Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Málna keresztnév. Haragudnál...

Málna keresztnév. Haragudnál emiatt a szüleidre?

Figyelt kérdés

Volt pár neves kérdés így jutottam el a Málna névig. Elsőre nem fogott meg, de most ezen gondolkozok, hogy ha lesz kislányom, a Málna nevet kapja meg.

Vélemények? Ha titeket Málnának hívnának, akkor haragudnátok emiatt a szüleitekre, mert nem hétköznapibb nevet adtak?


2015. máj. 31. 14:20
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/108 A kérdező kommentje:

igen, amikor valaki Vég Bélának vagy Erdei Málnának vagy Piros Almának nevezi el a gyermekét az nekem se tetszik.. vagy értitek amikor direkt vicces jön ki belőle.ilyet sohasem tennék ez biztos.


engem általánosban a vezetéknevem első hat betűjével csúfoltak mert az egy önálló szó volt. nem mondom, hogy sose vettem fel , de nem okozott maradandó traumát. még a mai napig is úgy hívnak a régi osztálytársak ha találkozok velük, de nem zavar.tudom, hogy van aki másképpen éli meg .

szóval ha valakit csúfolni fognak akkor szerintem megtalálják rá a módot.

2015. máj. 31. 14:53
 22/108 anonim ***** válasza:
87%

Nekem kifejezetten tetszik.

Pozitív kisugárzású, kedves és magyar név.

Messze nem vagyok "ősmagyar", de az angolból magyarosított nevek, mint Dzsesszika és társai, röhejesek.


Az Alma névről pedig annyit, hogy az ezeréves SZomszédok sorozatban Fehér Anna színésznőt a szerepe szerint Almának hívták.

2015. máj. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/108 A kérdező kommentje:

de egyébként hogy lehetne csúfolni egy Málna nevű kislányt? nem jut eszembe semmi kínos mondóka.

maximum ha az óvodában uzsonnára málnás sütemény van akkor, hogy most téged eszünk.. vagy valami ilyesmi.

igazából nem is a csúfolásra gondoltam a kérdés kiírásakor.

2015. máj. 31. 14:55
 24/108 anonim ***** válasza:
96%
Akiben a neve általi csúfolás maradandót okoz azoknál otthon sincs minden rendben...és ez a gyerek gonoszság csak rátesz, mert hiába cukik, a gyerekek a leggonoszabbak a világon.
2015. máj. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/108 anonim ***** válasza:
85%
Külföldön is képesek megtanulni a neved, max nem tökéletes kiejtéssel. Angliában élek, hidd el van itt mindenféle nemzet cifrâbbnál cifrább nevekkel. Az Eperkérõl lebeszélnélek, de a Málna annyira nem szörnyū. Talán mire gyereked lesz, nem is lesz fura név.
2015. máj. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/108 anonim ***** válasza:
87%
Nekem tetszik a Málna és igen, semmivel sem rosszabb, mint a Virág, vagy az Ibolya. És a Barna? Az meg egy szín, mégis tök gyakori név manapság.
2015. máj. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/108 A kérdező kommentje:
hát nem az alapján szeretnék nevet változtatni, hogy külföldön hogy tudják majd kiejteni. az én vezetéknevem külföldiek számára megfejthetetlen, mégis élt kint több felmenőm is és nagy karriert tudtak befutni. szóval nem gondolom, hogy ez hátráltatná , hogy nem Biankának hívjuk vagy olyannak amit könnyű külföldön kiejteni
2015. máj. 31. 15:00
 28/108 anonim ***** válasza:
75%

Szokatlan. Masodik konzervativabb, vagy a hangzasban passzolo nev nem artott volna- gondolnam.


Kesobb legyen lehetosege valasztani.

2015. máj. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/108 anonim ***** válasza:
86%

Bizony haragudnék rád,a mamám lennél.

mondjuk 2.névnek elmegy.

de ez a név max:6éves korig aranyos de nem marad örökre gyerek az a gyerek.

és igaz,nehéz ilyen névvel komolyan venni valkit.

2015. máj. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/108 anonim válasza:
87%

Nem haragszom a szüleimre, amiért Eperkének kereszteltek, bár a kicsinyítő képzőt szeretem elhagyni.

szerintem ha engem Klárinak vagy Julcsinak hívnak, akkor is cseszegetett és csúfolt volna a korosztályom az alacsonyságom miatt. Egyébként pedig csak hasznát látom ennek a különleges névnek, mert könnyen megjegyeznek az emberek (ha Klári , vagy Julcsi volnék, akkor is megjegyeznének, mert annyira király vagyok :D ..)

2015. máj. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!