Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Málna keresztnév. Haragudnál...

Málna keresztnév. Haragudnál emiatt a szüleidre?

Figyelt kérdés

Volt pár neves kérdés így jutottam el a Málna névig. Elsőre nem fogott meg, de most ezen gondolkozok, hogy ha lesz kislányom, a Málna nevet kapja meg.

Vélemények? Ha titeket Málnának hívnának, akkor haragudnátok emiatt a szüleitekre, mert nem hétköznapibb nevet adtak?


2015. máj. 31. 14:20
 61/108 anonim válasza:
28%
Nekem nagyon tetszik a Málna, de válassz mellé valami mást is :)
2015. máj. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/108 anonim ***** válasza:
75%

Ennyi erővel elnevezhetnéd Sárgadinnyének is, ha szőke lesz.


Normális nevet adj neki.


Igen tudom jön az új divat, már szerencsepatkónak, Gandalfnak és Ogrénak is el lehet nevezni a születendő gyereket, de ha jót akarsz a gyerekednek normális névvel illeted meg.

2015. máj. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/108 anonim ***** válasza:
76%
nálunk van egy Zöld Alma... szegény
2015. máj. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/108 anonim válasza:
69%
A volt osztálytársamat is így hívták! :D Õ imádta, de szerintem egy gyümölcs nevét nem kéne egy gyerekre adni.
2015. máj. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/108 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy minden név megszokottá válik idővel. A Málnát nem tudom, anyakönyvezhető, de egy Málnát sem ismerek még. :-)


Egyébként én a Dzsenifer nevet mai napig nem tudtam megszokni ebben a formában. Anyukámnak volt anno egy diákja, akit így hívtak, de nem így írta, hanem ahogy angolul kell, azt tudom, hogy ki is költözött a család Angliába, talán félig angol is volt, onnan gondolom, hogy a vezetékneve is angol volt, de az biztos, hogy neki nem kellett még ilyen magyarosítva írni.


Az azért fontos szempont, hogy mi a vezetéknév, hogy ne hangozzon bugyután. Például ismertem egy Virág Virágot egy rövid ideig, és akkor ott az a kedves kis dalocska, hogy "Tavaszi szél vizet áraszt, virágom, virágom...", hasonló, mint a filmiparban Miklós Miklós, mégse ugyanaz, mert az utóbbinál nem tudsz ennyire másra is asszociálni, mert nem ennyire direkt.


Lehet anyakönyvezni azt is, hogy Ramszesz, Agamemnon, Herkules, Seherezádé, itt Magyarországon. Igaz ugyan, hogy ezek valós, létező nevek, csak, túlságosan beleégett a köztudatba, hogy honnan erednek, annyira ismertek az eredeti (valós vagy képzelt) viselőik, akik naggyá tették ezeket a neveket, hogy a legtöbb ember nem tudja elképzelni, hogy ezt rajtuk kívül más is viselje, ugyanilyen a Jézus, aki naggyá tette, az ő korában sok ilyen nevű gyerek volt, mégis egy bizonyos valakire gondolunk, ha ezt a nevet meglátjuk, meghalljuk bárhol, akkor is, ha egyébként anyakönyvezhető bárhol a világon. Szóval én ezekkel is vigyáznék.

2015. máj. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/108 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha valaki ilyen spéci nevet ad a gyerekének, az adjon egy másik, megszokottabbat is mellé, és az kicsit tompítja. Ismerek különleges keresztnevű embert személyesen (neki mondjuk nem ilyen jellegű, csak nagyon ritka a neve, nem is hangzik magyarnak, az átlag naptárakban ott sincs a névnapok között, nem tudom, mikor van a névnapja), ő kapott mellé egy megszokottabbat is, aztán végül a szokatlanabbat használja, de talán pont a szokatlansága miatt állandóan arra panaszkodik, hogy rendszeresen rosszul írják le a nevét és mindig korrigálnia kell.
2015. máj. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/108 anonim ***** válasza:
67%
Még egy dolog eszembe jutott. Külföld. Nem tudom, nektek tervben van-e, de mondjuk akiknél benne van a pakliban (nekem több rokonom is más országban landolt, van, aki azóta visszajött, de évekig volt kint, van, aki egyelőre csak látogatni jön haza), akkor esetleg az is lehet szempont, hogy más országban ne legyen problémás a születendő gyerek neve. A Málna ilyen szempontból kritikus nevek közé tartozik.
2015. máj. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/108 anonim ***** válasza:
91%
én igen...
2015. máj. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/108 anonim ***** válasza:
24%

"Érvként azt tudnám felhozni, hogy van egyre több Alma nevű hölgy. És pl a Virág vagy az Ibolya, Kamilla név is hasonló kategória szerintem."


Ez egy baromság. A Virág meg az Ibolya megszokott nevek. A megszokottság számít. Pl. az Ábel vagy a Dániel az héber eredetű név, és semmi baj nincs velük. De ez még nem teszi jó választássá, ha a gyerekedet Abdiásnak, Taddeusnak vagy Zebulonnak nevezed. Az előbbiek ugyanis megszokottak, az utóbbiak pedig nem.

2015. máj. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/108 anonim ***** válasza:
64%

16:35-ös: " ugyanilyen a Jézus, aki naggyá tette, az ő korában sok ilyen nevű gyerek volt, mégis egy bizonyos valakire gondolunk, ha ezt a nevet meglátjuk, meghalljuk bárhol, akkor is, ha egyébként anyakönyvezhető bárhol a világon."


Amerikában, Afrikában a Jézus simán anyakönyvezhetö és meglehetösen gyakori név, és a többség nem gondol semmiféle vallási háttérre. Ez csak megszokás kérdése

2015. máj. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!