Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan haragszom a szüleimre?

Jogosan haragszom a szüleimre?

Figyelt kérdés

33 éves leszek. 3 éve élek együtt a párommal. Ő tanított meg alap dolgokra. Hogyan kell rendesen megágyazni, hogyan kell elmosogatni, stb. Emlékszem otthon mikor takarítani szerettem volna anyukám rám szólt, mert véletlenül eltörtem valamit hogy inkább ne takarítsak mert a baj van velem. Főzésnél is ez volt. Magamtól tanultam meg azt is. Pl nemrég jártam utána hogyan is kell felfuttatni az élesztőt. Sokaknál ez alap dolog. Sose vitt közösségbe. Mindig otthon voltunk a négy fal között. Kikapcsolódása a temetőbe járás volt. A szülei sírját kellett gondozni. Volt hogy lefotózott a sírkővel! Ezen kìvül még fagyizni se vitt el soha a faluban. Kb 15 éves koromig jártunk rokonokhoz vendégségbe utána már oda sem. Ennyi érintkezésem volt más emberekkel. Sose ölelt sose puszilt meg. Sose tanult, sose játszott velem. Általában feküdt és sírt. Volt hogy egy hétig ki se kelt az ágyból. Nő léttére nagyon igénytelen volt. Szégyelltem mások előtt.

Apukám sose tudott elfogadni. Sose volt velünk. Foggalmam sincs anyukám miből tartott el minket testvéremmel. Ha haza jött vagy telefonált csak kiabált. Gyerekkoromban vert. Tesómmal totál másképp bánt. Neki mindent megadott. Ő volt a mindene. Alkoholista és durva pszichés gondjai is vannak.

Amíg otthon éltem voltam anorexiás, bulimiás, sokszor vagdostam magam. Tanulási nehézségeim voltak.

Nap mint nap feljön bennem az, két ilyen embernek minek kellett gyerek?

Mikor látok szülőket a pici gyerekeikkel milyen boldogok, éppen játszanak, a szívem szakad meg velem miért nem voltak ilyenek? Komolyan ennyire nehéz lett volna szeretni?


2017. febr. 22. 07:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim ***** válasza:
26%

Na de azt irja, a parja tanitotta meg....van olyan eletkeptelen ember a vilagon, aki nem tudja hogy kell egy takarot osszehajtani es eltenni? Vagy mosogatoszivaccsal lemosni a retket egy bogrerol??

Utolso nagyon szep patoszos amit irsz de a kerdezo nem normalis ha 30-as koraig nem tudott ilyeneket....ilyen nincs, ennyire senki nem eletkeptelen, hazugsag es kesz.

2017. febr. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 A kérdező kommentje:
Tudtam ágyazni és mosogatni csak nem helyesen! Párom mutatta meg hogyan kell rendesen és könnyeben felhúzni az ágyneműt. Előtte otthon bénaztam vele sokat. Mosogatásnál a szivacs rossz oldalát használtam. Ő magyarázott el sok dolgot nekem amit otthon senki sem. Szerencsére főzni megtanultam a tv-ből és magamtól. Nagyon bénának éreztem magam mindenben mikor a párommal megismerkedtem. Neki a szülei tanítottak meg mindent.
2017. febr. 22. 09:56
 43/72 anonim ***** válasza:
96%

Nem olvastam el az összes választ, ha ismétlek, akkor bocsi.

Az első gondolat, ami eszembe jutott, hogy anyukádnak segítségre lett volna szüksége. Pszichésen. Csak ezt senki nem vette észre, vagy nem akarta észrevenni, vagy ő bem volt hajlandó elfogadni ezt a tényt, de erről nem nagyon tehet senki. Felnőtt fejjel már láthatnád tisztábban is a dolgokat, és túlléphetnél ezen, senkinek sem jó, ha még évek múltán is ez határozza meg az életedet. Senki nem adhatja neked vissza azt, amit gyerekkorodban elvett tőled, de az se megoldás, hogy 33 évesen meg mindig itt tartasz. Már te vagy a felelős a saját boldogságodért, nem ő. Miért hibáztatod még mindig őt?

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de úgy tűnik, hogy te nem is akarsz ebből kilépni, inkább sírsz és sajnáltatod magad még mindig, ahelyett, hogy megpróbálnál változtatni és boldogabb életet élni,

Ne legyél ugyanolyan. mint anyukád, fogadd el, hogy segítségre van szükséged, keress fel egy szakembert, és vedd már a kezedbe a saját sorsodat!

2017. febr. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 anonim ***** válasza:
42%
Te csak sajnáltatod itt magad. Èn nem mondom, hogy könnyű gyerekkorod volt, de ideje lenne felnőni. Anyád összroppant, hogy elvesztette a szüleit, és eközben apád még bántotta is. Ha így haladsz párod se lesz sokáig. El sem hiszem hogy 33 éves vagy, de komolyan!
2017. febr. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád beteg, és az is volt. Írod, hogy csak feküdt és sírt. Magadtól is rájöhetnél már felnőttként, hogy ez betegség, súlyos depresszió vagy más mentális probléma.

Haragudhatsz. De anyukád meg kire haragudjon? Az ő szüleire? Apukádra, mert elhagyott titeket?

Semmi értelme ennek a haragtartásnak.

Van párod, nem lettél béna, megtanultad, hogy mit hogyan kell megcsinálni.

Azon már nem tudsz változtatni, ami megtörtént. Felesleges azon keseregni. Majd ha te szülő leszel, akkor nem követed el azokat a hibákat, amit a te szüleid.

2017. febr. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 A kérdező kommentje:

Talán azért hibáztatom mert lett volna lehetősége normálisabban felnevelni engem és a tesómat. De folyton az érdekelte hogy apám ad e neki pénzt. Sose ment el dolgozni hogy jobb legyen. Én még sz.ar helyre is elmentem ha kellett a pénz.

Vissza is mehetett volna a szüleihez velünk.

Depresszió ellen is tehetett volna. Úgy érzem sokszor én vagyok a felesős azért hogy ő sose volt boldog. Mert mindig azt halgattam velünk csak a baj van főleg velem.

2017. febr. 22. 10:14
 47/72 anonim ***** válasza:
100%

Hmmmm

Hát én sem értem, hogy az ágyazáson mit kell megtanulni :)

Meg mi az, hogy nem helyesen csináltad és a párod tanította meg helyesen. Mindenkinél más a helyes. Nem ugyanúgy csinálja mindenki. Na meg ez legyen a legnagyobb bajod, hogy nem ugyanúgy ágyazol, mint x vagy y :D

Az élesztő is kb. ilyen fontos probléma. Engem sem tanítottak erre. Amikor akartam sütni, néztem recepteket, vagy felhívtam anyukámat.

Mosogatni sem tanítottak meg. Ment magamtól is. Eszembe nem jutott a szivacs másik oldalát használni.

Ha főzni meg tudtál tanulni a tv-ből, akkor ezek is rád

ragadhattak volna.

33 évesen a jövőddel és a leendő saját családoddal kéne foglalkozni és nem a gyerekkorodon keseregni. Nekem sem volt idilli gyerekkorom. Sőt. Örülök neki, hogy most már nem úgy élek. Szóval boldoggá tesz az, hogy pozitív irányba változott az életem. Nem érdekel, hogy akkor rossz volt, mert most jó.

Anyukád pedig beteg. Haragudhatsz rá, de akkor te se várj másoktól megértést.

2017. febr. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 A kérdező kommentje:
Pont ez az hogy meg szeretném érteni őt is! Mert tudom milyen a depresszió teszik is ellene. Sose lennék arra képes hogy napokig nyomjam az ágyat és hogy a párom sírni lásson mindig. Inkább elvonulok egyedül és kész. Volt lehetőségem. Eljöttem. Tudom ő elvárta volna hogy a haláláig ott maradjak. Nekem van sokszor bűntudatom amiatt ahogyan ő él.
2017. febr. 22. 10:27
 49/72 anonim ***** válasza:
78%

Megértem a kérdezőt. Például az én szüleimnek nem volt kocsijuk soha. Anyagilag megengedhették volna maguknak, akár több kocsit is. Mára járműgépész üzemmérnök lettem és az eredeti szakmám is járművekkel kapcsolatos, mégis amikor kocsiba ülök, erős szomorúságot érzek amiatt hogy vezetni csak az oktatómtól és magamtól tanultam meg és nem volt a családban példaképem akitől elleshettem volna bármit is a vezetéssel kapcsolatban. Akár egy egész autót meg tudnák tervezni, mégis űrt érzek. Mert amit a szülőtől tanulhat meg és leshet el az ember, az mindig más, az szeretetet is tartalmaz, nem úgy mint amit egy idegen egyetemen és szintén idegen életben lehet megtanulni.

Vagy egy másik példa ami a tévében volt. Egy milliárdos apának volt egy kislánya. a kislány megkérdezte hogy "Apa, játszol velem?". Erre az apja rávágta hogy kislányom tudod jól hogy nem érek rá, fontos üzletet kell megkötnöm. Majd odahívta a pincért, átadott neki egy bankjegyet és azt mondta neki hogy játszon a lányával. Erre a kislány szomorúan színlelte hogy játszik az idegen pincérrel, mert az apja valójában egy élő halott, aki a rongyrázást többre tartja a szeretetnél és szülői gondoskodásnál. Itt sem arról van ám szó hogy a kislány egyedül ne lenne képes játszani, vagy egy másik kislánnyal vagy akár a pincérrel. Hanem arról van szó hogy a kislány valójában árva. Mert az apja az üzletét neveli a gyereke helyett, és gondolom az üzletével él házas életet is és nem a feleségével. Itt van a kutya elásva. Bármit lehet jobban csinálni mint ahogy a szülőtől elleshetjük. De akkor is a szülői szeretet (lenne) az édesebb, az az elsődleges.

2017. febr. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 anonim ***** válasza:
95%

48: A depresszió sem ugyanolyan és ugyanolyan mértékű mindenkinél.

Anyukád meg nem is abban a korban nőtt fel, amikor beszéltek volna ilyenről. Most tv-ben, neten, mindenhol van egy csomó infó. Te nyilván többet tudsz erről, mint ő.

Ne hibáztasd azért, mert sírt, nem kelt fel.

A család, a barátok is hibásak, hogy nem próbáltak neki segíteni, nem vitték orvoshoz, nem néztek rátok, hogy mégiscsak ott van két gyerek egyedül anyukáddal, vajon minden rendben van-e veletek.

2017. febr. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!