Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kötelező szűrővizsgálatok: az...

Kötelező szűrővizsgálatok: az orvosok hogy állnak hozzá a témához?

Figyelt kérdés

Ha orvos vagy, esetleg csak egészségügyben dolgozol és hallod a visszhangját, vagy van orvos ismerősöd:

Hogy közelítik a témát? Egyetértenek a bevezetésével? Nem értenek egyet?


jún. 30. 13:00
A kérdező szavazást indított:
Egyetértek orvosként/ egyetértenek az orvos ismerőseim
Ellenzem orvosként/ ellenzik az orvos ismerőseim
7 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
69%
Még nem született kormányzati döntés. Még nem kötelező. Egyébként teljesen szabadsagi jogok korlatozasa. És e beltukrozes nincs egy súlyban egy kötelező középiskolás testmagasság méréssel...... Nem normális aki ezt kitalálta. 26ban menjetek el szavazni ha nem akartok több eszetlenseget
jún. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
19%
1, legalább tájékozódnál... Szó nincs tükrözésről, székletvizsgálat lenne.
jún. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
59%

Orvos rokonaim ellenzik, hiszen alapvető önrendelkezési jogokat tipor sárba.

1-re: én sajnos olvastam olyat, hogy az erre vonatkozó törvényt már elfogadták. De remélem, hamvába hullik a dolog, mert el sem tudom képzelni, hogy terveznék ezt ráerőszakolni arra, aki nem akarja.

jún. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
19%

3, semmiféle önrendelkezési jog nem sérül egy kötelező vizsgálattal. Védőoltással se sérül...


Én se értek egyet vele, jobb lenne normális felvilágosítás, tájékoztatás, jó lenne, ha sokkal inkább a prevenció lenne a cél (a szűrővizsgálat nem prevenció, hiszen nem előz meg semmit, csak az időben történő felismerést segíti). Amíg hetek, hónapok telnek el a tünettől az orvoshoz jutásig most is, nem biztos, hogy ezzel kell terhelni a rendszert.

jún. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
35%
3: a védőoltáshoz csak a karodat kell nyújtani, és felnőttként már olyan sincs, ami kötelező lenne, ne vedd már egy kalap alá egy méhnyakrák-szűréssel!
jún. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
7%
5, tehát ha nem nem kötelező, akkor nem mész el szűrésre, ugye? MErt ha egyébként is elmész, mint egy normális, felelősen gondolokozó ember, nem mindegy, kötelező vagy sem? NEm azért mész...
jún. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
59%
5 vagyok: vannak szűrések, amikre elmegyek, és vannak, amikre nem. Kortól, életviteltől, esetleges kockázati tényezőktől függően. Én nem hiszem, hogy a népesség túl nagy százaléka MINDEN szervrendszerre rendszeresen szűreti magát. Mást sem csinálhatnánk, csak orvosokhoz járkálhatnánk!
jún. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
75%

#13:22

Fogalmad sincs mi az az önrendelkezési jog

jún. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
17%
Én eddig is kifizettettem volna a kezelést azzal, aki nem jár szűrővizsgálatra...
jún. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
82%
9-nek: szerintem az elfogadható is lenne. (Mondjuk akkor ennyi erővel a dohányosnak és az alkoholistának se fizessék ki a kezelését.) De ez a kényszerítősdi felháborító és szánalmas. Meg ha már rá akarják nevelni a lakosságot az egészségtudatosságra, nem biztos, hogy a legintimebb vizsgálatokkal kellene kezdeni fenyegetőzni.
jún. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!