Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Málna keresztnév. Haragudnál...

Málna keresztnév. Haragudnál emiatt a szüleidre?

Figyelt kérdés

Volt pár neves kérdés így jutottam el a Málna névig. Elsőre nem fogott meg, de most ezen gondolkozok, hogy ha lesz kislányom, a Málna nevet kapja meg.

Vélemények? Ha titeket Málnának hívnának, akkor haragudnátok emiatt a szüleitekre, mert nem hétköznapibb nevet adtak?


2015. máj. 31. 14:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/108 anonim ***** válasza:
56%
Konkrétan hülyét kapnék, hogy miért rajtam akarta anyám a kreativitását kiélni. Annyi NORMÁLIS, szép magyar név van, miért kell ilyen retardált nevet adni a gyereknek, áruld már el? Másrészről c*gány szokás ilyen neveket adni, nem mellesleg meg szerinted ki venne komolyna egy Málna nevű orvost vagy könyvelőt? Gondolkozzál már. A gyereknek együtt kell élnie ezzel a névvel, rosszabb esetben megváltoztatja 18 évesen...
2015. máj. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/108 A kérdező kommentje:

Érvként azt tudnám felhozni, hogy van egyre több Alma nevű hölgy. És pl a Virág vagy az Ibolya, Kamilla név is hasonló kategória szerintem.

Egyéb vélemények?

Mivel még úton sincs a gyerek, ráérek a kérdéssel, csak sokat gondolkodtam ezen.

2015. máj. 31. 14:24
 3/108 A kérdező kommentje:
N
2015. máj. 31. 14:24
 4/108 anonim ***** válasza:
90%
Jaj, nekem nagyon nem tetszene. Főleg, ha egy csomó csúfolódás ért volna miatta az oviban, iskolában, akkor végképp utálnám. Remélem, mire kislányod lesz, átgondolod még ezt...
2015. máj. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/108 anonim ***** válasza:
68%
Biztosan utálnám és az első adandó alkalommal, 18 évesen, megváltoztatnám. meg az Almát is.
2015. máj. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/108 A kérdező kommentje:

Nincs bennem semmi megfelelési kényszer, vagy hogy az én kis szentem legyen a legegyedibb név alapján. Egyszerűen megtetszett a név.

[link]

itt olvasgattam még véleményeket, nyilván nem szeretnék kicseszni a gyerekemmel ezért érdekelne minél több ember

2015. máj. 31. 14:26
 7/108 anonim ***** válasza:
87%

Egyébként lehet, hogy neked tetszik, de az is tetszene, hogyha találkoznál valakivel, akit mondjuk Kovács Ribizlinek, vagy Dr. Nagy Citromnak hívnának?

Mert hiába van egyre inkább elterjedőben ez a név, az Almával ellentétben a legtöbb ember a gyümölcsre asszociál, amit bárhogy is nézek, komolytalan.

2015. máj. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/108 anonim ***** válasza:
54%
Az, hogy egyre több alma meg virág nevű lány van, az nem ér, az egy szar kifogás. Nyilván minden nevet lehet csúfolni, de komolyan miért áll szándékodban még direktbe is kicseszni a gyerekeddel?
2015. máj. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/108 A kérdező kommentje:

szerintem a Kamilla/Virág/Ibolya/Jázmin név se úgy volt, hogy hipp-hopp elfogadta mindenki. de egyre több lányt/nőt hívnak így,szóval hozzászoktunk nem lepődik meg senki ha valaki így mutatkozik be.

szóval szerintem ez csak átmeneti állapot, amíg nem terjedt el annyira ez a név.

2015. máj. 31. 14:31
 10/108 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak a Kamilla jön be ilyen alapon. Nekem nem tetszene. Mármint, kislánynak aranyos, de az iskolában sokat piszkálnák érte. Igaz, minden neven tudnak csúfolódni, de egy ilyen név alapból okot ad rá a legtöbb esetben. Ha mindenképp ezt a nevet szeretnéd majd, akkor adj neki még egy nevet, és akkor a gyerek azt használja amelyiket szeretné.

Nekem egy normálisnak mondható, átlagos nevem van, azonban utálom. Már emiatt haragszok a szüleimre, nem tudom mi lenne ha gyümölcsnevet adtak volna nekem. Azonban erősen gondolkodom, hogy a nevem mellé felveszek még egyet 18 éves koromban (a szüleim most is megengednék, de nem visz rá a lélek). Szóval én haragudnék. Mert lehet nekik tetszik, de nem biztos hogy magának a gyereknek is, bár ez más névnél is lehet így. :)

2015. máj. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!