Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gimisként terhes vagyok, nem...

Gimisként terhes vagyok, nem igazán tudom, kihez kéne fordulnom. Ezt a szülők hogy fogadják? Ha nem szemtől szemben mondom el, az gond?

Figyelt kérdés

Anyukám is fiatalon szült engem (20 évesen), de az azért mégsem kamaszkor... Nyilván mi sem így terveztük a barátommal, sőt, sehogy sem terveztük, hiszen a gyerekvállalás kettőnk között egyelőre szóba sem került. Ennek ellenére ő is, és én is úgy érzem, hogy szeretnénk a babát. Ő tudja jól, hogy mivel jár egy kisbaba (4 testvére van, a legkisebb 5 éves), és én is imádom a gyerekeket (igen, tudom, hogy egy saját más).


De így mégis azért eléggé elcsúsznak a terveim, hiszen a továbbtanulásnak várnia kell és ez az, amit a szüleim komolyan vesznek nagyon. Pl. a nyelvekre nagyon figyelnek, különórára járatnak már alsós korom óta, fizetik a nyelvvizsgákat, külföldön tanulást, amíg nem volt jogsim, hoztak-vittek mindenhova, és tényleg azt akarják, hogy nekem a legjobb legyen. Ezért is érzem azt, hogy ezáltal csalódást okozok nekik. Mert az ember támogatja a gyerekét, megad neki mindent, de szeretné azt, hogy később ezt Ő saját magának teremtse elő...


Szerintetek mondjuk egy üzenetben, vagy telefonon mondom el, úgy nem lenne jobb? Mert ugye sokszor az ember első sokkban rosszabbul reagál, és ha esetleg lenyugodnának és utána beszélnénk erről, könnyebb lenne.

17/L (tavasszal leszek 18, most vagyok 12.-es)



2018. okt. 5. 21:11
 81/122 anonim ***** válasza:
62%

Ilyen értelmesen, választékosan fogalmazó 17 éves lányt se nagyon láttam még, Te akkor még nálam is érettebb vagy lelkileg, pedig csak 3 évvel vagyok idősebb

Drukkolok, majd írd legyél olyan szíve, hogyan reagáltak, izgulok érted :)

És sok boldogságot, ha már így vállalod :)

2018. okt. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/122 anonim ***** válasza:
41%
Anyuka pici leánykája, aki helyett eddig mindent megoldottak a szülei, és az eddigi burokból nem is hajlandó kilépni a való életbe.
2018. okt. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/122 anonim ***** válasza:
70%
Most miért kell csesztetni, amikor így sincs könnyű helyzetben? Ennyire élvezitek mások izélgetését? Ezért jártok ide?
2018. okt. 7. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/122 anonim ***** válasza:
85%

Nem elrettentésnek írom, csak h lásd. Én most vagyok itthon tervezett" nagyon várt 1 hónapossal. Hát bevallom nem hittem, hogy ilyen nehéz...

Persze biztos vannak eszik-alszik-kakál babák na a mienk nem olyan. Én is azt hittem h majd két szoptatás között tanulok majd meg háziasszonykodom...erre most van olyan nap, hogy egy fürdés is szervezést igényel mert a baba fél óránként szopna (amit orvos tanácsára nem hagyunk mert hasfájós) random több órás sírásba kezd de még álmában is képes olyan hangot kiadni, hogy 2 másodperc alatt rohanok az emeletre mert azt hiszem fuldoklik. (Sajna olyan is volt már)

Szóval szerintem "rendes" sulira ne feltétlenül számolj. A kapcsolatotokra is tuti hatással lesz. (Ez vagy összekovácsol vagy szétválaszt szitu)

Persze jó h pozitívan szemléled a dolgokat és bízol a jóban, de vedd elő a racionalitást és nézd meg mi lehet a legrosszabb opció. (Elhagy a párod, nem tudsz egyetemre menni stb.)Ha számodra még így is "belefér" a baba akkor vágj bele...

2018. okt. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/122 anonim ***** válasza:
44%

17 éves létedre nagyon éretten gondolkozol! Nagyon drukkolok neked! Ne izgulj! Minden jó lesz! Akinek ilyen szuper szülei/ nagyszülei vannak...

Nekem több ismerősöm 3 gyerek mellett végezte az egyetemet úgy, hogy a parjuk külföldön dolgozott. Akkor Neked is menni fog.

2018. okt. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/122 anonim ***** válasza:
55%
Nem olvastam el a kommenteket, a kérdésre akarok válaszolni. Nem kell megijedni. 20 voltam, amikor a fiam született, párom 18. Budapesti vagyok. Én dolgoztam, ő tanult, később lediplomázott és szuper állása lett. A fiam azóta már gimis. Családi segítség nulla volt, lakhatásunk kérdéses volt. Mi már nem vagyunk együtt, mert túl korai volt, ez tény, de akkor minden optimális volt. Ma a legjobb barátom. Neki és és nekem is van párom. Ha dolgoztok, spóroltok és tanultok, akkor nem lehet gond. Legyetek megfontoltak és takarékoskodjatom. Semmit nem bántunk meg. Beosztásban gazdálkodásban kérjetek segítséget. Hová valósiak vagytok?
2018. okt. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/122 anonim ***** válasza:
47%
Ne biztassátok már ilyen hülyeségekre. Saját magának éljen, és ne szüljön a nyakára egy terhet, ami csak gátolni fogja.
2018. okt. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/122 anonim ***** válasza:
44%
Ja, barátod lelkes lesz, amíg nem lesz dugásszünet a szülés után, meg nem éli át az első álmatlan hónapokat. Úgy le fog lépni, mint a huzat, te meg mehetsz haza a szüleidhez. Ne tartsd meg, az egész életedet elcseszed vele.
2018. okt. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/122 A kérdező kommentje:
Nem állatok vagyunk, hogy ne fogjuk fel azt, miért nem lehet szexelni. A kapcsolatunk alatt már előfordult, hogy hosszabb ideig nem tudtunk együtt lenni, és lám, mégis túléltük mindketten, nem ment tönkre a kapcsolatunk miatta. Ha a szex lenne az egyetlen, amit csinálunk, nem is vállalnánk a babát. Felnőtt ember, nem egy dacos kisgyerek. De gondolom biztosan annnyira jól ismersz minket, hogy napra pontosan tudod, mikor fog elhagyni minket. :)
2018. okt. 7. 14:20
 90/122 A kérdező kommentje:

Amúgy:

Elmondtam anyunak és igen, kiakadt elsőre. De szó sem volt arról, hogy utcára tenne, vagy "kitagadna". Nem igazán szokott cigizni, de most együltében elszívott 4 szálat is, és mondta, hogy 15 percig ne szóljak hozzá, mert muszáj gondolkodnia... Utána leültünk megbeszélni ezt az egészet, meg hogy én mit szeretnék, hogy szeretném. Megnyugtattam affelől is, hogy leérettségizem, és a továbbtanulást sem szeretném feladni, csak eltolom pár évvel. Elmondta, hogy tudja milyen nehéz lehetett meghoznom ezt a döntést, és valószínűleg ha a helyemben lenne, ő is így tett volna. Mondta, hogy számíthatok rá mindenben, és természetesen ettől függetlenül ugyanúgy szeret, ahogyan eddig, meg most ezen változtatni nem tud, feleslegesen büntetne meg, vagy kezdene el fenyegetőzni.

2018. okt. 7. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!