Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Haragszom a szüleimre! Jogosan...

Haragszom a szüleimre! Jogosan? Ti hogy látjátok? Részletek lenn!

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, ebben az évben fogok érettségizni. Szüleim egyetemet végzett, tanult emberek. Hatan vagyunk testvérek én vagyok a legidősebb, a legkisebb testvérem 4 éves.


Anyu, Apu nagyon büszkék arra, hogy milyen szép nagy családot tudtak teremteni, ráadásul ha úgy vesszük minden nagyobb nélkülözés nélkül neveltek fel minket (családi házban lakunk, jó nevű gimibe járunk...stb.)


Viszont!!! Sokan nem látják mi van ennek a háterében!! Anyu és Apu nagyon sokat dolgozik, több munkahelyük is van és sokszor csak este érnek haza. Emiatt sokszor kisebb testvéreinkre nekünk nagyobbaknak kellett vigyázni. Mert azt már megszoktam, hogy a szüleimnek úgy igazán rám nincs idejük és ha van vmi gondom, problémám nem terhelhetem őket mert a képemről égne le a bőr, hogy mi a fenét zaklatom őket úgy, hogy van minden egyéb más problémájuk!!! De az, hogy az én szabadidőmet is az viszi el, hogy haza kell rohanni a picikért, az már nekem sok!!!!!

Más osztálytársaim suli után szabadon császkálnak a városban, sokkal több idejük van!!! Nekem meg????

Ráadásul ebben ebben az évben fogok érettségizni és a gimi után az orvosira szeretnék menni. Rengeteget tanulok, de nagyon nehéz így!!!!!


Úgy telik egy napom, hogy 2-3 körül hazaérek a suliból és olyan jó este 8-ig vagyok együtt a kicsikkel, akiket nagyon szeretek, de nekem ez már sok, mert iszonyatosan lefárasztanak!!!!! Aztán hazaérnek anyuék, és ők is hulla fáradtak! Nagyon jó mondhatom!!!!


A 15 éves testvérem vált engem néhány nap egy héten. (persze csak azokon a napokon amikor épp nyelvvizsga-előkészítőm van), de ő fiú és ha hazaérek áll a ház!

Anyu, Apu állandóan fáradt és ha megmondom nekik, hogy ez nekem így nem megy csak húzzák a vállukat, hogy hát sajnos nincs pénzünk bejárónőre! Azt is elárulom, hogy sokszor iszonyatos nagy rendetlenség van nálunk, mert Anyunak nincs ideje kitakarítani. És néha minket szúrnak le emiatt, de bakker!!! Nem elég hogy én vagyok a picikkel a legtöbbet, sokszor én raktam őket tisztába, pedig megmondtam, hogy azt SOHA! De engedtem itt is!


Haragszom a szüleimre!!! Nekik ez egy presztízs volt, hogy sok gyerekük legyen, mert Apu nagy katolikus, meg azok az értelmiségi körök ahol mozognak ott ez a sikk!!!

Külsőségesek, mert szeretnek dicsekedni velünk, hogy milyen szép és okos gyerekeik vannak. (Egyikünkkel sincs eddig nagy probléma jól tanulunk) De senki nem látja mi van emögött!!!!!!!!!


Szeretem a testvéreimet, de ilyen körülményekkel azt kívánom, hogy bárcsak kevesebben lennénk!!!!!


Nagyon önző vagyok??? Nem jogos ez a felháborodásom????


Osztálytársaim nagy részének semmi kötelezettsége nincs, még kicsit se kell segítenie otthon, a szüleiknek rengeteg ideje van rájuk! Nekem meg???? Nagyon mérges vagyok, ez nem bírom sokáig!!!!

Ráadásul, ha a nyelvizsgám, meg a felvételim az orvosira nem fog sikerülni, lehet a szüleimet fogom hibáztatni!!!!


Más szülők véleményére is kíváncsi vagyok, hogy látják? Esetleg vannak itt olyanok, akik szintén ilyen nagycsaládban élnek? Ott, hogy működnek a dolgok?


2009. okt. 29. 23:55
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
93%
Nem köteleséged rendet rakini ha ezzen problémáznak egyik füleden be másikon ki. Lehet hogy bunkoság de te ennyi idösen már túl vagy azon ami elvárható. Ha nem tetszik majd megoldgyák maguk nem kötelező ennyi gyereket vállalni. Már elnézést.
2009. okt. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
68%
Mit köszönhet a szüleinek? Azt hogy szültem még mellé 5 gyereket és mindet a nyakába sózták? Köszi anyu!!!
2009. okt. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
66%
Ahogy iród a kicsik elég nagyok ahoz hogy egyedűl járjanak haza és vigyázanak egymásra te ne meny értük. Tök mindegy kinek mi erről a véleménye. Értem 2-ik óta nem jártak és haza értem. Dolgoztak vagy részegek voltak mindegy nem vagy felelös értük vagy a teteikért a sok gyerek nem a te sarad az övék. Gondolkodni hogy majd ki neveli öket nem tiltot. Menekülj.
2009. okt. 30. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Hogy te micsoda aranyos egy lany vagy! Le a kalappal elotted es a szuleid elott is.

Hat, hogy ennyien vagytok testverek, most mit mondjak. Nem mondok inkabb semmit, mert nem akarom fajditani a szivedet.

En csak azt ajanlom neked, hogy tanulj nagyon jol, es menjel el kollegiumba majd, egy masik varosba. Mindenkepp azon legyel, hogy el onnan. Mondjuk az orvosi egyetem teljes embert igenyel, ott mar nem lehet baby-sitterkedni mellette.

Nagyon-nagyon ugyes vagy, gratulalok az aranyos modorodhoz, a soraidat mar tobbszor elolvasom, mert olyan aranyos.

Te biztos nem fogsz gyereket szulni az egyetem utan mindjart, szerintem te kikeszulsz egesz eletedre. De nem is csodalom. Azert sajnallak, tudod? De ezzel nem mesz semmire.

Ha jol tanulsz az egyetemen, akkor probalj majd meg kulfoldre is kimenni egyetemre, es akkor biztos nem fognak mar tudni igenybevenni teged. Pedig meg sokaig szukseguk lesz segitsegre a szuloknek, hiszen meg a kicsik nagyon kicsik.

Nem irok mar tobbet, tunderi vagy, es a szuleid buszkek lehetnek Rad, es te is sajat magadra.

Aranyos vagy, nagyon!:)))

2009. okt. 30. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jogosan vagy mérges, és a legjobb az egészben, hogy tényleg nagyon aranyosan írod le mit érzel. :)


Lehet benne valami, hogy sok minden könnyebb lesz neked később, de hiába, senkit nem vigasztal, hogy ellopják a szabadidejét, a fiatalkorát, meg a gyerekkorát ennyi testvérrel. Nagyon remélem, hogy sikerül az egyetem és végre kiszabadulsz a babysitter nagytesó szerepből.

2009. okt. 30. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
83%

Lehet, most borzalmasnak érzed a helyzeted és úgy érzed, nem bírod tovább, de pár év múlva pont ennek a helyzetnek köszönheted majd, hogy

- nem fog nehézséget okozni a saját gyereked ellátása...

- nem állsz tanácstalanul a konyhában, mit egyél, mert egy kenyeret sem tudsz levágni...

- a családod lesz az első, nem a haverjaid...

- nem leszel egy egész nap ágyban heverésző, semmittevő...

- nagyon fogod szeretni a testvéreidet, hiszen mindent tudsz róluk, közösek az örömeitek, bánataitok...


ezt irta az egyik hozzászoló...

nem nem igy van...nekem csak egy öcsém van,de ő is bőven elég sok...14 éves voltam mikor született,de gyakorlatilag mig el nem jöttem otthonrol,addig rám maradt...

eredmény?

-saját gyerek nemkell

-konyhát messziről elkerülöm,bár szinte minden megtudok főzni

-nem a család az első,hanem a haverok,örülök ha nemvagyok otthon

-egész nap ágyban heveészek

-tesom egy neveletlen h*gyerek,,szeretem,de elég arra hogy saját gyerek ne kelljen


aki nem tudja nevelnia saját gyerekeit,az ne a nagyobb gyerek nyakára sozza,mert egyrészt nem fogja szeretni a saját tesoját,se a szülőket,másrészt elveszi az összes kedvét attol,hogy valaha sajátja legyen...

én érettségi után felpakoltam,irány koli,aztán albérlet...

22/L

2009. okt. 30. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám is így volt...vigyázott a kistesóira, sok mindent( tanulást, szabadidőt, fitalaos dolgokat is) feláldozott ....ma, felnőtt fejjel le se szarják a fejét és a szülei is a fiatalabb gyerekeiket csípik jobban, az maradt meg bennük, hogy azok a milyen aranyos kicsik ( már rég felnőttek azok is)....
2009. okt. 30. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Szerintem neked is szükséged van a pihenésre és a kikapcsolódásra.Most kell kiszórakoznod magad a tanulás mellett nem kb.15-20 év múlva!A szüleid maguknak vállalták a sok gyerkőcöt.Törődjenek inkább ők velük annyit.Neked majd lesz később saját családod akit tisztába tehetsz,rohanhatsz érte az oviba stb...Ne hagyd magad!Küzdj!
2009. okt. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
28%

A sok okos hozzászólónak:Azon vitatkozni,hogy okos volt-e ennyi gyereket vállalni lehet,de nem változtat azon a tényen,hogy megvannak,fel kell nevelni őket.A szülők nem tudhatták,hogy gazdasági válság lesz.Ha az anyuka otthon maradna,akkor a megélhetésük kerülne veszélybe,és a gyerekek nélkülöznének.Akkor a kérdező sem mehetne egyetemre,mert nem lenne rá pénz.Hiába nagycsalád,annyi juttatást nem kapna,hogy az egyetemi költségeket fedezni tudná.Tudom,mert nálunk is van orvosira járó gyerek.(Ők négyen vannak testvérek,és kevés a család jövedelme).Az a javaslat,hogy költözzön koleszba,semmivel sem jobb megoldás,mintha otthon maradna.Koleszban nem lehet tanulni,mert a mai elrontott fiataloknak ott is a bulin jár az esze,nem a tanuláson,és nemcsak zavarják,azt aki buli helyett tanulni akar,hanem ki is cikizik.

Sajnálom azt a kislányt,aki nem akar gyereket,mert vigyáznia kellett a testvéreire.Sajnos,azért van annyi válás,apa nélküli gyerek,mert fiatalokat nem nevelik kötelességtudásra,a lányok nem tudnak főzni,háztartást vezetni stb.Nem tudnak és nem is akarnak a másikhoz alkalmazkodni.

Ahogy írod,a szüleid mindent megtesznek a boldogulásod érdekében.Jó nevű gimnáziumba jártok,nyelvvizsga előkészítőre jársz: ez mind pénzbe kerül.Ha a szüleid ezt nem biztosítanák,akkor jobb lenne neked?Ezen is gondolkodj el.Az otthoni munkát pedig megkellene osztani a testvéreiddel.A 8-10 éves gyerek is tud már otthon segíteni.Megértelek,hogy ez neked nehéz,de azzal értek egyet,aki azt mondja,hogy később a mostani tapasztalatok sokat érnek majd az életben számodra.

Azon pedig ne síránkozz,hogy nem jársz bulizni.Nem a buli és nem a szex a legfontosabb.Csak sajnálni tudom azokat a fiatalokat,akiknek a buli a legfontosabb az életükben.

Azt viszont mindenképpen mondd el a szüleidnek,ha valami problémád van.Együtt találjatok megoldást rá.

2009. okt. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Az előzővel nem értek egyet. Oké, hogy nem tudták, hogy válság lesz, de engem a szüleim mindig úgy neveltek,hogy annyi gyereket vállaljak,amit ha bármi!!! történik, egyedül is fel tudok nevelni. Válság ide, vagy oda, azért hat gyerek elég nagy bátorság. Jogos a kérdező felháborodása. Oké, hogy besegít a kicsik gondozásába, de hogy ezért neki teljesen fel kelljen adni a kamasz korát, az nem normális. Nem neki szülte az anyukája a kicsiket. Ráadásul, ha ez sokági így megy, sajnos az lesz a vége, hogy akaratlanul is megutálja a piciket. Nem a gyerek dolga megoldani a felnőttek problémáit. Kellene valami kompromisszum, hogy a hét egyik felében vigyáz a gyerekekre, de a másik felét, meg oldja meg anyuka.

Mi is elég jól állunk a férjemmel anyagilag, tudnánk akár 3-4 gyereket is bevállani, de ahogy anyukám mindig mondta, a gyerekneveléshez a pénz kevés. És mennyire igaza van. Cseszhetem, hogy el tudjuk őket tartani, ha egyszer nevelni nem tudjuk őket normálisan. Ennyi gyerekhez rengeteg energia kell. Ráadásul, ha jelen esetben a nagylány elmegy másik városba tanulni, akkor is meg kell oldani anyunak a gyerek témát. Azt gondolom nem várná el az orvosin tanuló lányától, hogy még akkor is ő gondozza a gyerekeket, amikor a legnehezebb egyetemre jár. Ugyan már.

2009. okt. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!