Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Málna keresztnév. Haragudnál...

Málna keresztnév. Haragudnál emiatt a szüleidre?

Figyelt kérdés

Volt pár neves kérdés így jutottam el a Málna névig. Elsőre nem fogott meg, de most ezen gondolkozok, hogy ha lesz kislányom, a Málna nevet kapja meg.

Vélemények? Ha titeket Málnának hívnának, akkor haragudnátok emiatt a szüleitekre, mert nem hétköznapibb nevet adtak?


2015. máj. 31. 14:20
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/108 anonim ***** válasza:
100%
kérdező, azt mondod a családodban mindenkinek tetszett. most őszintén te a szemébe mondanád valakinek ha nem tetszene neked az általa választott név? mert én nem.
2015. máj. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/108 anonim ***** válasza:
72%
Engem ne zavarna, ha így hívnának. Csak az a baj, hogy az én vezetéknevemhez egyáltalán nem illik, szóval ez is szempont.
2015. máj. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/108 anonim ***** válasza:
100%

Jogos

Gondolj bele hány ember mondaná meg hogy rövidre vágattad a hajad a hosszú után és ocsmányul áll?

Kb senki nem merné a szemedbe mondani mert akkor paraszt lenne, a többi viszont álszent.


Gondolj amit akarsz, de itt szerintem kaptál véleményt bőven.

2015. máj. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/108 A kérdező kommentje:
t még nincs úton a gyerek, szóval szerintem nyugodtan megmondhatták volna. ez csak ilyen ötletfelvetés szinten kérdeztem meg, szóval csak megmondták volna, hogy szerintük hanyagoljam.
2015. máj. 31. 15:40
 45/108 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Bodza nev tetszik de nem hivnam igy a gyerekemet:D
2015. máj. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/108 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon nem örülnék neki, ha a szüleim így neveztek volna el.

Rengeteg gyönyörű név van, miért nem lehet azok közül válogatni? Miért akarsz kicseszni a gyerekkel?


Ha nagyon erőltetni kéne, akkor csak és kizárólag 2. névnek adnám, de egyébként a hideg ráz tőle, hogy így nevezzem el a gyerekem.

2015. máj. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/108 anonim ***** válasza:
100%
Vad Katira biztos haragudnék,ha én lennék a kislánya.Ha mondjuk nem Édes,Keserű vagy egyéb hasonló kaliberű nevekhez adják ezt a nevet,még szódával,de elmegy.Ugyanakkor általános iskola felett így is úgy is ciki már,felnőtt korról nem is beszélve.Mi van ha jogász akar lenni vagy plasztikai sebész?Ilyen névvel ilyen szakmában körberöhögnék.
2015. máj. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/108 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy azért ne vennék komolyan, mondjuk egy állásinterjún, mert Málnának hívják. Szép hangzású, nekem tetszik és szerintem nem olyan iszonyatosan "cuki", hogy emiatt hátránya legyen. Egyik barátnőmet Napsugárnak hívják, elég konzervatív munkahelye van és fel sem merült, hogy furcsa lenne a neve.

Ha már valami nevetséges, az a Dzsennifer, Dzsásztin és társai.. Ilyen nevek miatt én biztosan haragudnék.

2015. máj. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/108 anonim ***** válasza:
88%

Nem értem miért pont a Málnán van felháborodva mindenki pár napja, mióta sláger a neves kérdések itt gyk-n. Tök normális név, semmivel se rosszabb mint a Virág.

Cikizni fogják? Engem Zsófi névvel halálra cikiztek.... ha a gyerekek valakit piszkálni akarnak, akkor BÁRMILYEN névből csinálnak gúnynevet, még a Józsiból is...

2015. máj. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/108 anonim ***** válasza:
100%

Hipotetikus, megválaszolhatatlan kérdés. Senkit nem az érdekel, hogy mi mit gondolunk. Ha orvos lesz vagy ügyvéd, mire elkezd praktizálni, az alaphangon harminc év. Mi már lassan nyugdíjasok leszünk.

A saját korosztályában meg fel sem fog merülni, hogy ez a név valaha szokatlan volt. Mert náluk teljesen természetes.


Annak idején az volt a fura, ha valakit nem Máriának, Erzsébetnek meg Katalinnak neveztek, hanem mondjuk Lillának.

Ma ki akadna fenn dr. Szabó Lilla ügyvédnőn? Én tuti nem...

2015. máj. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!