Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan haragszom a szüleimre?...

Jogosan haragszom a szüleimre? 24 éves férfi

Figyelt kérdés

Szerintem jó gyerekkorom volt mindent megkaptam egy bizonyos határig. A szüleim odafigyeltek rám nem bántottak soha. Most 24 éves vagyok és sikerült egy olyan egzisztenciát megteremtenem ami nekik talán még most sincs. A havi nettó fizetésem átlag 300 ezer forint körül mozog, előfordul, hogy ennél is több. 3 éve költöztem a fővárosba, vidéken nőttem fel és az új munkahelyem miatt költöztem Pestre elsősorban a fizetés miatt 21 évesen. Azóta úgy érzem megvan mindenem amiről egy korombeli álmodhat: lakást vásároltam fővárosban, biztos állásom van szerintem az átlaghoz képest nagyon jó fizetéssel, megbecsülnek a munkahelyemen a kollégáimmal jól kijövök, 3 éve annak, hogy kirepültem otthonról és teljesen önálló vagyok.

A gond csak az, hogy nagyon ki vagyok égve. Nem tudom most mihez kezdjek? Hogyan folytassam tovább? Megvan a saját lakásom lassan több mint fél éve, biztos állásom van jó fizetéssel 3 éve, eljárok a barátaimmal szórakozni mindenem megvan amit az emberek szeretnének. Ott tartok ahol 15 évesen elterveztem, hogy ennyi idősen tartani fogok. De! Ezek után mit kell csinálni? Hogy folytassam az életemet? Mihez kezdjek vele? Mit kell ezek után csinálni az életben?


Nem tudom rá a választ. Nagyon ki vagyok égve. Úgy érzem a szüleim nagyon jó munkát végeztek amikor felneveltek, csak nem tanítottak meg egy dologra. Az életre. Arra, hogy mit kezdjek magammal ha felnövök. Mert én nagyon nem tudom, de még csak nem is érzem. Nincsenek vágyaim vagy céljaim. Hülyén hangzik de emiatt őket okolom. Ritkán hazajárok vidékre hozzájuk látogatóba és általában felhozzák vagy utalnak az unokákra (mármint, hogy szeretnének), vagy rákérdeznek, hogy van-e barátnőm. Szóval gondolom akkor szerintük a következő lépés az életemben ezután a családalapítás lenne? Ezzel kéne folytatnom? Nincs kapcsolatom lassan 2 éve, de őszintén nem is akarok, jól érzem magam így egyedül.


Egyébként velük arról amit most érzek, többek közt erről a céltalanságról még nem beszéltem soha, de nem is akarok. Egyszerűen nem tudok megnyílni ezzel kapcsolatban előttük. Néha ez a harag testet ölt dühkitörés formájában és megrongálom,összetöröm, kidobom azokat a tárgyakat amiket tőlük kaptam (pl. bekeretezett családi kép, étkészlet).


Lassan már 1 éve így érzek. Megy a hiszti, hogy nem keresem őket, ha telefonon hívnak akkor is úgy kell kirángatni a szavakat belőlem, mert nem akarok beszélni velük... De úgy érzem miattuk nem tudom mit kell az életben csinálnom, mihez kezdjek az életemmel, mert nem tanítottak meg rá. Amúgy nagyon szeretem őket, belehalnék ha bármi is történne velük, de másrészről úgy érzem a bennem élő ellenük irányuló haragot táplálnom kell azzal, hogy kárt teszek a tőlük kapott tárgyakban, vagy azzal hogy nem keresem őket (akár telefonon vagy személyesen.) és fájdalmat okozok nekik emiatt.


2016. máj. 22. 22:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%

utazni kell

családot alapítani

szórakozni

2016. máj. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%

24 évesen olyan vagy, mint egy óvodás. Hogy várod el mégis, hogy ők tanítsák meg, TE mihez kezdj az életeddel??

És emiatt képes vagy rájuk haragudni? Ez rettentően gáz... Iszonyatosan szégyelld magad :S Az a te bajod, hogy jó dolgodban azt se tudod, mihez kezdj már magaddal és nem vagy hhoz elég életképes, hogy megoldd a problémádat egyedül. Nem azt mondom, tök szép, amit elértél, de ez a mentalitás borzasztó.


A te legnagyobb problémád az, hogy igazából egyedül vagy, mint a kisujjad, a barátság szép és jó dolog, de az embernek alapvetően szüksége van egy társra, akivel közösen tervezhet és gyűjthet új élményeket. Megvan persze mindened, amit pénzért meg lehet kapni, az nem veri csak ki a szemed, hogy messze nem ez az, amire valójában szükség van...

2016. máj. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondom, hogy társ kell neked, mert nem mindenkinek kell, de nem értem, hogy azt, hogy neked mihez van kedved, miért a szüleidnek kell elmondaniuk neked?


Ne légy bamba, az élet nem egy sablonra épül. Semmi értelme nem lenne akkor.

2016. máj. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Ne értsetek félre. Nem azt írtam, hogy 24 évesen magyarázzák meg mit kezdjek most magammal. Azt írtam, hogy arra nem tanítottak meg gyerekként, hogy mit kezdjek magammal ha felnövök? Mit kell csinálni? Erre gondoltam. Nem érzem, hogy társ kéne. Ritkán azt mondom, hogy jó lenne mert néha homárnak néznek legalábbis a rokonságban, vagy a távolabbi kollégáim csak mert nincs állandó kapcsolatom ennyi idősen. De egyébként teszek az ilyen megnyilvánulásokra annyira nem hat meg.
2016. máj. 22. 23:09
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Fizesd ki a lakáshiteledet, 2,5 év alatt, 300 nettóból, pesti albérletben lakva biztos, hogy nem vettél normális lakást anélkül. Tedd rendbe, újítsd fel, rendezd be. Kezdj el valami új dolgot (nyelvet, szakmát) tanulni, mindig jó, ha több lábon áll az ember. Keress magadnak hobbit, társaságot, utazgass, szórakozz, élvezd is az életet, nem kell csak az anyagi dolgokra koncentrálni.

Az, hogy a kitűzött célt elérve kicsit elveszettnek érzed magad, természetes bizonyos mértékig, a lazítást kéne megtanulnod, azt, hogy élvezd a munkád gyümölcsét, mielőtt új projektbe vágsz bele. Ehhez viszont semmi köze a szüleidnek, nincs értelme rájuk haragudnod.

2016. máj. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan, nincs semmi amit szeretnél elérni rövid távon? Oké, nem akarsz kapcsolatot. De nincs egy hely ahova elutaznál, egy kocsi amit megvennél, egy fitymaműtét amire befizetnél, bármi? Én ezt egyszerűen nem értem.. Nekem mindig volt olyan dolog az életemben amiért megérte teperni. Család, lány, pénz, egészség, utazás, stb.
2016. máj. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

"Azt írtam, hogy arra nem tanítottak meg gyerekként, hogy mit kezdjek magammal ha felnövök? Mit kell csinálni?"


De hát azt csinálod, amit az ember csinál, ha felnő.

2016. máj. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Én értem, hogy mire gondolsz.

Mindeddig volt egy célod, amiért küzdöttél. Tanultál + házi feladat + különórák, ami sokszor jóval több idő elfoglaltság, mint dolgozni. Utána új volt a munka világa, izgalmas és rengeteget kellett tanulnod, hogy megálld a helyed, de most vége. Tehát most van egy rakat időd, mert még nincs családod, hogy rájuk szánd a délutánjaidat, de minden célodat elérted, ezért üresnek érzed a napjaidat.


Nézd, ez nem a szüleid hibája. Persze, nekik sem kéne felhánytorgatni, hogy mikor alapítasz végre családot, de nem az ő hibájuk, hogy nem találod a helyed. Én nem hiszem, hogy neked most a családalapítás lenne a legideálisabb. Amíg nem bírsz önállóan, egyedül kiegyensúlyozott lenni, addig kapcsolatban sem fog menni. Nagy közhely, de igaz. Én a helyedben keresnék valami új célokat, esetleg hobbit, például valami sportot, mert egyértelműen van egy rakat időd és energiád, amit nem tudsz levezetni, de lehet érdemes lenne ezt megbeszélned valaki szakembernek mondhatóval is. Mármint annyira mérges vagy a szüleidre, hogy rongálod a tőlük kapott tárgyakat, pedig te is tudod, hogy a szüleid nem tehetnek erről, csak nem találsz felelőst, jó eséllyel magadra is mérges vagy, csak saját magaddal pedig nem bírod megszakítani a kapcsolatot, tehát másokon töltöd ki.

2016. máj. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek se tanítják meg, hogy ha felnőnek hogy éljenek, hisz azt neked kell kitalálnod, mivel onnantól csak te felelsz a tetteidért, a magad ura vagy. Vannak dolgok, amik nem a szülők feladata, ez is ilyen, hisz ez is az önállóság egyik formája. szerintem nézz magadba újra és gondolkodj el rajta, hogy ez tényleg az ő hibajuk-e. Illetve, ha még mindig úgy véled, hogy igen, akkor is jogos-e ez a mérhetetlen harag, hisz ezenkívül mindent megadtak neked, tisztességes fiút neveltek stb. Másnak negyed ennyi se jut.
2016. máj. 23. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Valami önismereti terápiára el kellene járnod, mert ez a "tárgyakon éled ki a dühöd" elég ijesztő, nem szokványos.
2016. máj. 23. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!