Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jogos a problémám,...

Szerintetek jogos a problémám, vagy anyámnak van igaza? ( többi lent)

Figyelt kérdés
Arról lenne szó, hogy összejöttem egy pasival, aki 20 évvel idősebb tőlem. Itt most valószínűleg megvan mindenkinek a véleménye, de nagyon szeretjük egymást, nem a pénzére megyek, ő meg nem csak egy-egy alkalomra akar. Lehet, hogy sokan nem értik meg, megvan az oka, hogy miért idősebbel álltam össze. Kb. 4 hónapja vagyunk már együtt, szüleim tudják, hogy idősebb, természetesen elmondtam nekik, vállalom és nem szégyenlem. Szüleim soha sehova nem engedtek el, és nem is engednek, barátnőmhöz sem, ha egyszer át is megyek, akkor is csak a vita van belőle, meg a sértődés. Barátomhoz elengedtek nagy nehezen minden szombaton reggel, és este jövök haza. Ott aludni nem engedtek, ezért egyszer mondtam anyámnak, hogy ott szeretnék aludni, és úgy mentem el, hogy tudja, hogy ott alszok. Azóta is ott aludtam, nem volt belőle baj. Ma viszont mondtam neki, hogy szeretnék elmenni 5-6 napra valahova egy kicsit barátommal nyaralgatni, az országon belül persze. Erre elkezdett csapkolódni, ordibálni, kiverte a hisztit, hogy arról volt szó, hogy szombatonként megyek csak. Kicsit összevesztünk, mert tulajdonképpen őt nem az érdekli, hogy én hova megyek, kivel vagyok, hanem hogy akkor nem vagyok itthon. Mindig is az volt az egyetlen célja velem kapcsolatban, hogy üljek itthon a szobámban, beszélgessek vele, legyek el vele, és mindenben adjak neki igazat, különben megsértődik, és veszekszik. Majdnem fél éven belül 18 éves leszek, szerintem nem kértem akkorát ezzel az 5-6 nappal, amekkorának ő gondolja, ráadásul nem gondolom azt, hogy megbízhatatlan lennék. Soha nem ittam, nem jártam bulizni, tanulok, nem tudom mi lehet a baja, amiért nem tudna elengedni. Nagyon el vagyok keseredve, mert szerettem volna elmenni, kicsit kiszakadni az itthoni környezetből, az állandó vitákat kicsit itt hagyni, minden nap folyamatos stressz itthon, nem csak azért mert nem engednek el sehova, hosszú lenne leírni. Szerintetek jogos, hogy nem enged el?

2014. aug. 11. 12:00
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/74 anonim ***** válasza:
65%
Megértelek kérdező részben...mert valóban fojtogató tud lenni ha a szülők semmit nem engednek a gyereküknek.Én is ebben nőttem fel viszont nem csak a negatívumait érzem.Úgy érzem a korlátok néha nagyon hasznosak tudnak lenni mi több áldásosak.Nálad viszont már a korlátok némiképp leomlottak mert összejöttél a barátoddal.Persze mondhatnánk nem nagy ügy mert a mai világban a 14 évesnek is van párkapcsolata.Én 17 voltam amikor először közelebb kerültem valakihez.Csalódtam talán kellett is ez.Hozzátartozik az élethez.A barátod tényleg túl idős hozzád nem is vagytok rég együtt és ebben a korban amiben vagy tényleg meggondolandó mit teszel és veled hogy bánnak mások.Később ez sok mindenre kihathat de változol is majd nem is kicsit te is tudni fogod ezt...beleegyezési korhatár 14 év végül is nem büntetendő milyen korú emberrel vagy viszont 18 év alatt a szüleid felelősek érted tehát kiskorú vagy.Engem tényleg érdekelne miért szeretted meg ennyire ezt a pasit miért érzed hogy csak idősebbekkel tudsz komolyabban együtt lenni.Ha gondolod írhatsz privátot is persze csak ha szeretnél.Sok nyers durva választ kaptál de itt nem a sértés a lényeg...ezek miatt tényleg nem kell megsértődni még ha sokuk túlzó is de néha talán jobb is ha kapunk durvább kritikát tanácsokat.Ha mindig azt halljuk amit szeretnénk és kényelmes a számunkra nem fejlődünk...egyébként annyit még írnék én is 18 körül voltam mikor beleszerettem egy idősebbe.Ebből nem lett semmi plátói maradt a dolog...akkor nem tudtam miért rosszak azok a dolgok amiket szeretnék vele kapcsolatban igazából a korkülönbséget sem ítélem el a mai napig...de azt tudom akkor 10enévesen még gyerek voltam.Mai fejemmel tudom nem lett volna helyes ha egy sokkal idősebb ember kikezd velem de akkor még álmodoztam szerelmes voltam nem láttam át ezt.El kell telnie pár évnek bizonyos dolgokhoz és akkor tisztábban látunk.Na de mindegy is mert ez a kapcsolat létrejött benne vagy...azt tanácsolom ne siess el semmit.A nyaralást későbbre is hagyhatjátok ez lehet egy jó 'teszt' a párodnak.
2014. aug. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/74 anonim ***** válasza:
mi lett a szerelemmel?
2014. okt. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/74 anonim ***** válasza:
Elmentetek augusztusban nyaralni?
2014. okt. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/74 A kérdező kommentje:
Nem mentünk el, mert jobbnak láttuk nem feszegetni itthon a dolgot. De még mindig együtt vagyunk, most fél éve, és nagyon szeretjük egymást, köszönöm a kérdést.
2014. okt. 28. 18:46
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!