Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Málna keresztnév. Haragudnál...

Málna keresztnév. Haragudnál emiatt a szüleidre?

Figyelt kérdés

Volt pár neves kérdés így jutottam el a Málna névig. Elsőre nem fogott meg, de most ezen gondolkozok, hogy ha lesz kislányom, a Málna nevet kapja meg.

Vélemények? Ha titeket Málnának hívnának, akkor haragudnátok emiatt a szüleitekre, mert nem hétköznapibb nevet adtak?


2015. máj. 31. 14:20
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/108 anonim ***** válasza:
100%

A negédes, cuki nevek se tetszenek meg azok se, amik konkrétan valami dolognak a nevei is egyben. Akár régi, akár újkeletűek. Van egy csomó szép név, amiről nem egyből egy élettelen dologra asszociál az ember, én biztos inkább ilyenek közül választanék és örülök, hogy ilyen nevem van.

Én az ilyen Málna és hasonló neveket eltenném becenévnek. Senki nem kötelez, hogy az anyakönyvi nevéből képezd le. Ismerek Szamócát meg Zizit meg Kókuszt, akiknek egyébként teljesen civil nevük van, és a nem túl közeli ismerősöknek azon mutatkoztak be. Mondjuk az is igaz, hogy kamaszkoruk körül mindegyikük tűzzel-vassal hadakozott a cikis becenév ellen. Persze a rokonok, ezer éves ismerősök agyából már nem lehet kiirtani. :D De gondold el milyen rosszul élnék meg, ha ez lenne a hivatalos nevük...

2015. máj. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/108 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon nem értek ezzel egyet.


Már alapból úgy vagyok vele hogy ilyen cuki aranyos neveket adni valakinek hülyeség! Egyrészt ugye oké jól hangzik pl az Alma, Virág, Napsugár, eperke, Piroska, igaz vannak köztük régiek is, de ugye az Ibolya is olyan hogy hagyjuk. Nekem a Barbara névtől is kiráz a hideg nem tudom miért, de kifejezetten az Eperke egyenesen irritál mert ismerek egy nőt aki ezt a nevet adta az 1 éves kislányának és beismerte hogy már bánja mert fél hogy csúfolni fogják. Meg ugye ha egy lány akinek ilyen aranyos neve van de felcseperedik felnőtt nő lesz és mondjuk komoly üzletasszony vagy ügyvéd és hivatalos helyen így mutatkozik be hogy Napsugár, Málna, Eperke, már alapból komolytalannak vehetik őt. Még a Boglárka, meg a Kamilla név még úgy ahogy elmegy, de én szüleim azért adtak nekem 3 nevet mert ugye Boglárka vagyok, de adták még a Laurát második névként hogy mégis komolyabban vegyenek ha az élet úgy hozza és nekem se legyen ciki.

2015. máj. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/108 anonim ***** válasza:
100%

Hangzásra nagyon szép, nem tudom nekem olyan melegséggel teli ez a szó és na, szép hangzású és kész.


Viszont a jelentésére való tekintettel nem adnám a gyermekemnek, nem megfelelési kényszerként vagy valami, hanem azért mert a név az név, a gyümölcs az gyümölcs...

Már annyit irogattam más helyre is hogy a magyar nyelv olyan választékod, annyi keresztnév lehetőségünk van... :)


Miéééért? Miééééééért?!

:(

2015. máj. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/108 anonim ***** válasza:
100%
*választékos
2015. máj. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/108 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig a 61%-os vagyok :


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..


Na itt aztán olvashatsz szép véleményeket :D

2015. máj. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/108 A kérdező kommentje:

nekem kicsit fura, hogy valakit a neve miatt vennének komolytalanul. még legelső benyomásnál lehet, hogy pár másodpercig fura, de utána bízok benne,hogy az alapján ítélik meg az embert amit letett az asztalra, nem azon rágódnak komoly helyeken, hogy egy gyümölcs után van elnevezve.

és hogyha mondjuk orvos lenne, akkor amiatt nem mennének hozzá a pánciesek mert gyerekesnek találnák a neve alapján? az nem számítana hogy jó szakember?

nem tudom, nekem ez annyira logikátlan.

akiket eddig kérdeztem a családban nekik tetszett, bár nálunk több virágneves nő is an a családban.

2015. máj. 31. 15:11
 37/108 anonim ***** válasza:
100%

"Én ismertem Balázs Balázst, Arany Napsugarat. Szerencsétlenek utálták is nagyon, meg hát szívatták is őket rendesen. Szomszédunk újszülött kislány Édes Málna... Hát nem volt őszinte a mosolyom mikor bemutatták."


Ezek szerint nem vagy egyedüli.... :)

2015. máj. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/108 anonim ***** válasza:
23%
Lehetne a Dinnye nevet is adni.
2015. máj. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/108 anonim ***** válasza:
21%

Figyelj ne a te szemszögedből vizsgáld.

Gondolj bele hogy a gyerekek gonoszak szóval 90% hogy szívatnák az oviban és általánosban is lehetséges.

Komolyan venni nem igazán lehet ilyen névvel.

+ nagyon gyerekes is

2015. máj. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/108 anonim ***** válasza:
100%

a Málna szerintem ne vészes, de inkább 2. vagy becenévnek. ismertem egy lányt, civilben Eszter volt, de mindenki Málnának szólította.


off: a fórumon, amit belinkeltél, írta valaki, hogy Angyal lett a lánya neve. belegondoltam, hogy milyen lenne, ha ez lenne az én nevem. egy piercinges, tetovált, punk "rosszlány" vagyok, nagyon vicces lenne asszem Angyalként bemutatkozni.. :DD

2015. máj. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!