Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jogos a problémám,...

Szerintetek jogos a problémám, vagy anyámnak van igaza? ( többi lent)

Figyelt kérdés
Arról lenne szó, hogy összejöttem egy pasival, aki 20 évvel idősebb tőlem. Itt most valószínűleg megvan mindenkinek a véleménye, de nagyon szeretjük egymást, nem a pénzére megyek, ő meg nem csak egy-egy alkalomra akar. Lehet, hogy sokan nem értik meg, megvan az oka, hogy miért idősebbel álltam össze. Kb. 4 hónapja vagyunk már együtt, szüleim tudják, hogy idősebb, természetesen elmondtam nekik, vállalom és nem szégyenlem. Szüleim soha sehova nem engedtek el, és nem is engednek, barátnőmhöz sem, ha egyszer át is megyek, akkor is csak a vita van belőle, meg a sértődés. Barátomhoz elengedtek nagy nehezen minden szombaton reggel, és este jövök haza. Ott aludni nem engedtek, ezért egyszer mondtam anyámnak, hogy ott szeretnék aludni, és úgy mentem el, hogy tudja, hogy ott alszok. Azóta is ott aludtam, nem volt belőle baj. Ma viszont mondtam neki, hogy szeretnék elmenni 5-6 napra valahova egy kicsit barátommal nyaralgatni, az országon belül persze. Erre elkezdett csapkolódni, ordibálni, kiverte a hisztit, hogy arról volt szó, hogy szombatonként megyek csak. Kicsit összevesztünk, mert tulajdonképpen őt nem az érdekli, hogy én hova megyek, kivel vagyok, hanem hogy akkor nem vagyok itthon. Mindig is az volt az egyetlen célja velem kapcsolatban, hogy üljek itthon a szobámban, beszélgessek vele, legyek el vele, és mindenben adjak neki igazat, különben megsértődik, és veszekszik. Majdnem fél éven belül 18 éves leszek, szerintem nem kértem akkorát ezzel az 5-6 nappal, amekkorának ő gondolja, ráadásul nem gondolom azt, hogy megbízhatatlan lennék. Soha nem ittam, nem jártam bulizni, tanulok, nem tudom mi lehet a baja, amiért nem tudna elengedni. Nagyon el vagyok keseredve, mert szerettem volna elmenni, kicsit kiszakadni az itthoni környezetből, az állandó vitákat kicsit itt hagyni, minden nap folyamatos stressz itthon, nem csak azért mert nem engednek el sehova, hosszú lenne leírni. Szerintetek jogos, hogy nem enged el?

2014. aug. 11. 12:00
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/74 anonim ***** válasza:
17%
Ebben a korban sok ez a különbség. Ha egy 25 éves kezd egy 45 évessel, azt is furcsállnám, hogy mit eszik rajta, de ott már érthető. Ott egy felnőtt valószínűleg önálló nőről van szó, akinek van már némi élettapasztalata. Teljesen érthető is, hogy a férfinak tetszik. A nő részéről is, hiszen felnőtt nő, ha így akar élni hát szíve joga. De a te esetedben, ne haragudj, de aligha beszélhetünk bárminemű élettapasztalatról és érettségről, még egy kislány vagy, aki csak rajong egy öreg paliért valami oknál fogva. A pasi meg egyszerűen szánalmas. Nem is tudom, hogy mi közös témátok lehet. Ezért mondom, hogy ha ti tényleg tudtok normálisan beszélgetni, és megértitek egymást, akkor valami baromi infantilis ember lehet. Nagyon nagy gond lehet a fejével.
2014. aug. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/74 A kérdező kommentje:

Így igaz, én egyenlőre nem tudok miből gazdálkodni, mert csak 17 éves vagyok, pont ezért nem is fogadok el semmit, nekem nem kell, hogy ajándékokkal halmozzon el, nem kell, hogy akármit is vegyen nekem. Ha kéne, valóban egy szajha lennék. Nekem ez most jó, hogy vele vagyok, neki is jó, akkor meg mi baj van vele? Nem a szex miatt vagyunk együtt, úgy érzem, és szerintem ez a lényeg.

Megértem az álláspontotokat, és igen, meglehet, hogy igazatok van, és nem kéne erőltetni a dolgot, majd eldől. Lehet, hogyha lenne egy lányom, és ebben a helyzetben lenne, én sem engedném el, de akkor azt mondanám, hogy jó, hozd el, megismerjük, majd utána lehet róla szó. Nem zárnám be a szobájába,hogy ne menjen sehova, elengedném a barátnőihez, elengedném néha kicsit szórakozni olyan társasággal, akiket ismerek én is. Ennyi bizalom szülő-gyerek között szerintem elvárható.

2014. aug. 11. 16:45
 53/74 anonim ***** válasza:
52%
Tényleg túlzás, amit csináltok kedves válaszadók. Nem pártolom ezt a 17-37 leosztást egy párkapcsolatban, de attól még nem kell úgy tenni, mintha nem történt volna ilyen a világtörténelemben. És nem kellene találgatni sem, hogy mi lesz a kapcsolatukból. Ezt senki nem tudja megmondani, ahogyan azt sem, hogy kinek mi a motivációja ebben a párkapcsolatban. A kérdező már majdnem nagykorú és mindig az idősebb pasik jöttek be neki, van ilyen, létező dolog. Olyan is van, hogy egy 17 éves 30-nak néz ki. A mai lányok igen korán érnek, én lepődtem meg a legjobban, amikor a munkámból kifolyólag általános iskolákba kellett mászkálnom, a 6. osztályosoknak, tehát 12 éveseknek akkora mellei voltak, amiről mi még álmodni sem mertünk ennyi idősen, pedig csak 33 éves vagyok, sokat változott a világ azóta ezen a téren is. Azt sem értem miért kell a kérdezőt lekurv.zni. Nem pénzért csinálja, az pedig teljesen normális, hogy ha beülnek valahova akkor a férfi fizet, akár egy nyaralást is kifizethet, 37 éves, nyilván van jövedelme, a lánynak meg nyilván nincs. Egy kicsit nyitottabbnak kellene lenni, mert nem a 18. században élünk. Furcsa ez a korkülönbség, de nem vagyunk benne a helyzetükben és nem jó ilyen hamar ítélkezni idegen emberek élete felett.
2014. aug. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/74 anonim ***** válasza:
79%

Jajj Kicsilány!

Még mindig nem érted...

Nem Veled van a baj,hanem a “pasiddal“.

Picit nézz magadba és gondolkodj.

Hidd el,nem bántásból írtam!Ugyan úgy,ahogy jó pár válaszadónak sem az volt a célja,hogy megbántsanak Téged!

2014. aug. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/74 anonim ***** válasza:
77%
Nem, nem érnek korábban a mai gyerekek. Csak testileg. De agyilag visszamaradottabbak mint valaha.
2014. aug. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/74 anonim ***** válasza:
42%
54 Jó pár válaszadónak meg csak az volt a célja, hogy megbántsa....
2014. aug. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/74 anonim ***** válasza:
94%
Ha párszor eljönne, hogy megismerjem akkor se engednélek el vele. 18 év alatt semmiképpen sem.
2014. aug. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/74 anonim ***** válasza:
92%
Majd, ha annyi idős leszel, hogy már felfogod, hogy mennyire beteg az egész kapcsolatod, és hogy mennyire csökött jellem a mostani "párod", hogy ennyi idősen kielégíti egy tinilányka, akkor majd arra is rájössz, hogy édesanyád miért döntött úgy, ahogyan.
2014. aug. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/74 anonim ***** válasza:
80%
És a pasid bemutatott már a szüleinek, baráti társaságának?
2014. aug. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/74 A kérdező kommentje:
Ahova mentünk volna, ott laknak a rokonai, be szeretett volna nekik mutatni. Barátjánál már voltunk együtt.
2014. aug. 11. 19:44
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!