Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Málna keresztnév. Haragudnál...

Málna keresztnév. Haragudnál emiatt a szüleidre?

Figyelt kérdés

Volt pár neves kérdés így jutottam el a Málna névig. Elsőre nem fogott meg, de most ezen gondolkozok, hogy ha lesz kislányom, a Málna nevet kapja meg.

Vélemények? Ha titeket Málnának hívnának, akkor haragudnátok emiatt a szüleitekre, mert nem hétköznapibb nevet adtak?


2015. máj. 31. 14:20
 81/108 anonim ***** válasza:
86%

"az ő reakciójukból leszűrheted szerintem hogy fognak reagálni az emberek a gyerek nevére."


Nem fog működni mert a legtöbb ember kétszínű, és csak a hátad mögött fog körberöhögni.

2015. máj. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/108 A kérdező kommentje:

75. ugye a Margó elég népszerű volt a múlt században. az én családomban kb az összes felmenőm Margó volt.

most, hány Margó nevű kislányt/tinit ismertek? nagyon kevés van a fiatalabb korosztályban.

szóval változnak folyamatosan a "trendi" nevek. a Bencét 1990től kezdték el tömegével adni, de lehet mire ők lesznek 40-50 évesek, addigra azt a nevet nem fogja adni szinte senki az újszülöttnek..

nem lehet tudni . vagy régen a Károly, István,József volt a "menő" most meg ezek is visszaestek, ahhoz képest.

olyat szeretnék én is ami megállja a helyét minden korában a gyerekemnek.

de továbbra se értek egyet, hogy nem fogják komolyan venni pl az álláskeresésnél a Málna nevű jelentkezőt.

2015. máj. 31. 18:10
 83/108 anonim ***** válasza:
83%
Nekem tetszene, mert szeretem a különlegesebb neveket.
2015. máj. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/108 anonim ***** válasza:
84%

"kérdező, van egy ötletem. járj el idegen társaságba és mutatkozz be Málnaként. Mondjuk szórakozóhelyen, iskolában, férjed távolabbi kollégáinak. az ő reakciójukból leszűrheted szerintem hogy fognak reagálni az emberek a gyerek nevére."


Azt azért ne fejetsd el, hogy ha MA még furcsa is ez a név, 10-20 év múlva teljesen megszokott lesz.

2015. máj. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/108 anonim ***** válasza:
68%
Engem is gyakran gúnyolnak a suliba a nevem (Irina) miatt.
2015. máj. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/108 anonim ***** válasza:
69%
# 70/84 Időpont ma 16:58 - Amerikában, mi nem anyakönyvezhető Amerikában, ott, ahol ugyanazt a nevet fiúk és lányok is kapják? Afrika megint más kategória, ott nem volt ekkora hatású a kereszténység, mint Európában.
2015. máj. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/108 anonim ***** válasza:
27%

"akkor olyan mintha elvenné a személyiségét"

Egy meg nem született gyereknek még nincs sok személyisége. A név CSAK akkor jellemezné az ember személyiségét, ha ő maga választaná, de még akkor is változna az évek során. Marhaság, hogy a névnek köze van az ember igazi valójához, az csak egy szó amivel megnevezed. Ráadásul, az anya feladata megmondani, hogy ne valaki mondja meg? Nem értem a logikádat.

Engem a világból kikergettek, mert a második keresztnevem Teréz. Pedig milyen szép normális magyar név, nem? Hát viselje gyerekként meg tiniként a bánat... :D Szívesebben lettem volna Málna.

Az is olyan marhaság, hogy legyen szempont a külföld... Bárhol jártam, simán ki tudták ejteni a nevem 2-3 próbálkozás után. A szobatársam japán, evidens hogy nincs magyar neve, mégis tökéletesen ki tudom mondani, és nekem nagyon tetszik, olyan "egzotikus". Szóval csak ebből a szempontból is inkább választanám a Málnát, mint pl egy "Dzsesszikát"

2015. máj. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/108 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg csak raktározd el ezt a nevet az agyad egyik zugában és ha várandós leszel, és még mindig tetszik, akkor kérdezz rá a leendõ apukánál. Végülis neki is rá kell bólintania. :) Én nem adnám, mert van más név ami sokkal jobban bejön nekem. Viszont nem akadok annyira fent rajta. Lehet mire neked gyermeked lesz, már tucatnévnek fog számítani.
2015. máj. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/108 A kérdező kommentje:

köszi a sok választ, nem számítottam ennyire !!


van már párom, együtt élünk, az esküvőt télen tartjuk , szóval úgy gondolom ő lesz az érintett. az ő szüleit is megkérdeztem erről, meg a sajátomat is+tesók.

2015. máj. 31. 19:41
 90/108 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem semmi baj ezzel a névvel. Csak akkor neveld úgy a lányod, hogy mindig frappánsan vissza tudjon vágni.
2015. máj. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!