Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gimisként terhes vagyok, nem...

Gimisként terhes vagyok, nem igazán tudom, kihez kéne fordulnom. Ezt a szülők hogy fogadják? Ha nem szemtől szemben mondom el, az gond?

Figyelt kérdés

Anyukám is fiatalon szült engem (20 évesen), de az azért mégsem kamaszkor... Nyilván mi sem így terveztük a barátommal, sőt, sehogy sem terveztük, hiszen a gyerekvállalás kettőnk között egyelőre szóba sem került. Ennek ellenére ő is, és én is úgy érzem, hogy szeretnénk a babát. Ő tudja jól, hogy mivel jár egy kisbaba (4 testvére van, a legkisebb 5 éves), és én is imádom a gyerekeket (igen, tudom, hogy egy saját más).


De így mégis azért eléggé elcsúsznak a terveim, hiszen a továbbtanulásnak várnia kell és ez az, amit a szüleim komolyan vesznek nagyon. Pl. a nyelvekre nagyon figyelnek, különórára járatnak már alsós korom óta, fizetik a nyelvvizsgákat, külföldön tanulást, amíg nem volt jogsim, hoztak-vittek mindenhova, és tényleg azt akarják, hogy nekem a legjobb legyen. Ezért is érzem azt, hogy ezáltal csalódást okozok nekik. Mert az ember támogatja a gyerekét, megad neki mindent, de szeretné azt, hogy később ezt Ő saját magának teremtse elő...


Szerintetek mondjuk egy üzenetben, vagy telefonon mondom el, úgy nem lenne jobb? Mert ugye sokszor az ember első sokkban rosszabbul reagál, és ha esetleg lenyugodnának és utána beszélnénk erről, könnyebb lenne.

17/L (tavasszal leszek 18, most vagyok 12.-es)



2018. okt. 5. 21:11
 71/122 anonim ***** válasza:
36%
A gyerekszobából Anyósékhoz mész csodálatos..
2018. okt. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/122 A kérdező kommentje:
Milyen anyósékhoz?:D Nem él otthon a barátom, külön lakik már régóta.
2018. okt. 6. 15:10
 73/122 anonim ***** válasza:
64%
Szép hogy akarkjátok ezt a babát,de hogy ez milyen felelősségel és elkötelezödéssel jár azt elmondani nem lehet,csak akkor érti meg az ember ha már megszületik a gyerek. Nincs buli,nincs nyugodt spontán utazgatás,mert a gyerek az utolsó pillanatban megbetegszik,nincs nyugis nézelődés sehol mert a gyerek rámol,visit,hisztizik ha olyanja van. Nincs influenzásan sebnyalogatás a takaró alatt,mert a gyereket el kell látnod,ha a párodnak dolgoznia kell. Az hogy mennyi pénzbe kerül havonta azt már nem is mondom pl pelus,gyógyszerek,ruhák,később megfelelő cipő. A szép dolgokról is írnék de most te csak azt látod hogy a gyerekvállalás csupa rózsaszín habos cukormáz,így felesleges.
2018. okt. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/122 anonim ***** válasza:
28%
Akik ilyen könnyen nyilatkoznak egy gyerek életéről, és annyira abortuszra akarják küldeni a kérdezőt, remélem nektek soha az életben nem lesz gyereketek.
2018. okt. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/122 anonim ***** válasza:
62%

Egy gyerek egy egész életen át tartó felelősséget hoz magával, s a szülő élete végéig valamilyen formában felelősséggel tartozik iránta. Függetlenül, hogy tervezett gyerek, vagy becsúszott volt, esetleg csak egy "kellék" anyagi javakhoz, vagy egy adott személyhez.


Gyermeket vállalni, és felnevelni nem egyszerű dolog ma Magyarországon nem csak anyagi szempontból. Elég elolvasni a korábbi hozzászólásokat, hogy milyen negatívan ítélnek meg. És ezek csak névtelen fórumozok. Gondolj bele egy iskola, munkahely milyen lehet.

2018. okt. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/122 A kérdező kommentje:
Én sem értettem sokan, miért tekintik annyira nagy dolognak az abortuszt. De most, hogy én vagyok ilyen helyzetben, úgy érzem, nem tudnám megtenni... Főleg, hogy már azon gondolkozom, vajon hogy fog kinézni, kire fog jobban hasonlítani. A barátom is hasonlóan lelkes, ma is beszélgettünk erről az egészről. Valószínűleg ha nem lenne ilyen erős a kapcsolatunk, vagy nem olyan családban növünk fel, ahol számíthatunk a szüleinkre, mi sem lennénk amellett, hogy megtartsuk a babát. De az első sokk, kétségbeesés, sírás és hiszti után egyre biztosabb vagyok abban, hogy az lenne a jó döntés, ha megtartjuk. Holnap beszélek anyuval erről, utána majd közösen apával is.
2018. okt. 6. 18:18
 77/122 anonim ***** válasza:
86%
Majd írj, hogyan fogadták.
2018. okt. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/122 anonim ***** válasza:
82%
Én is kiváncsi vagyok rá és remélem tényleg jól fogadják.
2018. okt. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/122 anonim ***** válasza:
45%
"De most, hogy én vagyok ilyen helyzetben, úgy érzem, nem tudnám megtenni... Főleg, hogy már azon gondolkozom, vajon hogy fog kinézni, kire fog jobban hasonlítani" Reméle azon is gondolkodsz, hogy hogyan, és miből fogjátok felnevelni. Hogy mit kezdesz szülés után, mert tudomásom szerina juttatások csak akkor járnak ha volt munkaviszonyod. És gondolkozz azon is, hogy hogyan oldod meg hogy ne dobd anyudék nyakára a gyereket, hanem hogy hogyan fogod egyedül megoldani a gondokat. Azért sajnállak titeket, mert látszik hogy fel sem fogjátok mibe másztok bele. A pasidnak vannak testvérei, tudja mivel jár ez? Hát nem, FOGALMA sincs róla. Előteremteni mindent egy gyereknek, embert nevelni belőle nagyon nem ugyanaz mint egy fedél alatt élni a testvéreivel. És nem, nem kellen már most arra számolni hogy a szüleid majd mindent megoldanak- pedig most ezt teszed, ami óriási pofátlanság- Hanem el kellne goldolkozni, hogy hamarosan te leszal az "anyu" és neked kell mindent megoldani. Nem máshoz futni, meg másra terhelni, Megoldani. Igazából azt sem értem hogy mersz ekkora terhet szakítani a pasid nyakába, Három ember eltartásáért kell hogy feleljen ilyen fiatalon.... Vagy úgy gondoljátok hogy majd anyuék fizetik a rezsit, pelenkát, gyógyszereket? Rád nyilván nem számíthat jó ideig hogy te is tegyél az anyagiakhoz, vagyis zéró bevételed lesz egy baba mellé aki HETEK alatt Kinövi a ruháit, és akkor ez még csak a ruha része. Van pár százezred tartalékban csak hogy olyan elemi dolgokat megvegyél mint a babbútorok, ruhák, pelenka, előre, lázmérő, légzésfigyelő, ilyesmik? Vagy ezt is a nagyszülőknek kéne tapsikolva kifizetni?
2018. okt. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/122 A kérdező kommentje:
Amíg nem neked kell kifizetni, szerintem nem sok jogod van háborogni és kioktatni bármiről.
2018. okt. 6. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!