Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jogos a problémám,...

Szerintetek jogos a problémám, vagy anyámnak van igaza? ( többi lent)

Figyelt kérdés
Arról lenne szó, hogy összejöttem egy pasival, aki 20 évvel idősebb tőlem. Itt most valószínűleg megvan mindenkinek a véleménye, de nagyon szeretjük egymást, nem a pénzére megyek, ő meg nem csak egy-egy alkalomra akar. Lehet, hogy sokan nem értik meg, megvan az oka, hogy miért idősebbel álltam össze. Kb. 4 hónapja vagyunk már együtt, szüleim tudják, hogy idősebb, természetesen elmondtam nekik, vállalom és nem szégyenlem. Szüleim soha sehova nem engedtek el, és nem is engednek, barátnőmhöz sem, ha egyszer át is megyek, akkor is csak a vita van belőle, meg a sértődés. Barátomhoz elengedtek nagy nehezen minden szombaton reggel, és este jövök haza. Ott aludni nem engedtek, ezért egyszer mondtam anyámnak, hogy ott szeretnék aludni, és úgy mentem el, hogy tudja, hogy ott alszok. Azóta is ott aludtam, nem volt belőle baj. Ma viszont mondtam neki, hogy szeretnék elmenni 5-6 napra valahova egy kicsit barátommal nyaralgatni, az országon belül persze. Erre elkezdett csapkolódni, ordibálni, kiverte a hisztit, hogy arról volt szó, hogy szombatonként megyek csak. Kicsit összevesztünk, mert tulajdonképpen őt nem az érdekli, hogy én hova megyek, kivel vagyok, hanem hogy akkor nem vagyok itthon. Mindig is az volt az egyetlen célja velem kapcsolatban, hogy üljek itthon a szobámban, beszélgessek vele, legyek el vele, és mindenben adjak neki igazat, különben megsértődik, és veszekszik. Majdnem fél éven belül 18 éves leszek, szerintem nem kértem akkorát ezzel az 5-6 nappal, amekkorának ő gondolja, ráadásul nem gondolom azt, hogy megbízhatatlan lennék. Soha nem ittam, nem jártam bulizni, tanulok, nem tudom mi lehet a baja, amiért nem tudna elengedni. Nagyon el vagyok keseredve, mert szerettem volna elmenni, kicsit kiszakadni az itthoni környezetből, az állandó vitákat kicsit itt hagyni, minden nap folyamatos stressz itthon, nem csak azért mert nem engednek el sehova, hosszú lenne leírni. Szerintetek jogos, hogy nem enged el?

2014. aug. 11. 12:00
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
De még van fél évük, hogy megtegyék a feljelentést, ha van eszük megteszik.
2014. aug. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 anonim ***** válasza:
70%

29: mire ő 40lesz nem lesz ebből semmi sem


ahogy a csajszi megy fősulira, buli, kolesz, emberek

a pasidobja, mert kinyílik a kiscsajnak a világ, és akkor nem kell, apu hogy vezesse és akkor apu keres egy újabb kis naivát, akit szombatonként dughat.


ez nem felnőtt kapcsolat, izgalmas neki is, neked is, de ha 18 leszel és esetleg elköltözhetsz vagy akármi, már rég nem lesz izgalmas a kis hétvégi kufirc meg a vita anyuékkal!

2014. aug. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 anonim ***** válasza:
100%

31-es

Nem, nem jelenthetik fel.


Magyarországon a beleegyezési korhatár 14 év, ha a másik fél nagykorú.

2014. aug. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 A kérdező kommentje:
Nem értem miért kell ilyen rossz indulatúnak lenni, tudtommal nem ismertek. Nem keféltetem magam, az, hogy voltak előtte barátaim, nem azt jelenti, hogy minddel szexeltem volna. Különben is, az a több 3-at jelent, köztük volt velem egykorú is, meg idősebb is. Amíg nem ismertek nem tudom milyen alapon ítéltek el. Meglehet, hogy nem lesz belőle semmi amikor én már 40 éves leszek, de most nem erre fogok gondolni, hanem arra, hogy most van. Ti meg nagyon rossz indulatúak, és betokosodottak vagytok, ha feljelentenétek a szüleim helyében. Ez a tipikus álszent szöveg, hogy " a helyükben feljelenteném". Ne nyissunk erről vitát, a kérdés nem erről szól, hogy mit akar tőlem egy 37 éves pasi. De mint látom senki nem tudta megérteni a problémát. A kérdést úgy kellett volna kiírnom, hogy van egy 18 éves barátom, akkor mindenki nekem adott volna igazat. Elég szomorú, hogy manapság a korkülönbség ennyire tabu, és lenézendő, ha valaki nem max 1-2 évvel idősebbel van. Ez a véleményem, de isten ments, nem akarok én itt leszólni senkit se, köszönöm a válaszokat.
2014. aug. 11. 14:52
 35/74 anonim ***** válasza:
94%
igaz, hogy nem ismerünk. Akkor miért kérsz tanácsot, ha a negatív választ támadásnak veszed. Vagy csak azt lehet írni amit hallani akarsz? Nembaj lépjél le szüleidtől, , mert elhisszük, neked, hogy a 20 évvel idősebb barátoddal nem szexelsz,de azért elmennél vele egy hétre....Úgy rontod el az életed ahogy akarod, de ne mond, hogy nem szóltunk. Tőlem még két hétre, vagy akár örökre is nála maradhatsz.
2014. aug. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 anonim ***** válasza:
45%
Jajj , veled te kislány hogy lehet így beszélni, a tündér pofikád itt a fórumon nem érvényesül. De sajnállak. Több smink, kissebb szoknya és minden rendben lesz, hajrá csak így tovább.
2014. aug. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:
43%
Divat tanácsot is adok. Legujjabb trend a miniszoknya alá nem húznak bugyit.
2014. aug. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 anonim ***** válasza:
96%
1-2 év és a 20 év között, azért még böven akad annyi korkülönbség, ami még elfogadhato.. nekem is volt idösebb barátom, 20 évesen 33 éves férfi..de ha 17 évesen bejelentettem volna (4 honap után), hogy van egy 37 éves nagy "szerelmem"..körülbelül agyonverte volna apám a férfit is meg engem is..
2014. aug. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 anonim ***** válasza:
97%
Mert attól még, hogy ma nagyobb szabadság van, nem lesz attól még egészséges a 20 év korkülönbség, főleg ha az egyik fél még gyerek. Nem értem, te ezt miért nem látod be. Teljesen más életszakaszban vagytok, teljesen máshogy gondolkodtok még. Te még tapasztalatlan vagy ő már egy idősebb férfi. Még mindig betegesnek és undorítónak tartom ezt a férfi részéről, hogy hozzáér egy gyereklányhoz. Szerintem a legtöbb komment segítőszándékú volt, csak szimplán nem értettünk veled együtt. De ez szerintem jelent valamit, ha jónéhány felnőtt, akik már láttak valamit az életből, egyetértenek, nem?
2014. aug. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/74 anonim ***** válasza:
90%
*egyet
2014. aug. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!