minisztériumi tévhitoszlatás, hogy a közvélemény rosszul értelmezte, egyáltalán nem azt jelenti, amit itt ti sejtetni akartok.

jún. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/178 anonim ***** válasza:
100%

41

"Nyakamat rá, hogy rövid időn belül - de legkésőbb decemberben - majd jön a minisztériumi tévhitoszlatás, hogy a közvélemény rosszul értelmezte, ..."

Remélem, valóban így lesz!

jún. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/178 anonim ***** válasza:
100%

26

"Valamilyen szintű szűrésre és egészségtudatosságra szükség lenne,"

Lehet szűrés, csak ne kötelező jelleggel.


"részben azért is tart itt az egészségügy, mivel az átlag magyar ember akkor megy orvoshoz, amikor már nagy a baj és eléggé fáj ahhoz, hogy kb. megmozdulni se tudjon."

Ez legyen az átlagember problémája.


"Mert egy kis fájdalom nem árt, anyámasszony katonája,"


Köszönöm, én nem kérek a fájdalomból; nem vagyok mazochista


"pedig valamit az elején olcsón, viszonylag gyorsan lehetne kezelni és nem 10 év múlva kellene egy év hosszú várólistákra kerülni, majd még újabb műtéti listákra, majd éveket tölteni itt-ott belgyógyászati és krónikus osztályokon, mivel életben tudjuk tartani, de jól már sose lesz. Tb alapon meg megkap mindent, amit mind fizetünk."


Az anyagi része hadd ne legyen az én gondom... 30+ éve fizetek adót és TB-t elég tisztességes összeget. Eddig egy fillérjébe sem kerültem az államnak, tehát joggal várom el, hogy netán baj lesz kezeljenek. (Ha ez túlzó kérés, akkor esetleg utalják vissza az eddig befizetett milliókat, és megoldom másként)

jún. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/178 anonim ***** válasza:
17%
Lehet bosszantó meg kellemetlen a laborba mászkálni, de ha mondjuk nagyjából kordában tartod a koleszterinszinted, 50 és 70 éves korod között nem töltöd a fél életed kórházakban meg szedsz 15 különböző gyógyszert, hogy a végén elvigyen az infarktus. Nyilván akkor meg elüt a busz, de sokan vannak, akik hú de kerülik az orvosokat, majd amikor már nem bírják, szépen bemennek és hopp, pár milliós beavatkozás be figyel, hogy utána még 15 évig elfeküdjenek a tévé előtt. Persze, adózol ahogy más is, de a megelőzéssel sok pénzt lehetne spórolni, az meg részben szűréssel kezdődik.
jún. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/178 anonim ***** válasza:
88%

44

Szűrjön, aki akar, semmi gond, de én ebben nem vagyok zajlandó részt venni.

Csupa indiszkrét, megalázó vizsgálat: vastagbél, nőgyógyászati, mammo.

Ne haragudj, ilyesmire normális országban nem kötelezhetik az embert.

jún. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/178 anonim ***** válasza:
90%
Ez valaki itt csak játssza az eszét, ez pontosan azt jelenti, amit. Betegjogi képviselővel, orvosjogásszal és jogi tanácsadóval is átmentünk minden ponton az elmúlt napokban vagy 50x. Valami Tisza Pártos félkegyelmű is hasonlókat osztogatott az oldalán, hogy gumicsont meg nem azt jelenti, az emberek nem tudnak olvasni stb. Ignorálni kell az ilyen hozzászólásokat, és sürgősen lépni annak, aki felfogja, hogy milyen horderejű dologról van szó. Én személy szerint jelenleg rendőrségi feljelentést fogalmazok ismeretlen tettesek ellen, mivel nem lathato, kinek volt koze ezekhez a valtoztatasokhoz, amelyeknek vegeredmenye lett tobbek kozott ez a torveny.
jún. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/178 anonim ***** válasza:
92%

46

Köszi. Őszintén remélem, hogy valaki hozzáértő jogilag kézbe veszi az ügyet!

jún. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/178 anonim ***** válasza:
92%
Ez olyan szinten eszméletlen jogsértés hogy én most el sem hiszem, hogy a Fidesz ezt komolyan gondolja. Inkább valamiféle felmérést sejtek mögötte, mit lehet még lenyomni a magyar állampolgárok torkán ha belengetik, hogy húú kötelező. Sajnos olyan szolgalelkűek vagyunk mostanra, hogy sokan rettegve elmennek. És az is igaz, hogy mint a kérdező, sok ember nem is érti mi a probléma az önrendelkezésre képes felnőtt emberi lények invazív egészségügyi beavatkozásokra kényszerítésével. Szomorú.
jún. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/178 anonim ***** válasza:
77%

Én már ma sírtam, férjemnek mondtam, hogy öngyilkos leszek. De most ott tartok, hogy a külföldön élő lányommal beszélek, és csomagolok (óceán másik partja), sírva mondtam a férjemnek, hogy nem fogunk együtt megöregedni, és sajnálom őt, de én megyek.

Rám mindhárom vonatkozna (N/54) úgy, hogy kórházban csak szülni voltam. És ami bajom van, azt 3-6 havonta nézetem így is, 3 féle szakorvosnál, és még a seggemet is akarják, anyjukat:((((((((((((

jún. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/178 anonim ***** válasza:
100%
41, legyen igazad.
jún. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!