Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jogos a problémám,...

Szerintetek jogos a problémám, vagy anyámnak van igaza? ( többi lent)

Figyelt kérdés
Arról lenne szó, hogy összejöttem egy pasival, aki 20 évvel idősebb tőlem. Itt most valószínűleg megvan mindenkinek a véleménye, de nagyon szeretjük egymást, nem a pénzére megyek, ő meg nem csak egy-egy alkalomra akar. Lehet, hogy sokan nem értik meg, megvan az oka, hogy miért idősebbel álltam össze. Kb. 4 hónapja vagyunk már együtt, szüleim tudják, hogy idősebb, természetesen elmondtam nekik, vállalom és nem szégyenlem. Szüleim soha sehova nem engedtek el, és nem is engednek, barátnőmhöz sem, ha egyszer át is megyek, akkor is csak a vita van belőle, meg a sértődés. Barátomhoz elengedtek nagy nehezen minden szombaton reggel, és este jövök haza. Ott aludni nem engedtek, ezért egyszer mondtam anyámnak, hogy ott szeretnék aludni, és úgy mentem el, hogy tudja, hogy ott alszok. Azóta is ott aludtam, nem volt belőle baj. Ma viszont mondtam neki, hogy szeretnék elmenni 5-6 napra valahova egy kicsit barátommal nyaralgatni, az országon belül persze. Erre elkezdett csapkolódni, ordibálni, kiverte a hisztit, hogy arról volt szó, hogy szombatonként megyek csak. Kicsit összevesztünk, mert tulajdonképpen őt nem az érdekli, hogy én hova megyek, kivel vagyok, hanem hogy akkor nem vagyok itthon. Mindig is az volt az egyetlen célja velem kapcsolatban, hogy üljek itthon a szobámban, beszélgessek vele, legyek el vele, és mindenben adjak neki igazat, különben megsértődik, és veszekszik. Majdnem fél éven belül 18 éves leszek, szerintem nem kértem akkorát ezzel az 5-6 nappal, amekkorának ő gondolja, ráadásul nem gondolom azt, hogy megbízhatatlan lennék. Soha nem ittam, nem jártam bulizni, tanulok, nem tudom mi lehet a baja, amiért nem tudna elengedni. Nagyon el vagyok keseredve, mert szerettem volna elmenni, kicsit kiszakadni az itthoni környezetből, az állandó vitákat kicsit itt hagyni, minden nap folyamatos stressz itthon, nem csak azért mert nem engednek el sehova, hosszú lenne leírni. Szerintetek jogos, hogy nem enged el?

2014. aug. 11. 12:00
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/74 anonim ***** válasza:
91%
és az ő anyja örül az új kisunokának bocs barátnőnek?
2014. aug. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/74 anonim ***** válasza:
93%
Ha komolyak a szándékai akkor tud rád várni fél évet!
2014. aug. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/74 anonim ***** válasza:
93%

Majdnem fél éven belül 18 éves leszek


Tipikus megfogalmazás egy gyerektől nem a korát írja, hanem hogy X idő múlva X lesz.

Vagyis 17 és fél éves sem vagy még...

de 2,5 éve múlva 20 leszel.miért nem úgy írtad???

2014. aug. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/74 anonim ***** válasza:
91%

fél múlva milyen változás lesz?s

semmi, jogilag nagykorú lesz, ennyi.

majd odaköltözik a pasihoz? aztán ha megunja a nunit akkor meg hazakúszik?

2014. aug. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/74 anonim ***** válasza:
39%
Nem is tudom, láttam már jó néhány válást szakítást a legkülönbözőbb korosztályú embereknél, a legváltozatosabb korkülönbséggel. Ha most két 25 évesről lenne szó, akkor is lenne esélye annak, hogy szétmennek, meg ebben az esetben is van, minden kapcsolatnál benne van a pakliban. De, hogy miért játssza itt mindenki a jóst, azt nem tudom. Vagy szétmennek, vagy nem, az is lehet, hogy a 37 éves csávónak jól jön majd öreg napjaira egy fiatal asszonyka, aki mindent meg tud csinálni, hiszen éppen ereje teljében lesz.
2014. aug. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/74 anonim ***** válasza:
0%
Nézzétek meg a Szerető című filmet! Online is fent van. 15 éves lány és 32 éves férfi erotikus, gyönyörű kapcsolata. :$
2014. aug. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/74 anonim ***** válasza:
0%
Előző válaszról egy beszélgetés jutott az eszembe. Más téma. Hogy a homoszexuálisok vállalhatnak-e gyereket. Nem a válaszon voltam meglepődve, hanem az indokláson. Igen, mert a tévében is olyan szép családod alkotnak. Így manipilál minket a tv, hogy megmondja mit érezzél, mit fogadjál el és mit nem.
2014. aug. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/74 anonim ***** válasza:
86%

Itt nem a 20 évvel van a baj. Ha 27 és 47 lennének, normálisnak mondanám.


Mert 27 évesen azt mondom, látott már egy-két dolgot, tapasztalatot szerzett, már nem esik le a bugyija, ha egy idősebb pasinak bejön. 27 évesen ő is azt gondolná, hogy a 37 éves pasas, akinek tinédzser szerelme van, az nagyon gáz. Lenne perspektívája, hogy ez mennyire beteg dolog.


És nem szexuálisan, hanem ha egy 37 évest ki tud érzelmileg, értelmileg elégíteni, egy 17 éves, azzal valami baj van.


Ráadásul nekem ez az egész "megvan az oka, hogy miért jöttem össze vele" úgy hangzik, mint a) valami lázadásféle, b) ön-diagnosztizált nem ért meg a világ, apám nem szeretett soha.

2014. aug. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/74 anonim ***** válasza:
0%
Celine Dion is idős fickóba szeretett bele.
2014. aug. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/74 anonim ***** válasza:
81%

"Egyébként meg sosem kérek tőle semmit, inkább szomjan halok, de akkor sem kérném, hogy vegyen nekem egy kólát."


"A kis nyaralást nem én találtam ki, hanem a barátom, ha tudnám se engedné, hogy kifizessem."


Egy kólát nem vehet neked,mert az sérti az önérzeted,de az nem zavar, hogy egy majd' egy hetes nyaralás teljes költségét ő állná?Nem értelek kérdező.

Kicsit több, mint fél év múlva nagykorú leszel,addig sajnos a szüleid szabályai szerint kell élned,mert ők tartanak el és ők felelősek érted.Ha jogosan nem engednek el,ha jogtalanul,ez van és kész.Fél év múlva viszont nyugodtan költözz el,a saját megkeresett pénzedből pedig elmehetsz nyaralni a barátoddal,ráadásul akkor már ki is tudnád fizetni a saját részed.Télen vagy tavasszal is lehet utazni.


24/N

2014. aug. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!