Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan haragszom a szüleimre?

Jogosan haragszom a szüleimre?

Figyelt kérdés

33 éves leszek. 3 éve élek együtt a párommal. Ő tanított meg alap dolgokra. Hogyan kell rendesen megágyazni, hogyan kell elmosogatni, stb. Emlékszem otthon mikor takarítani szerettem volna anyukám rám szólt, mert véletlenül eltörtem valamit hogy inkább ne takarítsak mert a baj van velem. Főzésnél is ez volt. Magamtól tanultam meg azt is. Pl nemrég jártam utána hogyan is kell felfuttatni az élesztőt. Sokaknál ez alap dolog. Sose vitt közösségbe. Mindig otthon voltunk a négy fal között. Kikapcsolódása a temetőbe járás volt. A szülei sírját kellett gondozni. Volt hogy lefotózott a sírkővel! Ezen kìvül még fagyizni se vitt el soha a faluban. Kb 15 éves koromig jártunk rokonokhoz vendégségbe utána már oda sem. Ennyi érintkezésem volt más emberekkel. Sose ölelt sose puszilt meg. Sose tanult, sose játszott velem. Általában feküdt és sírt. Volt hogy egy hétig ki se kelt az ágyból. Nő léttére nagyon igénytelen volt. Szégyelltem mások előtt.

Apukám sose tudott elfogadni. Sose volt velünk. Foggalmam sincs anyukám miből tartott el minket testvéremmel. Ha haza jött vagy telefonált csak kiabált. Gyerekkoromban vert. Tesómmal totál másképp bánt. Neki mindent megadott. Ő volt a mindene. Alkoholista és durva pszichés gondjai is vannak.

Amíg otthon éltem voltam anorexiás, bulimiás, sokszor vagdostam magam. Tanulási nehézségeim voltak.

Nap mint nap feljön bennem az, két ilyen embernek minek kellett gyerek?

Mikor látok szülőket a pici gyerekeikkel milyen boldogok, éppen játszanak, a szívem szakad meg velem miért nem voltak ilyenek? Komolyan ennyire nehéz lett volna szeretni?


2017. febr. 22. 07:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 A kérdező kommentje:
Nem lehettek barátaim. Apukám kiabálva zavarta el őket. Mikor 16 voltam akkor is!! Ha ismerkedtem pl fiúkkal ès elkezdtem járni valakivel apukám követett majd felhívott mekkora ku.rva vagyok tudja hol vagyok azonnal menjek haza különben bajok lesznek. Miatta az utcara se mertem màr kimenni.
2017. febr. 22. 08:07
 12/72 anonim ***** válasza:
69%

A legkonnyebb mast hobaztatni sajat sorsodert.

Kenyelmes anyadra kenni hol tartasz.

33 ev..tehat 15 eve onnalo felnott ember vagy.

Legjobb baratom szakorvos es publikal egyetemen tanit es kutat.


Alkoholista szulok kocsmaban nott fel sokszor enni nem kapott mocsokban nott fel.

De tanult es elni akart.

Most csaladja van alkoholt megveti es boldog ember.

Szulei elhunytak de tisztelettel beszel roluk.

2017. febr. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 A kérdező kommentje:

Zenét nem hallgathattam. Beszélgetni se beszélgethettem senkivel. Ha kilakkoztam a körmeimet akkor lekiabált. Asztalnál evésnél 28 évesen is. Akkor beszéltem vele utoljàra. Mind a mai napig zaklat.

Mikor ide költöztem egy éven át rettegtem még a csengő zajától is.

2017. febr. 22. 08:11
 14/72 anonim ***** válasza:
84%
Haragudhatsz, nekem aztán mindegy, de én inkább elkezdenék élni. Kezdd a zenehallgatással.
2017. febr. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem jogosan érzel haragot. Mert anyukádnak kutya kötelessége lett volna a gyereke iránt érzett szeretetből mindent megtenni azért hogy elégedetten megálld a helyed az életben. Ha nem munkahelyen akkor otthon valami saját megélhetési forrásból.

Én férfi vagyok és az én szüliem is csináltak hagyagságokat, aminek ittam a levét az életben. Például volt egy gazdaságuk, ennek ellenére a munkaerőpiacon voltam kénytelen megéldegélni, mert harapófogóval kellett kihúzni belőlük azt a kevés tudást is amit sikerült az önálló gazdaság működtetésével kapcsolatban. Aztán mikor elhunytak, akkor éreztem igazán a hiányát annak az ismereteknek amit könnyedén megtaníthattak volna. Úgy éreztem hogy a szocializmusnak annyira sikerült bevernie őket a TSZ-be hogy már azt is természetesnek vették hogy a gyerekük is idegen munkahelyeken, alkoholista főnökök keze alatt kínlódik a hazai rossz bérek mellett. Az elején volt úgy hogy szintén alkoholista és drogos munkatársak közt. Miközben volt egy virágzó gazdaságuk ami két család jómódú megélhetését is könnyedén biztosította és szerettem is mindig tevékenykedni benne. Apámnak fontosabb volt a vallásgyakorlás és az egyház nagy összegű adományokkal való támogatása. Persze igyekeztem magam pótolni azt amit a szülő nem adott meg és így is a saját otthonomban dolgozom még ha nem is gazdaságban. De azért még sikeresen is szomorú vagyok amiért a szüleim ilyenek voltak és nem ők segítettek hozzá a sikerhez például jó tanácsokkal ami ingyen lett volna.

2017. febr. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 anonim ***** válasza:
38%

"Nem lehettek barátaim. Apukám kiabálva zavarta el őket. Mikor 16 voltam akkor is!! "

Tehát otthon oktatott gyerek voltál,  nem jártál óvodába,  iskolába?  Mese habbal. Itt max annyi hihető,  hogy haza nem vihettel barátokat,  de mégis hogy akadályozott volna abban, hogy a suliban baratkozz? ???

 "Zenét nem hallgathattam. Beszélgetni se beszélgethettem senkivel."

Próbálsz nagyot mondani, hogy sajnaljanak,  de csak nevetségessé teszed  magad a kamuzassal.

"Asztalnál evésnél 28 évesen is. "  Ezzel mondjuk nem ertem mi a baj. 42 vagyok és csak asztalnál szoktam enni. Most akkor szidjam én is anyámat?

2017. febr. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 A kérdező kommentje:
Lekiabálta a fejemet. Nem kamuztam semibben. Középsuliba nem jártam. Kórházra kórhazra jártam a betegség és a kivizsgálások miatt. Egyszer pesten kerültem kórházba. Anyukám fel se jött meglátogatni. Apukám akkor is csak kiabált velem. Mások tették szóvá akkor milyen szüleim vannak nekem?
2017. febr. 22. 08:22
 18/72 anonim ***** válasza:
92%

Anyád a leírás alapján egy súlyos pszichiátriai gondokkal küzdő személy volt (aki igénytelen, fekszik, sír és semmivel nem foglalkozik, az ma súlyos depressziósnak minősül). Igen, ilyen embereknek irtózatosan nehéz szeretniük. Ennek fényében nem meglepő, hogy a leírásod és saját magad elmondása szerint ugyanolyan terhelt vagy. Jobb is, ha nem vállalsz gyereket, mert kb. ugyanezt csinálnád (vagy egy másik szélsőséget, mondjuk totális társfüggővé nevelnéd), és pont ugyanezt írná le rólad 20-25 évvel később. Sajnállak mindannyiótokat, mert ha kaptok segítséget, akkor anyádnak is, és nektek is jobb élete lehetett volna, és nem egy anonim fórumon próbálnád megtalálni a bűnbakot, aki erről a helyzetről tehet. Szerintem kérj te is segítséget, mert személyiségzavarod is tuti van (önvagdosás, evészavarok).


Ugyanis ebben a helyzetben picit mindenki hibás, és mégis senki.

2017. febr. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 A kérdező kommentje:

Egyszer zenét hallgattam. Direkt halkan. Akkor ő felrohant és lekiabálta a fejemet mit merészelek kapcsoljam ki.

Egyszer egyik húsvétkor átjött az osztálytársam locsolkodni. Apukám kiment és kiabálva elzavarta. A fiú az iskolában se mert hozzám szólni.

2017. febr. 22. 08:24
 20/72 A kérdező kommentje:
Jövő hónapban megyek úgy pszichológushoz. Tudom és tisztában vagyok azzal hogy vannak gondjaim. Nem is kicsik.
2017. febr. 22. 08:26
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!