Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Itt vannak olyan szülők akik...

Itt vannak olyan szülők akik semmivel nem járultak hozzá a gyermekünk továbbtanuláshoz anyagilag? Vagy olyan akivel ezt csinálták a szülei.

Figyelt kérdés

Illetve próbálták is lebeszélni arról, hogy felsőoktatásban​ résztvegyen, esetleg a választott szakróp?

Illetve folyamatosan támadta a választása miatt vagy akár gimi után ki is rakták otthonról, vagy csak úgy maradhatott ha fizet?



Miért tették, most milyen a viszony?


Csak szerintem borzalmas az ilyen szülő?



2017. máj. 7. 11:12
 11/95 A kérdező kommentje:
#8 A filozófia nagyon nem értelmetlen, fejleszti és tágítja a gondolkodást. Egy értelmiséginek kell, hogy legalább alapvető filozófiai ismeretei legyenek. Önálló szakként sincs vele baj.
2017. máj. 7. 11:55
 12/95 A kérdező kommentje:

#9 Ez baromság, a tanulás van olyan komoly feladat mint bármelyik szakma. Sőt! Nagyon is leterhelő tud lenni némelyik szak. Bár gondolom nem tudod milyen 2-3 ezer vagy több szakirodalmat megtanulni vizsgára + az előadások anyaga + ha van gyakorlat...


Kelk szakmunkás is, de csak azért, mert valaki többre vágyik még nem büdös neki a munka, sőt egy mérnök, orvos, jogász, közgazdász még inkább tudja, hogy mi az a munka. Évekig tanulnak keményen és utánna is nagyon komoly szellemi munkát végeznek...

2017. máj. 7. 12:00
 13/95 anonim ***** válasza:
60%
Igen? Hány álláshirdetést láttál te hogy filozófust keresünk, Hm? Mert én egyet se...az alapműveltséget pedig megfelelő minőségű könyvek olvasásával is meg lehet szerezni nem kell ezért a szüleid és az állam pénzét pocsékolni értelmetlen szakra.
2017. máj. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/95 A kérdező kommentje:

#13 Sok pálya tipikusan akadémiai. Pl. a filozófus, a nyelvész, a történész tipikusan olyan szak ami az általános műveltség része, El lehet simán sajátítani otthon is puszta hobbi szinten. Viszont valaki az egész életét ezeknek szenteli.


Ők azok akik publikálnak, kutatnak és oktatnak. Ez az akadémiai lét.

2017. máj. 7. 12:04
 15/95 anonim ***** válasza:
60%
A párom doki tanult de munka mellett,s nem mondta azt hogy a szülő dolga megadni mindent.Van ki szerencsés s szülei gazdagok de a gyerek ne legyen mohó és sajtolja ki a saját életét a szülőböl.Ha mindenki továbbtanulna vajon ki dolgozik majd.Filozofia ételt ad a szádba ha azt nem teremti meg más?Lessz hol laknod ha a kőműves nem építi meg a házad?Lenne hol tanulnod ha nincs épület?Az a szülő ki a munkát szorgalmazza tanulás helyett,csak lehetőséget teremt azoknak akik csak íroasztal mögött képzelték el életük.
2017. máj. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/95 anonim ***** válasza:
58%
Jó, akkor tegyük fel évi 2 filozófusra szükség van. Többre nem. És hányan végzik el ezt a szakot? Az ilyen bent ülök és nem csinálok semmi érdemlegeset csak költöm anyáék pénzét szakok nem sokat érnek. És lehet értelmes diplomával is publikálni. De gondolom te is valami hasonló kamu szakra akarsz menni ezért véded annyira. Hát ha így van nem csoda hogy nem támogatnak a szüleid, normális ember nem szereti kidobni a pénzét az ablakon.
2017. máj. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/95 anonim ***** válasza:
58%

Miért kéne fizetniük az egyetemért? Nekem eszembe nem jutott hogy 19 évesen a szüleim fizessenek érte.


Persze az gáz ha a szülő kiakarja dobni a gyerekét mert azért 18 év felett nem lesz valaki egyből önellátó. Sok szülő kér pénzt a gyerektől de ez általában 1/4ede annak a pénznek amit akkor fizetne ha egyedül élne.

2017. máj. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/95 A kérdező kommentje:

#15 Kell szakmunkás is, de ha a gyerekben több rejlik, ne ne kényszerítsék bel ilyen körbe. Plusz mérnök nélkül a kőműves sem sokat ér...


#16 Nem kamuszakon tanulok, legalábbis a jogot nem mondanám annak, de gondolkodtam a tanárin is, csak arra kevés volt a motivációm és a közgazdaságtan és pszichológiai is érdekelt, sőt a töri szak (ez gondolom neked kamu szak) is...


Amúgy az igaz, hogy kevés filozófus kell, az is igaz, hogy a többség nem lesz akadémikus, sőt el sem helyezkedik a többség ezen a pályán. Ezért nem is jó választás első szaknak, erős motiváció nélkül.

2017. máj. 7. 12:23
 19/95 A kérdező kommentje:

#17 Jó esetben nem is kell, ha megvan az állami hely. Viszont sok szülő elvárja az egyetemista gyerekétől, hogy adjon bele pl. a rezsibe...


Amúgy a válaszok rossz irányba mennek, most hagyjuk az anyagiakat. Pusztán azt vegyük, hogy magát a továbbtanulást támogatja e, vagy a választott szakot. Tehát a fő kérdés legyen a téma.

2017. máj. 7. 12:27
 20/95 anonim ***** válasza:
41%
Kérdező, aki ilyen kamu szakot akar végezni, az ne az állam pénzét pocsékolja, ne is a szüleiét, hanem keresse meg először a rávalót. Nem is értem miért van államis hely a semmirevaló szakokon.
2017. máj. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!