Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gimisként terhes vagyok, nem...

Gimisként terhes vagyok, nem igazán tudom, kihez kéne fordulnom. Ezt a szülők hogy fogadják? Ha nem szemtől szemben mondom el, az gond?

Figyelt kérdés

Anyukám is fiatalon szült engem (20 évesen), de az azért mégsem kamaszkor... Nyilván mi sem így terveztük a barátommal, sőt, sehogy sem terveztük, hiszen a gyerekvállalás kettőnk között egyelőre szóba sem került. Ennek ellenére ő is, és én is úgy érzem, hogy szeretnénk a babát. Ő tudja jól, hogy mivel jár egy kisbaba (4 testvére van, a legkisebb 5 éves), és én is imádom a gyerekeket (igen, tudom, hogy egy saját más).


De így mégis azért eléggé elcsúsznak a terveim, hiszen a továbbtanulásnak várnia kell és ez az, amit a szüleim komolyan vesznek nagyon. Pl. a nyelvekre nagyon figyelnek, különórára járatnak már alsós korom óta, fizetik a nyelvvizsgákat, külföldön tanulást, amíg nem volt jogsim, hoztak-vittek mindenhova, és tényleg azt akarják, hogy nekem a legjobb legyen. Ezért is érzem azt, hogy ezáltal csalódást okozok nekik. Mert az ember támogatja a gyerekét, megad neki mindent, de szeretné azt, hogy később ezt Ő saját magának teremtse elő...


Szerintetek mondjuk egy üzenetben, vagy telefonon mondom el, úgy nem lenne jobb? Mert ugye sokszor az ember első sokkban rosszabbul reagál, és ha esetleg lenyugodnának és utána beszélnénk erről, könnyebb lenne.

17/L (tavasszal leszek 18, most vagyok 12.-es)



2018. okt. 5. 21:11
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/122 anonim ***** válasza:
31%
Az igazság zavar téged,ha a szüleidtől nem kéne tartani már tudnák h babád lesz,nem is zavarok tovább..
2018. okt. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/122 A kérdező kommentje:
Én csak jobban tudom, hogy ENGEM mi zavar, mint te... Főleg, hogy én sem régóta tudom, és még orvosnál sem voltam. De igen, te biztosan jobban tisztában vagy velem és a szüleimmel, életünkkel pár sor alapján. :))
2018. okt. 5. 22:34
 33/122 anonim ***** válasza:
38%
Mondom már rég tudnák ha vmiért nem félnél a reakciotol,17 évesen igy elcseszni a jövödet, biztos h nem tapasolnék a lányomnak..
2018. okt. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/122 anonim ***** válasza:
44%
Fejben dől el, később mi fog bántani és mi nem... Minden logikán, nem érzelmeken alapuló döntés az abortusz mellett szól. Ha úgy fogod fel mint egy balesetet, megbocsátható (ugyanakkor nem kis) hibát, tanulsz belőle és idővel túllépsz rajta, nem fog kihatni az életedre, viszont teljes fiatalkorod lehet, és később az anyaságot is sokkal jobban éled meg.
2018. okt. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/122 anonim ***** válasza:
74%

Nem olvastam minden hozzászólást, de:

Bár még a lányom kicsi, de ha tizenévesen véletlen teherbe esik, akkor az utolsó dolog lenne, hogy lekorholjam érte. Nekem jól is esne, ha odaáll elém, hogy "fater, ez van", és alap, hogy még a gondolat sem merülne fel, hogy vetesse el, kvázi ölje meg az unokámat. Ha őt fel tudtam nevelni (és itt nem kérdőjelezhető meg a nevelés minősége, mivel ha tetszik ha nem, ma már a tinédzserek élnek nemi életet, én is éltem, és a legnagyobb körültekintés mellett is becsúszhat a baba), akkor nyilván tudom segíteni, hogy végezze el a sulit, és a pici se nélkülözzön. Szülőként még sikerként is élném meg, hogy a lányom elém mer állni, és tudja vállalni a tetteinek a következményeit.

Na de szummázva, mindenképp mellette állnék, még úgy is, ha ez a be nem tervezett malőr keresztül húzná az addigi terveket.

2018. okt. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/122 anonim ***** válasza:
87%

Nekem nem ilyen lazák a szüleim, de mikor elkezdtem nemi életet élni, anya azt mondta, hogy bár nem szeretne idő előtt nagymama lenni, de mivel az unokája lesz, szeretni fogja.

Talán először csak anyuddal beszélj, így mikor apudnak tálalod, már ő is be tud segíteni. Azért néhány konkrétummal állj elő, hogyan képzelitek a barátoddal a jövőt (összeköltözés, esti suli).

Sok sikert! Majd írj, hogyan fogadták.

2018. okt. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/122 anonim ***** válasza:
84%
36-os vagyok esetleg , ha sulis védőnő/doki jó fej, vele is beszélhetsz a dologról.
2018. okt. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/122 anonim ***** válasza:
67%

Bocs, hogy kicsit off a válaszom, csak elég fura mentalitású emberek válaszolgatnak ebben a kategóriában..

Emlékszem, pár éve, kb. 14-15 évesen kiírtam egy kérdést arról, hogy anyám nem engedi, hogy kb. 5 cm-es sarokkal rendelkező cipőt vegyek fel a ballagásomra és lehurrogtak, hogy 14 évesen magassarkú, aztán 15 évesen tangabugyi, 16 évesen r**ancrendszám és 17 évesen majd felcsinálnak, az anyám helyében pofánvernének, mielőtt itt elqrvulok. Most 20 vagyok és még nem lettem terhes véletlenül se és nem lett belőlem ribi se :D

Erre most kiír egy kérdést egy 17 éves, aki teherbe esett és mindenki gratulál hozzá meg arra bíztatják, hogy tartsa meg és ha a szülei esetleg nem fogadnák tapsikolva, akkor micsoda rossz szülők..

2018. okt. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/122 anonim ***** válasza:
69%
"Az álmaimról pedig baba mellett sem kellene lemondjak." Csak akkor van igy ha a szüleidre sózod a gyereket, ők nevelik és tartják el. Amúgy az első három évben gyakorlatilag aludni sem lesz időd normálisan, nemhogy tanulni. Azért meg ne szülj hogy elcseszd mások életét, miközben te kényelmesen elvagy, mert olyan jó fejek a szüleid hogy szívnak húsz évet a te rossz döntésed miatt... Én elhiszem hogy jól megvagy a pasiddal mikor gyakorlatilag egyikőtök sem felel még a saját életéért sem, de nagyon benne van a pakliban hogy szétmentek mikor kezdődnek a gondok, meg jönne a felelősség. NE szülj amíg önmagadért sem vagy képes felelni. Egy gyermek nem játék, nem lehet szórakozni azzal hogy a semmire, vagy más nyakára szülöd.
2018. okt. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/122 anonim ***** válasza:
79%

Kedves válaszolók!

Nem azt kérdezte, elvetesse-e.

Nem azt kérdezte, örökbe adja-e. (Arra én se lennék képes.)

Nem azt kérdezte, elcseszi-e az életét.

Azt kérdezte, hogy mondja meg a szüleinek.


Kérdező, szerintem semmiképpen ne sms-ben vagy telefonon írd meg, ennyire azért tiszteld a szüleidet. Ha félsz, akkor először édesanyádnak mondd meg, és legyen ott melletted a párod is. Mindenképpen jó, ha előre megvannak a terveid is (pl. még leérettségizel, utána szünetet tartasz a tanulásban, és 2-3 év múlva egyetem). Hidd el, az első sokk után melletted fognak állni. Sok sikert!

2018. okt. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!