Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan haragszom a szüleimre?...

Jogosan haragszom a szüleimre? 24 éves férfi

Figyelt kérdés

Szerintem jó gyerekkorom volt mindent megkaptam egy bizonyos határig. A szüleim odafigyeltek rám nem bántottak soha. Most 24 éves vagyok és sikerült egy olyan egzisztenciát megteremtenem ami nekik talán még most sincs. A havi nettó fizetésem átlag 300 ezer forint körül mozog, előfordul, hogy ennél is több. 3 éve költöztem a fővárosba, vidéken nőttem fel és az új munkahelyem miatt költöztem Pestre elsősorban a fizetés miatt 21 évesen. Azóta úgy érzem megvan mindenem amiről egy korombeli álmodhat: lakást vásároltam fővárosban, biztos állásom van szerintem az átlaghoz képest nagyon jó fizetéssel, megbecsülnek a munkahelyemen a kollégáimmal jól kijövök, 3 éve annak, hogy kirepültem otthonról és teljesen önálló vagyok.

A gond csak az, hogy nagyon ki vagyok égve. Nem tudom most mihez kezdjek? Hogyan folytassam tovább? Megvan a saját lakásom lassan több mint fél éve, biztos állásom van jó fizetéssel 3 éve, eljárok a barátaimmal szórakozni mindenem megvan amit az emberek szeretnének. Ott tartok ahol 15 évesen elterveztem, hogy ennyi idősen tartani fogok. De! Ezek után mit kell csinálni? Hogy folytassam az életemet? Mihez kezdjek vele? Mit kell ezek után csinálni az életben?


Nem tudom rá a választ. Nagyon ki vagyok égve. Úgy érzem a szüleim nagyon jó munkát végeztek amikor felneveltek, csak nem tanítottak meg egy dologra. Az életre. Arra, hogy mit kezdjek magammal ha felnövök. Mert én nagyon nem tudom, de még csak nem is érzem. Nincsenek vágyaim vagy céljaim. Hülyén hangzik de emiatt őket okolom. Ritkán hazajárok vidékre hozzájuk látogatóba és általában felhozzák vagy utalnak az unokákra (mármint, hogy szeretnének), vagy rákérdeznek, hogy van-e barátnőm. Szóval gondolom akkor szerintük a következő lépés az életemben ezután a családalapítás lenne? Ezzel kéne folytatnom? Nincs kapcsolatom lassan 2 éve, de őszintén nem is akarok, jól érzem magam így egyedül.


Egyébként velük arról amit most érzek, többek közt erről a céltalanságról még nem beszéltem soha, de nem is akarok. Egyszerűen nem tudok megnyílni ezzel kapcsolatban előttük. Néha ez a harag testet ölt dühkitörés formájában és megrongálom,összetöröm, kidobom azokat a tárgyakat amiket tőlük kaptam (pl. bekeretezett családi kép, étkészlet).


Lassan már 1 éve így érzek. Megy a hiszti, hogy nem keresem őket, ha telefonon hívnak akkor is úgy kell kirángatni a szavakat belőlem, mert nem akarok beszélni velük... De úgy érzem miattuk nem tudom mit kell az életben csinálnom, mihez kezdjek az életemmel, mert nem tanítottak meg rá. Amúgy nagyon szeretem őket, belehalnék ha bármi is történne velük, de másrészről úgy érzem a bennem élő ellenük irányuló haragot táplálnom kell azzal, hogy kárt teszek a tőlük kapott tárgyakban, vagy azzal hogy nem keresem őket (akár telefonon vagy személyesen.) és fájdalmat okozok nekik emiatt.


2016. máj. 22. 22:26
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Mert nem azt írtad le, ami valójában a bajod. Kaptál jó tanácsokat, igen, amiket el is utasítottál szép sorban, mert teljesen demotivált vagy. Akkor most mi a helyzet szerinted, jutottál csak minimálisat is előre?
2016. máj. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy nem tetszett a könyv, de nem baj. Ez nem a könyv hibája, ugyanúgy ahogy nem a szüleidé meg a többi tárgyé.


Türelmetlen vagy. Tegyük fel elkezdesz randizni, és a nővel az elején még csak általános és uncsi dolgokról folyik majd a téma, ahogy többnyire szokott, akkor őt is széttéped? :-D Mert az is csak ostoba bájcsevej, üresfejű libáknak való. Ide nekem a boldogságot izibe! Vagy hogy? Bármerre indulsz, először kellemetlen lesz, mert nem 1 perc alatt jön a megoldás.


Nyugodj meg amúgy, az élet nem csak veled cseszett ki. Egy percig se gondold, hogy rajtad kívül mindenki boldog, meg elégedett az életével. Úgyhogy nem vagy kevesebb, vagy hülyébb mint mások, ettől nem kell tartanod. Ha netán némi időt feccölsz abba, hogy ne érezd ennyire szarul magad, akkor sem futsz ki az időből. Ne pánikolj. Nem csesztél el semmit és te sem vagy elcseszett.


Csak ne agyalj sokat. Mondtak egy csomó jó ötletet mit csinálj. Sportolj, iratkozz be fazekas tanfolyamra, vállalj önkéntes munkát az idősek otthonában, mit tudom én, csak ne gondolkozz sokat, hanem induljál el valamerre. Addig sincs időd agyalni, és talán úgy nem bosszantod fel saját magad.


Jobb ötletem nincs. Ha semmi sem válik be, akkor nem szégyen szakember segítségét kérni. Hátha ő személyesen jobb tanácsokat tud adni, többet tud segíteni. Ha te lennél az egyetlen aki hasonló problémával fordul hozzájuk, akkor már rég nem létezne ez a szakma, mert nem lenne kikből élniük.

2016. máj. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Most azt kellene elfogadnod, hogy nem hétfőről keddre, sem a 29. Oldalrol a 31.- re fognak megváltzoni a dolgok. Sőt fél-egy év mulva csak. De csak akkor ha már ma kimozdulsz a komfortzónádból. Ne add fel a legelején.
2016. máj. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Költőnő? ***** válasza:
Le fognak pontozni, de sebaj. Ha az ember rendelkezik minimális önismerettel, akkor mélyen belül, mindig tudja, hogy mitől boldogtalan/mérges/demotivált. Mert ennek mindig van oka. A hogyannál sztem fontosabb a miért. Szakemberek szerint a sorrendiség a következő; érzés->gondolat->tett.
2016. máj. 25. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!