Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Málna keresztnév. Haragudnál...

Málna keresztnév. Haragudnál emiatt a szüleidre?

Figyelt kérdés

Volt pár neves kérdés így jutottam el a Málna névig. Elsőre nem fogott meg, de most ezen gondolkozok, hogy ha lesz kislányom, a Málna nevet kapja meg.

Vélemények? Ha titeket Málnának hívnának, akkor haragudnátok emiatt a szüleitekre, mert nem hétköznapibb nevet adtak?


2015. máj. 31. 14:20
 71/108 anonim ***** válasza:
70%
Milyen külföld az, ahol nem tudnál a Málna nevet kimondani? A legrosszabb esetben máshogy hangzik, de ez a mai megszokott nevekkel is így van.
2015. máj. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/108 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek Málnát, szereti a nevét. Málninak becézik. Nem is kicsi már, eddig még egyszer se panaszkodott, hogy pont a neve miatt cikiznék.


A kérdésre: ha nekem kellett volna úm. "úttörőként" ezzel a névvel élnem, biztos zavarna. De egy maholnap megszülető gyereknek már nem furcsa.

2015. máj. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/108 anonim válasza:
32%

Szerintem egy szülőnek igenis azt a nevet kell adni a gyerekének, amelyiket akarja.Hiszen ő fogja a legtöbbször kimondani a nevét és fontos, hogy a gyerek halja ahogy kedvesen és szeretettel mondja nevét, akár több száz alkalommal.

Remélem a kérdező megérti a gondolat menetemet és nem azért fogja átnevezni, mert mások szerint ez egy komolytalan név.

2015. máj. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/108 anonim ***** válasza:
39%

"fontos, hogy a gyerek halja ahogy kedvesen és szeretettel mondja nevét"


Ja, csak a szülő elsősorban a gyerekét kell, hogy szeresse, nem a gyerek anyakönyvében feltüntetett betűsort...

2015. máj. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/108 anonim válasza:
26%
Na jó, de ha csak azért fogja Margónak, vagy Katalinnak nevezni, mert az felel meg mindenkinek, akkor olyan mintha elvenné a személyiségét és ehelyet egy olyan gyereket szül amelyiknek a feladata az, hogy mindenkinek megfeleljen.
2015. máj. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/108 anonim ***** válasza:
92%
kérdező, van egy ötletem. járj el idegen társaságba és mutatkozz be Málnaként. Mondjuk szórakozóhelyen, iskolában, férjed távolabbi kollégáinak. az ő reakciójukból leszűrheted szerintem hogy fognak reagálni az emberek a gyerek nevére.
2015. máj. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/108 anonim válasza:
100%
Hozzátenném, hogy szerintem az előbb felhozot két névvel sincs gond.
2015. máj. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/108 A kérdező kommentje:

Darkwolf Saiyan igen megértettem mire akarsz kilyukadni.:) köszi

tisztában vagyok, hogy nem olyan elterjedt név, facebookon 20 éves lány lehetett a legidősebb lány akit találtam, de általában nekik is volt másik nevük.

nyilván nem másoknak akarok megfelelni ezen a téren, szerintem a névadást a párnak kell eldönteni. ha nagyon elvetemültek, mint a Vég Bélás példa, ott már jó, hogyha beleszól a rokonság/barátok/ápolónők/anyakönyveztető ..

a Málni becenév tetszik.

én a virág/gyümölcsnevek közül egyedül a Jácint nevet tartom furcsának, főleg, hogyha egy erős rátermett férfi viseli.

különböző fórumokon találtam,hogy egyre több a Bodza , Fahéj, Menta, Mandula stb nevű lány.Hogyha tényleg nagyobb számban jelennek meg az ilyesmi nevek, akkor nem gondolom , hogy a Málna kilógna majd a sorból.

és nekem se tetszenek a magyarosítótt nevek, mint a Dzsesszika és társai

és nem akarok rasszistának tűnni, de elég sok tipikus név lett mostanában, ami nem meglepő, hiszen lassan 4x annyi kisebbségi csecsemő születik mint magyar.szóval olyat se szeretnék adni, ahogyan minden másodikat hívják.

persze, nem ez a fő szempont.

de tényleg csak elméleti egyenlőre a kérdés,az is lehet, hogy fiaim születnek majd ha odakerül a sor.

és még egyet értek azzal, hogy BÁRMI miatt lehet csúfolódni. az értelmesebb gyerek ezt nem teszi , a még értelmesebb pedig fel se veszi. és tényleg nem gondolom, hogy ez kihatna az egész életére. kb negyedikig ha volt ilyen csúfolás a név miatt emlékeim szerint. utána már inkább rámentek a ducibbak/kevésbé szebbek csúfolására.. ami még undorítóbb, de nem ez volt a téma:D

2015. máj. 31. 18:01
 79/108 anonim ***** válasza:
100%
szerintem aranyos.
2015. máj. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/108 A kérdező kommentje:
érdekes módon a r é t i n i g g e r felakadt a trágárság szűrőn. direkt nem akarok cigányozni, erre még ezt se lehet
2015. máj. 31. 18:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!