Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gimisként terhes vagyok, nem...

Gimisként terhes vagyok, nem igazán tudom, kihez kéne fordulnom. Ezt a szülők hogy fogadják? Ha nem szemtől szemben mondom el, az gond?

Figyelt kérdés

Anyukám is fiatalon szült engem (20 évesen), de az azért mégsem kamaszkor... Nyilván mi sem így terveztük a barátommal, sőt, sehogy sem terveztük, hiszen a gyerekvállalás kettőnk között egyelőre szóba sem került. Ennek ellenére ő is, és én is úgy érzem, hogy szeretnénk a babát. Ő tudja jól, hogy mivel jár egy kisbaba (4 testvére van, a legkisebb 5 éves), és én is imádom a gyerekeket (igen, tudom, hogy egy saját más).


De így mégis azért eléggé elcsúsznak a terveim, hiszen a továbbtanulásnak várnia kell és ez az, amit a szüleim komolyan vesznek nagyon. Pl. a nyelvekre nagyon figyelnek, különórára járatnak már alsós korom óta, fizetik a nyelvvizsgákat, külföldön tanulást, amíg nem volt jogsim, hoztak-vittek mindenhova, és tényleg azt akarják, hogy nekem a legjobb legyen. Ezért is érzem azt, hogy ezáltal csalódást okozok nekik. Mert az ember támogatja a gyerekét, megad neki mindent, de szeretné azt, hogy később ezt Ő saját magának teremtse elő...


Szerintetek mondjuk egy üzenetben, vagy telefonon mondom el, úgy nem lenne jobb? Mert ugye sokszor az ember első sokkban rosszabbul reagál, és ha esetleg lenyugodnának és utána beszélnénk erről, könnyebb lenne.

17/L (tavasszal leszek 18, most vagyok 12.-es)



2018. okt. 5. 21:11
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 101/122 anonim ***** válasza:
68%

Olyan jó olvasni, hogy az anyukád is mellétek áll! Szerintem ez is a szülők dolga, hogy ha bajban van a gyerekem és az unokám is, amit tehetek megadom nekik segítségnek! Adom az időmet(!), a törődésemet, a munkámat és a pénzemet is akár! Miért ne? Főleg ma, amikor igen sokan a 30 év feletti gyereküket is eltartják, miért ne állnék oda melléjük? Ti pedig úgyis a saját lábatokra, a saját kis otthonotokra vágytok mielőbb, amiért tudtok is majd tenni! Előbb jött a baba, fel fogtok nőni hozzá! Készítsetek tervet, hogy mit, meddig és hogyan tudtok kivitelezni a szülésig, és a holnapi napra készüljetek elsősorban, ne a mi lesz 5 év múlva projectre. Amit tudtok tegyetek meg, aztán az élet úgyis alakul tovább!

Boldog babavárást kívánok nektek!

2018. okt. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/122 anonim ***** válasza:
82%

Kedves Kérdező!


Az édesanyám 15 éves szült. Akkoriban nem voltak olyan felvilágosultak a szex terén az emberek, és nem is volt szokás rákérdezni a szülőknél a dologra. Becsúszott a bátyám. Miután megszületett félévre rá összeházasodtak.Amikor megházasodtak anyum 16 volt, apum pedig 18. Ma már 6 gyerekük van. 34 éve házasok. Anyukám befejezte estin az iskolát, apum egyetemre ment, és lediplomázott. Máig nem találok olyan embert, aki olyan tanult lenne mint apum. Vagy 3 vagy 4 diplomája van, és ma már vezérigazgatói posztot tölt be. Olyan szülők, akik szeretnek időt tölteni a gyerekeikkel, és karácsonykor is, inkább megpróbálunk együtt elmenni kirándulni valahova, mint hogy gyors ajándékozunk, és mindenki megy maga dolgára. A 25. házassági évfordulójukon, rendeztek egy kis ceremóniát, ahol újra elmondták (egy kicsit másképp) a házassági esküjüket, és apukám aki nem egy nagy érzelmi ember, sírt mindenki előtt, mert úgy meg volt hatódva. Az, hogy fiatalon szülsz, nem határoz meg semmit.


(ÉS mielőtt jönne mindenki, hogy biztos ők is a nagyszüleim nyakára szültek..stb, hát nem. Dolgoztak, anyum várónőként, apum egy cégbe, és saját lakást béreltek, és maguknak köszönhetik azt, ahol most vannak)


Sok sikert nektek, és gratula a babához!

Jó látni, hogy vannak még ilyen szerető családok! Ez a normális! :)

2018. okt. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/122 anonim ***** válasza:
65%
Gratulálok a babához! Én 2,5 éves kislány mellett várandósan végeztem fősulit :) Szóval dumálni sokan tudnak, de TE ha akarod, gyermeked mellett is sok mindent elérhetsz! Ha csúszik fél évet vagy 1 évet, nem hiszem, hogy akkora gond és van egy gyönyörű kislányod/kisfiad. A csámcsogások elmúlnak, sokáig nem foglalkoznak az emberek a témával. De nagyon szeretnek a másik főként nyomorán szórakozni. :( Csakhogy a kisbabád nem nyomort fog hozni az életetekbe, és ezt ti is és a szüleid is hamar meg fogják tapasztalni. Sokan mindent pénzben és befektetésben számolnak, de csak rövid távra. A gyermeked hosszú távú és örömteli project! :) Megéri :)
2018. okt. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/122 anonim válasza:
70%
Hát valami gyomorforgató volt elolvasni ezt a sok rosszindulatú, ostoba, kicsinyes hozzászólást, ami a kérdezőt támadta, és próbálta rávenni az abortuszra. Kérdező, hálás lehetsz a családodért, szerintem akik itt lehordtak téged mindennek, azokat nem nagyon szerethették a szüleik. Gondolom a saját silány családi mintáikból indulnak ki, lehet, hogy egész gyerekkorukban azt éreztették velük a szüleik, hogy csak terhet jelentenek, és azt hiszik, ez a hozzáállás a normális. Úgy tűnik, a feltétel nélküli szeretet fogalma számukra teljesen felfoghatatlan. Minden jót kívánok a babaváráshoz, gyerekneveléshez! :)
2018. okt. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/122 anonim ***** válasza:
78%
Ami engem megrázott, az, hogy anyukád velem egyidős és már nagymama :D
2018. okt. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/122 anonim ***** válasza:
23%
"Hát valami gyomorforgató volt elolvasni ezt a sok rosszindulatú, ostoba, kicsinyes hozzászólást, ami a kérdezőt támadta" Nekem meg gyomorforgató olvasni hogy biztatnak egy gyereket hogy szüljön. Undorító. Ilyenkor persze felnőttek a tizenévesek is, de ha valaki szólni mer hogy akkor ugráljon ha önellátó lesz, ötvenen ugranak hogy "még gyerek" a szülő meg köteles eltartani. Szóval akkor gyerek ha melózni kéne, de akkor felnőtt ha "'joga van valamihez" A kérdező szüleinek nincs választása. Szívni fognak vagy két évtizedig mert ész nélkül dugott a kislányuk.. És még igy is ők lesznek majd a szemetek, mert nem térítették észhez a lányt. Számon fogja kérni ezt még a kérdező rajtuk, mikor felébred a kis édibédi álomvilágából, és rájön hogy szülőnek lenni orbitális nagy szívás.
2018. okt. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/122 anonim ***** válasza:
25%
A lehető legorbitálisabb szívás,de majd rájön ha a pasi elmegy bulizni,ő meg marad az orditó csecsemővel. Kislány ébredj fel az álomvilágból,tudod te egyáltalán milyen jó érzés mikor az első fizetésedet csinos rucikra,sminkre,bulira költöd fiatal gondtalan lányként?
2018. okt. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/122 anonim ***** válasza:
59%

És utolsó te tudod mekkora trauma egy abortusz? Hogy mit jelent? Hogy maradandó biológiai következményei lehetnek?

Mert mikor le akarod beszélni a szülésről, akkor arra buzdítod ne tartsa meg a gyereket. Vagy azt szeretnéd örökbeadja? Az egy fokkal jobb, de az is elég nagy sokk az anyának hogy nem láthatja a gyerekét.

2018. okt. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/122 anonim ***** válasza:
19%
És te tudod hogy az milyen trauma a gyereknek mikor anyu rájön hogy hoppá ő még nem élte a fiatalok gondtalan életét,és egyszer csak magára hagyja?
2018. okt. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/122 anonim ***** válasza:
88%
Na miujsag, hogy vagytok?:))
2019. márc. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!