Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Haragszom a szüleimre! Jogosan...

Haragszom a szüleimre! Jogosan? Ti hogy látjátok? Részletek lenn!

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, ebben az évben fogok érettségizni. Szüleim egyetemet végzett, tanult emberek. Hatan vagyunk testvérek én vagyok a legidősebb, a legkisebb testvérem 4 éves.


Anyu, Apu nagyon büszkék arra, hogy milyen szép nagy családot tudtak teremteni, ráadásul ha úgy vesszük minden nagyobb nélkülözés nélkül neveltek fel minket (családi házban lakunk, jó nevű gimibe járunk...stb.)


Viszont!!! Sokan nem látják mi van ennek a háterében!! Anyu és Apu nagyon sokat dolgozik, több munkahelyük is van és sokszor csak este érnek haza. Emiatt sokszor kisebb testvéreinkre nekünk nagyobbaknak kellett vigyázni. Mert azt már megszoktam, hogy a szüleimnek úgy igazán rám nincs idejük és ha van vmi gondom, problémám nem terhelhetem őket mert a képemről égne le a bőr, hogy mi a fenét zaklatom őket úgy, hogy van minden egyéb más problémájuk!!! De az, hogy az én szabadidőmet is az viszi el, hogy haza kell rohanni a picikért, az már nekem sok!!!!!

Más osztálytársaim suli után szabadon császkálnak a városban, sokkal több idejük van!!! Nekem meg????

Ráadásul ebben ebben az évben fogok érettségizni és a gimi után az orvosira szeretnék menni. Rengeteget tanulok, de nagyon nehéz így!!!!!


Úgy telik egy napom, hogy 2-3 körül hazaérek a suliból és olyan jó este 8-ig vagyok együtt a kicsikkel, akiket nagyon szeretek, de nekem ez már sok, mert iszonyatosan lefárasztanak!!!!! Aztán hazaérnek anyuék, és ők is hulla fáradtak! Nagyon jó mondhatom!!!!


A 15 éves testvérem vált engem néhány nap egy héten. (persze csak azokon a napokon amikor épp nyelvvizsga-előkészítőm van), de ő fiú és ha hazaérek áll a ház!

Anyu, Apu állandóan fáradt és ha megmondom nekik, hogy ez nekem így nem megy csak húzzák a vállukat, hogy hát sajnos nincs pénzünk bejárónőre! Azt is elárulom, hogy sokszor iszonyatos nagy rendetlenség van nálunk, mert Anyunak nincs ideje kitakarítani. És néha minket szúrnak le emiatt, de bakker!!! Nem elég hogy én vagyok a picikkel a legtöbbet, sokszor én raktam őket tisztába, pedig megmondtam, hogy azt SOHA! De engedtem itt is!


Haragszom a szüleimre!!! Nekik ez egy presztízs volt, hogy sok gyerekük legyen, mert Apu nagy katolikus, meg azok az értelmiségi körök ahol mozognak ott ez a sikk!!!

Külsőségesek, mert szeretnek dicsekedni velünk, hogy milyen szép és okos gyerekeik vannak. (Egyikünkkel sincs eddig nagy probléma jól tanulunk) De senki nem látja mi van emögött!!!!!!!!!


Szeretem a testvéreimet, de ilyen körülményekkel azt kívánom, hogy bárcsak kevesebben lennénk!!!!!


Nagyon önző vagyok??? Nem jogos ez a felháborodásom????


Osztálytársaim nagy részének semmi kötelezettsége nincs, még kicsit se kell segítenie otthon, a szüleiknek rengeteg ideje van rájuk! Nekem meg???? Nagyon mérges vagyok, ez nem bírom sokáig!!!!

Ráadásul, ha a nyelvizsgám, meg a felvételim az orvosira nem fog sikerülni, lehet a szüleimet fogom hibáztatni!!!!


Más szülők véleményére is kíváncsi vagyok, hogy látják? Esetleg vannak itt olyanok, akik szintén ilyen nagycsaládban élnek? Ott, hogy működnek a dolgok?


2009. okt. 29. 23:55
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Elég hosszú lett, most látom! Mindegy, legalább kiírtam magamból...!!!
2009. okt. 29. 23:56
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Mi is nagycsaládosok vagyunk,bár csak négy gyermekem van.

A nagyok néha besegítenek a kicsiknél(általában zsebpénzért)viszont nem nekik szültem(hülyét is kapok,amikor odaáll valaki a nagylányom elé,hogy milyen jó anyukádnak,hogy ekkora lánya van mennyit segít)

Szóval a főzésben,takarításban,kerti munkákban mindenkinek ki kell venni a részét(a nagyfiam is tanul főzni,mese nincs),viszont nem helyes,hogy jóformán te neveled a testvéreidet.Ha heti kétszer egy-egy órára elviszed őket sétálni,játszótérre,az bőven sok is.

Szóval nyugodtan mond meg,hogy nem a te dolgod ezt megoldani,persze úgy,hogy ne legyél tiszteletlen.

Ha már dolgoznak a szüleid egész nap,a picik miért nincsenek oviba?5-ig nyitva vannak,bár nem a legjobb megoldás...de mégis jobb,mint ami most van.

2009. okt. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jogos,de sajnos nem tudok erre megoldást!

Ideig-óráig ki ehet bírni,de sokáig nem!

Te még "gyerek" vagy..Szórakozni kell..Tanulnod,ha orvosira akarsz menni..A kikapcsolódás meg főképp jár neked!

Én mindenesetre megpróbálnék beszélni velük,ha nem jön össze akkor néhány napot eltöltenék mamámék itt vagy ott és rájönnének,h hoppá mi is van?!

Sok sikert

2009. okt. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
68%
Kevesebb gyerek is elég lett volna, de most már mit csináljanak?
2009. okt. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

De, oviba járnak, meg napközibe, nem otthon vannak egyedül. Sokszor én megyek értük, de így is mire hazaérnek Anyuék, addigra már kikészülök!


Igazából tudják ezt Anyuék, mert többször mondtam ezt nekik, sokszor sajnos elég csúnyán is..:(! Dehát így is alig van pénzünk a hónap végére...

2009. okt. 30. 00:14
 6/29 anonim ***** válasza:
96%
Ugyanez a helyzet volt nálunk is..ne hagyd magad.nem tudtam befejezni a tanulmányaimat és mihamarabb küzdöttem hogy elköltözhessek.kitartást!
2009. okt. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
93%
Minél hamarabb költözz el, albérlet közösen haverokkal vagy kolesz. Megoldja a gondjaidat.
2009. okt. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim válasza:
58%
bár nem túl jó a helyzet, azért van pozitív vonzata is. az ilyen lányok így könnyen felkészülnek az életre, jó feleség, háziasszony válik belőlük, könnyebben függetlenednek, és egyáltalán, könnyebben fognak boldogulni később. tanácsot nem tudok adni, vallás meg hasonló hülyeségek miatt nem túl okos dolog sok gyereket szülni, főleg ha nem tudják rendesen eltartani, és mindnek megadni mindent. nekem 18 évesen nem sok dolgom van tanuláson kívül, de néha-néha irigylem azokat akik bele vannak kényszerítve ilyen helyzetbe, mert pár év alatt felnőtté tudnak válni:)
2009. okt. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
89%
Irány egy kolégium az ország másik végén. Nem te szültél enyi gyereket talájanak mást aki neveli öket. Komolyan kitartás és old meg valahogy diákunka valami. Drukolok!!!
2009. okt. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
64%

Kedves Kérdező!


Én egy anyuka vagyok, akinek 17 (fiú) és 18 éves (lány) gyerekei vannak, akiket igyekezek minden munkától megkímélni, de egyre inkább látom, milyen nagy hibát követek el ezzel...


Nagyon irigyellek és csodállak, bárcsak az én gyerekeimnek lenne legalább feleennyi kötelességérzetük!


Lehet, most borzalmasnak érzed a helyzeted és úgy érzed, nem bírod tovább, de pár év múlva pont ennek a helyzetnek köszönheted majd, hogy

- nem fog nehézséget okozni a saját gyereked ellátása...

- nem állsz tanácstalanul a konyhában, mit egyél, mert egy kenyeret sem tudsz levágni...

- a családod lesz az első, nem a haverjaid...

- nem leszel egy egész nap ágyban heverésző, semmittevő...

- nagyon fogod szeretni a testvéreidet, hiszen mindent tudsz róluk, közösek az örömeitek, bánataitok...


Lehet, a szüleid kissé túlvállalták magukat, de nem egyszerűen csak erről van szó akkor, amikor valaki katolikus, akkor a gyermekeket "ajándékként" fogadják és náluk nem létezik terhességmegszakítás sem.

Amikor a 6 gyereküket vállalták, akkor még jobbak voltak a viszonyok, senki sem gondolt egy olyan világválságra, ami tavaly bekövetkezett!!!

Szerintem nálatok is ezért lett nehezebb az élet.


Én úgy gondolom, hogy a szüleid tiszteletreméltóak, mert minden gyereküket vállalták, becsülettel nevelik, segítik még akkor is, amikor nehezebb lett az élet.


Ne irigyeld azokat az osztálytársaidat, akiknek most (látszólag) könnyebb az élete! Pár év múlva bebizonyosodik majd, hogy mégis te vagy az értékesebb, kitartóbb ember!!!


És ezt (bármennyire is most mást érzel) a szüleidnek köszönheted majd!


Szurkolok neked a sikeres érettségihez/felvételihez! :D

2009. okt. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!